Oyun Dünyası Genel Sohbet

Best answers
0
MEA ve ME 3 benim için hayal kırıklığıydı. birisi tam tamamlanmadığından dolayı birisi de hikaye olarak beni tatmin etmemişti. ME 3 ü zaten diğer serilerden ayrı olarak senaryosunu başka birisi yazmıştı sanırım. Favori oyunum ME 1. ilk oyun liara ve ashleyi aynı anda banglemeye çalıştım ama ashley kabul etmedi o iş yattı. diğer oyunlarda ashley tam bir andaval olduğu için full tali ile devam ettim. reporteri tokatladım. (SPOİLER) seriyide reaperları yok ederek bitirdim. favori oyunum me1 olsa da serinin en iyi oyunu tartışmasız me2 bence. neticede güzel bir üçleme olarak bitiyor oyun. (SPOİLER)

Tavsiye olarak fallout new vegası öneririm ,mass effectten çok daha iyi bence. belki yeri bende ayrı olduğu için öyle düşünüyor olabilirim ama güzel oyun deneyin. kenshi de güzel oyun.

Bu arada MEA da shepard ve milkyway galaksisi ile alakalı diyalog geçiyor. reaperlardan da bahsediyor.
We'll bang ok?

Emrehan

Count
M&BWB
Best answers
0
Bence de. ME2 bence pek çok şeyi doğru yapmıştı. Gerek görev arayüzünün açıklayıcılığı, gerek ekiple iletişim, görev kalitesi ve senaryo. İlk başta belki de ME1'in hemen ardından oynadım diye öyle hissetmiş olabilirim diye düşündüydüm ama ME3'e geçince anladım. Yanlış anlaşılmasın, ME3 kötü değil, ama ME2'de çok daha fazla vakit geçirdim ve baya da eğlendim.

Şimdi tekrar Andromeda oynuyorum, pek çok şey daha iyi oturuyor oynarken. Meğer bazı diyaloglarda neleri kastettiklerini hiç anlamamışım. Keşke seriye sıfırdan başlayıp öyle Andromeda'ya geçseymişim, en azından aynı görevleri ikinci kez yapıyor olmazdım. Bahsettiğin diyaloglara henüz rastlamadım ama Liara'ya ait bir takım şeyler duydum oyunda.

Aradan biraz zaman geçsin baştan oynayacağım, Origin Access ile oynadığımdan hiçbir DLC'yi deneyememiştim, denilene göre çok iyi DLC'ler var. Onları da oynayarak ve farklı tercihler yaparak bambaşka bir deneyim yaşayabilirim gibi hissediyorum.

Fallout New Vegas'a da bakacağım. Fallout 4'ü oynayıp sevmiştim, muhtemelen bunu da severim.

Best answers
0
:grin: Mod kısmına bakmadan başlama sakın. Hatta asla başlama...
Hangi oyunun modlama kısmından bahsettiğini anlamadım ancak fallout new vegas'ın modları güzel. hele bir tane mod sadece oyunun başlangıcında bir cümle ekliyor oyuna ki bu oyunu oynayanlar için çok komik. :smile: oyun developeri bile bu aşırı basit modu bile beğenmiş. velhasıl güzel modları var oyunun.

kierra

Baron
WBWF&S
Best answers
0
Persona 5:Royal oynadığım en iyi JRPG oyunuydu bugüne kadar. Gerçi çok da JRPG oynamış birisi değilim, daha hiç FFVII remake falan oynamadım ama persona çok güzel bir serüvendi. Redditte persona4:golden'ın da steam'e geleceği dedikoduları dolaşıyor, umuyorum gelir bir de onu oynarım. Çoğu persona meraklısının söylediğine göre P4:G serinin en iyi oyunuymuş, bakacağız artık.

P5:Royal 150 saat süren bir oyundu, sanırım witcher'dan bile daha uzun sürdü bitirmem. Bazen kendini çok tekrar etse de, ben bu japon oyununu sevdim arkadaş. Oyunun müzikleri en sevdiğim yönlerinden birisi oldu. Her dungeonın müziği o dungeonın ruhuna ruh katar nitelikte olmuş, oynarken şarkılara tempo tutmadan duramadım. Ayrıca ben Royal nedir bilmiyordum öylesine durmaplay'den persona5 aldım bana royal kodu verdiler direkt, Royal 2017'de çıkan Persona5'in hikayesine eklemeler yapan, bazı şeyleri düzelten, ufak değişikliklere giden ve oyunun final bossunu değiştiren bir eklentimsi bir paketmiş. Bu Royal ile gelen son boss da çok hoşuma gitti, oyun boyunca savaştığımız herkes kötü pis karakter iken final bossu aslında sadece dünyada herkesin mutlu olmasını isteyen ve alternatif bir realite yaratarak her insanı hayalindeki hayata kavuşturmaya uğraşan birisiydi. Dünyadan acıyı, zalimliği, hüzünü silersek bunları yaşadıktan sonra gelen mutluluğun altı boş olur kafası ile bu kişiyi de devirdik bir şekilde, ancak ben bu düşünceye hiç katılamadım. Son boss bence sonuna kadar haklıydı, keşke kaybetseydim.

Last edited:

kierra

Baron
WBWF&S
Best answers
0
Bossun kim olduğunu bile söylemedim lan sadece amacını söyledim, esas spoiler kim olduğunda zaten amacında değil :lol:

yine de kaldırayım ama haklısın

kierra

Baron
WBWF&S
Best answers
0
Persona4:golden'ı beğenmedim. Persona5:royal gibi bir ps4 oyununu oynadıktan sonra pc'ye portlanmış dandik el konsolu vita oyunu beni hiç açmadı. Karakterlerin kısa ve basık görünümleri, kontroller, efektlerdeki dandiklik ve 5'te olan oyunu daha eğlenceli kılan pek çok mekaniğin olmaması falan çok soğuttu beni 5'ten yeni çıkınca. Gerçi ben satın alırken ne bekliyordum bilmiyorum, muhtemelen refund da etmeryeceğim çünkü atlus'un persona'nın pc'de başarı sağladığını görmesine katkıda bulunmak istiyorum, ama p5 candır, p4g ise biraz meh şimdilik. Belki bunu refundlayıp Catherine alırım o da güzel oyundu.

Ayrıca daha önceki yorumumda söylemiştim durmaplay'de persona5 189TL, ve buradan persona 5 aldığınızda size royal kodu veriyorlar. Ben normal p5 zannediyordum ki zaten sitenin kendisinde royal ile ilgili hiçbir bilgi de yok, ama royal şu an en az 300-350 tl ederinde yeni çıkmış bir 2020 oyunu ve DLC gibi normal oyuna sahip olanların ucuza alabileceği bir şey değil, bildiğin yeni oyun ve ps store'da 450 lira.. Adamlar neyi sattığını tam olarak çakamamış herhalde, o yüzden çaktırmadan yararlanabilirsiniz diye düşünüyorum. Bu devirde 190'a royal almak büyük steal çünkü. Ha belki bana kod verdikten sonra hatayı anlayıp normal p5 vermeye başlamışlardır bilemem, sonra bana kızmayın :grin: