Oyun çok sıradan ve düz

Users who are viewing this thread

Umarım oyuna getirilmesi planlanan özelliklerin yarısından çoğu beta sürecinde henüz sunulmamışır, özellikle diplomasi ve iç ilişkiler tarafından bahsediyorum. Çünkü oyun dümdüz akıp gitmeye başladı veya ben nasıl oynanacağını bilmiyorum. Öyle sanıyorum ki oyunda iç-dış ilişkilerle ilgili dinamik alfa sürümüne yaklaşıldıkça şu ankinin 10 kat üstüne çıkacaktır. Betada olmayan özelliklerin direkt söylendiği bir bilgilendirme tarzı konu varsa da atılırsa sevinirim.
Demem o ki şu an bize sunulan diplomasi dinamiklerinin çok çok, çok daha üzerinde bir sistemi ilerleyen zamanlarda görebilecek miyiz merak ediyorum.

Oyunda bize sunulan diplomasi demişsinizde şuanda diplomasi diye birşey yok oyunda. Diplomasiden en basit şekilde savaş bile ilan edemiyorsunuz. İleride güzel bir diplomasi gelecektir EA olduğunu unutmamak lazım.

Bana kalırsa oyun şuanda sadece multiplayer oynamaya açık zaten 2 günde bir yeni patch geliyo ve eski savelerimize etki etmiyor belki single kısmını 5-6 ay kadar sonra oynayabiliriz umarım

Bir yayında yapımcı var olan bir krallığı ele geçirebilirsiniz demişti yapabilen var mı ?

Bana kalırsa oyun şuanda sadece multiplayer oynamaya açık zaten 2 günde bir yeni patch geliyo ve eski savelerimize etki etmiyor belki single kısmını 5-6 ay kadar sonra oynayabiliriz umarım

Aynen zaten bir zaman sonra gelecek büyük patchle saveler iptal olcaktır. Olmasa bile iptal gibi zaten.

Patchler savelere etki ediyor. Etmediğini nereden çıkardınız? Ama önemli özellikler eklendiği zaman etmeyebilir diye düşünüyorum. En basitinden bir lordu yakalayıp serbest bıraktığınızda gülümsüyordu. Onu kaldırmışlar, eski savede fark ettim.

Patchler savelere etki ediyor. Etmediğini nereden çıkardınız? Ama önemli özellikler eklendiği zaman etmeyebilir diye düşünüyorum. En basitinden bir lordu yakalayıp serbest bıraktığınızda gülümsüyordu. Onu kaldırmışlar, eski savede fark ettim.
benim gördüğüm şöyle bir durum var yani bir update geldiği zaman eski save girmeye çalışınca bu kayıdı farklı bir modülde açmak istediğinizden emin misin gibi bir soru geliyor ve sağ üstte o savein olduğu eski sürümü gösteriyor burdan anladığım kadarıyla etki etmediğini düşünüyorum

Kesinlikle büyük bir içerik kıtlığı var oyunda. Warband günlerinden beri hem modlardan hem de oyunculardan fikir toplama zamanları varken o kadar istenen içeriklerin eklenmemesi beni hayal kırıklığına uratıyor. Neyse önümüzdeki günlerde şu teknik sıkıntıları çözüp oyuna şu içerikleri sokmaya başlarlar artık umarım.

Yani early access diye bu tarz eleştriler yapmak istemiyorum. Sonuçta temeli var bir çok şeyin diyaloglarda şehirlerde şurada burada. Belli ki daha bir sürü şey eklenecek oyuna. Ancak konmayan da bir sürü şey var. Dediğiniz gibi onca mod vardı warband'de. En basiti en çok oynanan modların başında gelen diplomacy modundan bir çok şey eklenebilirdi oyuna. Ellerinde böylesine oyuncular tarafından test edilip, oynanmış ve beğenilmiş modlar var, bu zenginliğin içinden geriye sadece neleri koyacaklarını seçmelerini kalıyorken bir çok şeyi koymayı düşünmemiş bile olmaları kötü.

atlanan birşey var arkadaşlar tamam çok uzun süre var iki oyun arasında ama bu arada adamlar sadece oyun yapmadılar oyun motorunuda yaptılar ki o apayrı ve daha zor bir süreç anladığım kadarıyla zamanla daha fazla içerik yükleyeceklerdir. Ayriyeten halı hazırda olan bazı özellikleri kitlemiş olabilirler bugları daha rahat ayıklayabilmek için.

iyi gunler arkadaslar.

bendede hata var , oyunda yil 1093teyim ve oyunu load yaptigimda oyuna giriyor fakat 2 saniye oyun ilerledigi an oyun crash yiyor.
yeni bir sefer baslatmayi denedim onda crash felan yemiyor veya 2 gun once yaptigim save'i baslattigimdada crash yemiyor.
en son kaldigim yerde crash yememesi icin ne yapmam gerekiyor ve neden crash yiyorum? bu konu hakkinda bana yardimci olabilecek varsa cok sevinirim.

simdiden tesekkurler

Uzun bir bekleyişten sonra büyük bir heyecanla başlamıştım oyuna.İlk iki oyunda hatalar nedeniyle baştan başlamak zorunda kaldım.Şimdi 1000 oyun gününün baya üzerindeyim tüm kale ve şehirleri fethettim kendi krallığımı kurup.Klanların çoğu bana bağlı olmasına rağmen -100 ilişkiye sahibim bir çoğuyla (idamlardan dolayı :smile: ) Krallık görevim 10 yıl geçtiği için iptal olmuş durumda. Mevcut krallıklarda 2 3 lord kaldı onlarda ya dağın başında yada bir kalede sıkışmış vaziyette (son güncellemelerde düzelmiş olmasına rağmen kayıtlı oyunları etkilemiyor sanırım yine baştan başlama şart :smile: . Onu öyle gören benim garip lordlarımda ona saldırmaya kilitlenmiş fakat yanına gidemediği için yerinde sayar vaziyette yiyecekleri bitmiş 0 sağ asker sayısıyla bekliyorlar.Oyunda şuan hareket eden tek şey ben ve haydutlar :smile: Eşim 18 doğum yaptı 2 si ölü doğdu henüz yetişkin olmadılar en büyüğü 10 yaşında, yetişkin olana kadar oynamaya devam edeceğim sonra baştan :smile:
Snowball etkisi konusuna gelecek olursak haydut sayıları düşürülebilir ama çok etkili olacağını sanmıyorum.
*** Her krallıkta her tımar için 1 devriye ekibi kurulabilir bunlar gerektiğinde kuşatmaya gelen orduya karşı bölgeyi savunmaya çekilebilir.
Mevcut garnizon sayısı ve milis sayısı yetmiyor.Garnizona koyulan askerler gıda düşüklüğü sebebiyle azalıyor.Garnizonda ki asker sayıları yükseltilebilir.En azından kale düştükten sonra başka bir sefere gidecek kuvvette olmamalı ordu bozulmadan 3 kale alan gördüm.
Şuan diplomasi konusu zayıf oyunun henüz çok üstünde durulmamış kısımlardan belliki,yıllarca warband oynadık diplomasisi kötü diyorduk bunda o bile yok :smile: Sadece savaş ve barıştan ibaret olmamalı çeşitli anlaşmalar,ambargolar ileride sağlam güncelleme ile gelir diye düşünüyorum.
Oynayanlar bilir warband ad1257 modu suan bannerlorddan kat kat daha iyi bi oyun benim gözümde ( ona mod demekte ne biliyim ) hakkını vermek lazım modda emeği geçenlere teşekür ediyorum bir kez daha burdan hem onlara hem talewords ekibine.
Ben umutluyum gerekirse early access te bir 8 yıl sürsün ama oyun tamam bu sefer oldu diyebilelim sonunda.
***Öneri olarak oyuna başlarken survive modu eklenebilir. Yemek yeme (otomatik devre dışı) uyuma ,hastalık ,soğuk sıcak kavramları vb (madem ölüm geldi aile geldi yapmak güzel olur ) bir sürü etken eklenebilir.Ben artık bu oyunda ordumla kamp kurup çadırlarda askerlerim arasında gezerken kuzu çevirmek istiyorum.Oyun tek düzelikten çıkarsa kazanır bu şekil devam ederse bence kaybeder.Sürekli savaş kılıç sallama bir yere kadar.

Back
Top Bottom