Oyun Dünyası Genel Sohbet

Roffron

Duke
WBNWWF&SVC
Best answers
0
https://kotaku.com/death-stranding-is-coming-to-pc-1839410088

Death Stranding PC'ye geliyor. Yuppi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Emrehan said:
Üst üste birkaç post atmış olacağım ama bunu paylaşmazsam olmaz.
https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass
Çok uygun bir ücrete sunulan oyunları indirip oynayabiliyorsunuz. Ücreti ilk defa alımda 6TL civarı bir şey, sonraki aylar 15TL oluyor ve istediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz. Şuan kütüphanede Forza Horizon, Outer Worlds, Metro Exodus gibi pek çok popüler ve pahalı oyun bulunmakta ve bunları ücretsiz indirebilirsiniz. Ben şuanda Sea of Thieves'i indiriyorum, henüz inmedi inince postu güncellerim.

Satın alırken XBOX Game Pass for PC'yi seçmeyi unutmayın, diğer pahalı olanlar +Konsol versiyonlarıdır. Xbox Game Pass Windows 10 kullanıcıları içindir.

Kullanan varsa yorumları alabilir miyiz? Ben çok yeni haberdar oldum, yani bu kütüphane istikrarını korursa Epic Games'in bundan yara alması gerekir çünkü uyduruk oyunlar yerine gerçekten oynanabilecek şeyleri veriyorlar.
Exodus'da bi sıkıntı var. Bende var gamepass. Şuan için Outer Worlds oynuyorum. ReCore diye bir oyun var. Onu deneyecem bu bitince. Sea of thieves ekibi kurulabilir forumca. 4 kişi eğlenceli olabilir. Gearsları oynamayı unutmayın.  Store'u düzeltmeleri lazım. Biraz buglu. Çok buglu. Exodus indirememe bugu varsa onun çözümü de yazıyordu internette. Ama her gelen oyunu getirirlerse (Gözüm Halo Infinite'de) PC'deki en iyi storelardan birisi olur. Şuan bile çok iyi. Çoğu yeni çıkan oyun burada gamepasse geliyor. Aşırı avantajlı bir şey. Her yeni çıkan oyun (microsoft yapsın yapmasın) burada çıksa yıllık 72 liraya oyun kaçırmamış olursunuz. Microsoft gamepass konusunda en iyi şuanda..

Cioss

Archduke
Best answers
0
https://bolumsonucanavari.com/Haberler-Yeni_Battlefield_Oyunu_2022_Mali_Yilinda_Cikacak-97081.htm

:party:

2021 Kasım ayında gelir yani yeni oyun. 2 sene yine az sayılır ama yetiştirirlerse gayet iyi süre. BF1 BFV geçişi gibi olmaz. Umarım.

Roffron

Duke
WBNWWF&SVC
Best answers
0
2022 yılında Battlefront 3 geliyo demek. Sanırım 2023de Star Wars hakları bitiyo. Son bir vurgun için uğraşırlar. Bu demektir ki DICE Battlefield ağırlıklı olmak üzere şuan 2 oyun üzerinde çalışıyor. Jedi Fallen Order çıktığına göre Respawn Titanfall'a başlıyor demektir..

Cioss

Archduke
Best answers
0
Ayrıca Overwatch 2 de geliyormuş ve Blizzard'ın başındaki abilerden biri Hong Kong muhabbetini yanlış yönettikleri için özür diledi. Blizzard şu an yıkılan imaj toplama çabasında seri şekilde.

ErkutErdem

Count
WBNWM&BWF&SVC
Best answers
0
Protesto edecek insanların konuşmasına falan izin vermişler. De zor toplanması. OW2 olayı saçma geldi bana, oyunun aynısı anasını satim. PVE eklemişler.

Cioss

Archduke
Best answers
0
Fornite yaptı tuttu diye atılmış bir adım da olabilir. Ama onlar Fornite 2 yerine Fortnite Chapter 2 diyerek en azından aynı oyuna farklı boyut katıyoruz diyebildiler ki zaten öyle yaptılar. Oyunu ilk baştaki sade silahlı haline getirip yeni bir harita vermişler falan. OW2'nin ne eklediğini ne farkı olduğunu bilmiyorum.

argon45

Baron
Best answers
0
Red Dead Redemption 2 sonunda çıktı PC'ye; benchmarklar ve ps4-pc karşılaştırmaları da gelmeye başlamış. Grafikler çok güzel görünüyor ama FPS düşüşleri oluyor galiba bazı yüksek ekran kartlarında. İleride yama vs. ile hallederlerse başka bi sorunu yok gibi görünüyor. RTX 2070'li bir bilgisayar toplayabilirsem günün birinde kesin oynacağım...

Metehannica

Master Knight
M&BNWVCWF&S
Best answers
0
Witcher 3'le alakalı

Yahu şu Keirayı öldürdüm ben, save dosyası da yok. Kadının tek derdi daha rahat bi ortamda yaşamaktı, harcadık. Yok mu bi save dosyası ordan başlasam, yeniden başlamak çok zor geldi :grin:

Bir de oyuna etki eden kararlar neler? Spoiler için demiyorum da, daha dikkatli olmak için ön bilgi mahiyetinde.

Afa

Grandmaster Knight
WBWF&S
Best answers
0
Metehannica said:
Witcher 3'le alakalı

Yahu şu Keirayı öldürdüm ben, save dosyası da yok. Kadının tek derdi daha rahat bi ortamda yaşamaktı, harcadık. Yok mu bi save dosyası ordan başlasam, yeniden başlamak çok zor geldi :grin:
Oradaki diyalog saçma bir şekilde boka sarabiliyor, bende öldürmüştüm yanlışlıkla sanırım. Oyunun kendi aldığı save'ler olması lazım, dönemiyor musun onlara?

Metehannica

Master Knight
M&BNWVCWF&S
Best answers
0
afa said:
Metehannica said:
Witcher 3'le alakalı

Oradaki diyalog saçma bir şekilde boka sarabiliyor, bende öldürmüştüm yanlışlıkla sanırım. Oyunun kendi aldığı save'ler olması lazım, dönemiyor musun onlara?
Yok ya baya ilerledim, neyse artık belki daha zor bi seviyede tekrar başlamak istersem aynı hatayı yapmam :smile:

Kirigaya Kazuto

Grandmaster Knight
WBVC
Best answers
0
Benim laptop minimum gereksinimleri karşılıyor, fakat optimizasyon problemlerinden dolayı iyi bir masaüstü toplayana kadar bende almayı düşünmüyorum.

ErenPaşa

Grandmaster Knight
Best answers
0
Kirigaya Kazuto said:
Benim laptop minimum gereksinimleri karşılıyor, fakat optimizasyon problemlerinden dolayı iyi bir masaüstü toplayana kadar bende almayı düşünmüyorum.
Benim PC fazlasıyla yeter ama işte oyun sorunlu ve biraz pahalı. Optimzasyonu GTA V'in seviyesine gelene kadar almam muhtemelen. Oyunun Steam üzerinden erişilebilir olmasına 1 gün 10 saat var bu arada.

Halo: The Master Chief Collection dün Steam'da oynanabilir hale gelmiş. Pakette Halo 4'e kadar var ve fiyatı 61 TL. Param olsaydı alırdım ama tüm parayı PC'ye harcadım. :/ Halo serisinin hiçbir oyununu oynamadım ama hakkında çok iyi şeyler duydum. Bu fiyata 6 oyun veriyorlar, alınmalı bence.

Kirigaya Kazuto

Grandmaster Knight
WBVC
Best answers
0
Şu saatten sonra optimizasyonu GTA V seviyesine çekebileceklerini sanmıyorum, anca ani fps düşüşü vs. hataları giderirler artık. Kaldı ki Rockstar oyunu satabildiği sürece oyuncuların geri dönüşlerini, problemlerini, isteklerini vs. çok da dinleyen bir firma değil. GTA V'de ki ani çökme problemini aylarca oyuncuların tamamı etkilenmiyor diye çözmeyi reddeden bir firmadan bahsediyoruz. Bu arada RDR 2'nin online kısmının bir GTA V olamayacağı da ortada, ne kadar süre geliştirmeye devam edecekler göreceğiz.

Cioss

Archduke
Best answers
0
GTA VI yolda gibi, RDR2 sadece önayak olacak asıl darbeyi yeni GTA oyunu ile vuracaklar bence. Malum PS5 geliyor yeni nesil geliyor falan.