[Ottoman] OTTOMAN (Osmanlı™)

Users who are viewing this thread

OTTOMAN

kilij_a.png

kilij_ufak_u.png

kenar_d.png

KLAN HAKKINDA

Arkadaşlar Warband oynarken bir çok kişiyle tanıştım. Türk oyunculardan efendiliğine hayran kaldığım insanlar gördüm. Ama malesef özellikle Türk oyuncuların çoğu ağır ergen. Kurdukları serverlar ve klanlar lisenin arka bahçesi gibi. Küfür sakız olmuş, saygı ve seviye iyice kaybolmuş. Herkes birbirini 'noob' diye çağırır, aşşağılar olmuş. Oyunculuk desen sıfır, yabancıların yanında ezik kalmış. İki dakika oyun oynuyorsunuz, bakıyorsunuz herkes birbirini yiyor.

Bütün  bunların arasında efendi kişilikli insanları bir araya toplayıp adam gibi bir ortam oluşturmak istedim. Çok iyi oyuncu olup olmamanız önemli değil. Eğer gerçekten seviyeli oyun arkadaşları arıyorsanız aramıza hoşgeldiniz...

KLAN HAKKINDA DAHA FAZLASI
Bu bölümü çok fazla sorulmasından dolayı yazıyorum.

Uzun emeklerden sonra klanımızı kurduk. Videoda gördüğünüz klan haritamızdır. Yapımı iki aydan uzun sürdü ve halen davem etmektedir (%90).

Serverımız yurtdışındadır ve pc üzerinden çalışmaktadır. Mesafeden dolayı bazı arakdaşların pingleri yüksek olabilir.(Net hızı:100Mbit) Server: Ottoman-Lands Slot sayısı:200 (gerekirse arttırılabilir)

Kurucu Hakkında

Yurtdışında (Avrupa) ingilizce tıp okuyan bir Türk genciyim. Çok yoğun olabiliyorum, lütfen kusura bakmayın.

Yaşımı çok fazla soran oluyor ama ben söylemek istemiyorum. Sadece şunun bilinmesi yeter kanaatindeyim. Benim yaşıtlarım/ arkadaşlarım şu anda mesleğini eline almış, aile kurmuş, çoluk çocuğa karışmış yaştalar. Lütfen oyun içinde ve dışında bunu göz önüne alarak saygısızlık yapmayın.​

Başka Videonuz Var mı?

KLANA BAŞVURU

Klana başvurular açılmıştır. Başvurmak için en az 17 yaşında olmanız gerekir. Başvuru yapmak için steam(sultanofottoman) ile iletişime geçebilirsiniz.

Başvurmadan önce küçük bir hatırlatma, lütfen okuyun:
• Klana girecek kimseler kesinlikle ahlaklı olmalıdır. Cümle size klişe gelebilir ama oyunda dünyanın bir numarası da olsanız çoğunluk gibi karaktersizseniz sizinle işimiz olmaz.
• Küfür kesinlikle yasaktır. Klan içi ve dışı, sizin Osmanlı klanından olduğunuzun bilindiği yerlerde küfür edemezsiniz. Kendi özel hayatınızda istediğinizi yapabilirsiniz ama Osmanlı klanını kötüleyecek en ufak hareket klandan atılmanıza sebep olabilir.
• Kendini beğenmişlik ve kıskançlık Türklerin en büyük hastalığı olmuş. Kendini beğenen bebeler başvurmasın.
• Saygı şarttır. Bu klana giriyorsanız beni bir abi(yaşlılar için kardeş) olarak kabul ediyorsunuz demektir. Tüm hareketleriniz bu tanıma uymalıdır.
• Genel olarak kimseyle boş tartışmaya girmemeli, hiçbir klana ve oyuncuya(ne sebeple olursa olsun) hakaret etmemelisiniz. Bu yazdıklarım size farklı gelebilir ama ben ergenliğini ağır geçiren, ailesinden şeref kelimesinin ağırlığını öğrenememiş insanlarla muhatap olmak istemiyorum.

Okuduklarınız size uyuyorsa başvuru yapabilirsiniz.​

Klan maçı yapmak isteyenler ilk yoruma bakabilirler..

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM
Aşşağıda belirtilen konulardan birinde yetenekli iseniz bize başvuruda bulunup yardımıcı olabilirsiniz.

-Admin* (Serverımızda ve sitemizde güvenilebilir kişiler için)
-Talimci* (Oyuncuları eğitebilecek, warbandın mekanizmasını çözmüş kişiler)
-Güçlü bir bilgisayarım var ve yardımcı olmak istiyorum* (Bizim için çekim yapabilir, youtube ve twitch üzerinden yayınlayabilirsiniz.)
*Bu durumlar için klana girmek zorunludur.

-Yazılım/ Grafik Tasarım (ör: sancak, mod, website, ts vb. tasarımları ve program yardımı)
-Reklam (ör: Facebook, Youtube, Twitch vb sosyal ağlarda/ sayafalarda reklam)
-Çok zenginim :smile: (Ücretsiz modda yararlandığımız sunucular için ödeme yapabilirsiniz)

www.mbottoman.enjin.com

[td]
kenar_d.png

[/td]

Steam: sultanofottoman (Lütfen gereksiz yere meşgul etmeyin.)

ÇEKİRDEK YAPI
Ahmad said:

7VZMol.png

İsim  : Gizli (Hanedan Üyesi)
Namı : Ahmad
Rütbe: Başıbozuk
Level : ★★★

Hiç bir kılıcın uğuldamasını duydunuz mu? Havaya kalktığı zaman, rüzgarı yararak çıkardığı sesi... Hiç kılıcınızın dans ettiğini gördünüz mü? Ya düşmanı yere sererken attığı çığlığı... Hayal edin; kılıcınız size sesleniyor! Her savuruşunuzda kükrüyor! Duyabiliyor musunuz? Eğer bir gün düşmanın kılıcını çığlıklar atarken görürseniz, Ahmad ile dövüşüyorsunuz demektir!

Profil: http://mbottoman.enjin.com/profile/10434837
Rikudou said:

4ZOl30.png

İsim  : Gizli (Hanedan Üyesi)
Namı : Rikudou
Rütbe: Deli
Level : ★★

Siyah... Karanlık ve yağmur... Onur bir ışık gibidir, ormandaki ağaçların arasından sızan... Samuray olmak ise ölüm gibidir. Yağmurda acı çeker, karanlıkta kaybolursun. Ben siyahım! Karanlıklardan çıkarım atımla! Atımın narası, siyahı görmenin bedelidir! Yağmur damlaları değerken yüzüne, ben karanlıklarda kaybolurum. Geriye kalan sadece bedenindeki acı, ve karanlığa gömülen göz kapaklarındır!

Profil: http://mbottoman.enjin.com/profile/10363811
Şahinhan said:

99lGL3.png

İsim  : Şahinhan (Hanedan Üyesi)
Namı : Pençekıran
Rütbe: Başıbozuk
Level : ★★★

Tek görevi Sultan'ı korumak olan ölümcül bir asker.. Kılıcıyla tanışmak için Sultan'a bakmanız yeter. Düşmanlarını o kadar sert bir şekilde öldürür ki, ona ''Pençekıran'' denmiştir.

Profil: http://mbottoman.enjin.com/profile/10365966
Akthan said:

vWVo3JB.png

İsim  : Akthan
Namı : Da Jaffar
Rütbe: Gönüllü
Level : ★

Savaş sisinin kapladığı bir ateşin sıcağından gelen, kulakları delen bir çığlık ile ortaya çıkan bir atlının olduğu söylenir. Ne at, ne de süvarisinin kim olduğu bilinir. Hakkında bilinen tek şey; kalbinde derin bir delik olan kurbanlardır. Narası duyulduktan sonra insanların aklına sadece bir şey gelir, birisinin öldüğü... Ve zihinlerde şimşek gibi çakar kim olduğu; ''da Jaffar''!

Profil: http://mbottoman.enjin.com/profile/12632303

RÜTBELER
(Deneme maksatlı çalışmadır, lütfen görüşlerinizi bildirin)​
G_n_ll.png

Gonullu (Gönüllü)
Savaş için evinden kopmuş cesur bir adam.. Ordunun düzenini, eğitimini görmemiş bile olsa korkmayan, kaçmayan ve yetenekleriyle dikkat çeken bir adam..

Uzak yollardan geldi, uzun yollar katetti. Üç beş haramiyle karşılaşmıştı gelirken ama haramiler soygundan vazgeçmişlerdi. Nasıl vazgeçmesinler; haramilerden birinin boğazını o kadar sıkmıştı ki, adam olduğu yere düştü bayıldı. Yüzünde tereddütten eser yok! Döndü baktı diğerlerine. Bakışı ''Sıradaki!'' der gibiydi. Issızlığın ortasında, tek başına bir adamın bu kadar tereddütsüz, birini tek eliyle bayıltması, diğerlerinin kalbinde fırtına gibi esti. Kim bu adam diye akıllarından geçirmeye bile korktular. Cevabı duymak istemiyorlardı çünkü...

Ve sonunda geldi büyük arenanın kapısına. Burası güçlü adamların, yetenekli savaşçıların ölüm makinasına dönüştüğü yerdi. Kapıya yaklaştı. Kendinden emin bir şekilde baştan aşağıya zırhlanmış sert görünümlü muhafıza baktı.
Gür sesli muhafız; ''Kimsin!''
Aynı gürlükte, keskin bir cevap:
-Gönüllü!

1_Gonullu2.png

Gönüllüler

Ottoman_Gonullu_Unsullied

Ottoman_Gonullu_Yavuz

Ottoman_Gonullu_Nazım

Ottoman_Gonullu_Newman

Ottoman_Gonullu_Emir

Ottoman_Gobullu_Barbarrosa

Ottoman_Gonullu_Ali

Ottoman_Gonullu_Deniz

Ottoman_Gonullu_Eren

Ottoman_Gonullu_Proplayer

Ottoman_Gonullu_Atakan

Ottoman_Gonullu_Yasin

Ottoman_Gonullu_OliverQueen

Ottoman_Gonullu_Yusuf

TEŞEKÜRLER
Khan Khalid said:
Arkadaşlar üye sayımız 50'yi geçmiştir. Güzel yorum yazan, klana katılan, yapıcı eleştirileriyle konuyu ve klanı geliştirmemize yardımcı olan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben aradığım samimi ortamı buldum. Klandaki arkadaşlar, yaş farkına rağmen ortama ve arkadaşlarınıza şahane uyum sağlıyorsunuz. Bunun için de tebrik ederim.

Klan_d_l.png

Bu da ödülümüz olsun (:​

Janissary (subclan)
7
                    The Calradian Empire
1

Ottoman
10
                    Balestra
5
18.03.2016​
D2d2My.jpg

Janissary (subclan)
1
                    Balestra               
12               ​
25.03.2016​

NOT:Klan Türkçe ve İngilizce yapıdadır. Klan adı ''Osmanlı'' ve ''Ottoman''dır.

Arkadaşlar bu bölümde sorularınızın cevaplarını koymayı düşünüyorum. Konu uzar giderse sayfalarca yazı arasında aramak yerine ilk yorumda önemli soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

Çekirdek Yapı Nedir?
Klanımız çoğu klanın hayal bile edemediği kadar büyüdü ve kalabalıklaştı. Ancak nerede çokluk orada b.kluk kaidesince sadece klanın büyüsüne kapılan, hava atmak, güçlünün yanında olmak hevesiyle gelen olgunlaşmasını tamamlamamış kişiler doldu. Gerçekten sıcak bir ortam arayan arkadaşlarımızın üzülmesini engellemek için klan sadece küçük bir grup için olacaktır. Bu çekirdek yapıda sadece Allah'tan korkan, aile terbiyesi almış ve olgun kişiler olacaktır. Yakında çekirdek yapıyı yazmayı düşünüyoruz. Biz şampiyon olma, hava atma, birinci olma derdinde değiliz. Dost olamayacak, yoldaşlık yapamayacak kişilerin aramızda yeri yok.

Yeni Üye Olmak İstiyorum. Çekirdek Yapıya veya klana Girebilir miyim?
Hayır. Eğer sizi yakından tanımıyorsak çekirdek yapıda olamazsınız. Ancak ille de klana girmek isteyen arkadaşlar olursa oluşturacağımız alt klana katılabilir, arkadaşlığını bize gösterebilir ve ileriki zamanlarda aramıza girmeye hak kazanabilirler. Unutmayın insanların değerini ne kadar iyi oynadığı değil, ne kadar kaliteli karakteri olduğu belirler.

Klan Maçı
Türk klanları ile klan maçı yapmıyoruz. Seviyesiz iletişimden, küfürden, kendini beğenmişlikten, mantık hatalarıyla dolu tartışamalardan aşırı derecede usandım. Malesef Türkler olarak bu konuda çok eksiğiz. Ailelerimiz evlatlara gerekli ahlakı veremiyor...
(-Noob
-Sen kime nub diyon okul çocuğu
-Ezik sen sus amuda kalkıyım
-Rövaşata atayım
-Taça attımının çocuğu
-Kırmızı kartlının oğlu
-....)

Müzik
Müzik konusu daha önce de söylenmişti. Müziği aksiyon filmlerinin birinden veya gençlere hitab eden müziklerden alabilirdim, belki de video daha da güzel olurdu ama eski Türklerden bir şeyler ile harmanlanmış olsun istedim. Tam Türk müziği değil ama, o kültüre yakın.

Üye Var mı?
~Ghost said:
Vidyo sayfa falan güzel de,üye yok sanırım.Toplayıp da yapsaydın keşke.Bu kadar şaşadan sonra üyelerin bölümünü görememek garip geldi. :smile:
Üyelerimiz var. Sitede members(üyeler) kısmına girerseniz görebilirsiniz.

İki tane mi rütbe var?
Tabiki hayır, rütbe sayımız 15ten fazla.

Arkadaşlar dikey çizgiler alıntıdır, Kimin yaptığı belli değil ama yine de teşekkür ediyorum yapan kişiye.

Vidyo sayfa falan güzel de,üye yok sanırım.Toplayıp da yapsaydın keşke.Bu kadar şaşadan sonra üyelerin bölümünü görememek garip geldi. :smile:

Son zamanlar Taleworlds'de geçirdiğim süre içerisinde klanlar kısmına pek uğramam genelde, ana sayfanıza bir göz attım, hakikaten hayran kaldım.Yanlış anlamayın, sayfa tasarımı vb şeylere değil, oyunu oynama amacınıza, kurmaya çalıştığınız ortama.Başarılar dilemiyorum, çünkü bu oyunda eğlenmek için insanların düşündüğü gibi başarılı olmaya gerek yok.Umarım aradığınız ortamı kurar, oyunu oynadığınız sürece eğlenirsiniz :smile:

Guy Fawkes said:
Son zamanlar Taleworlds'de geçirdiğim süre içerisinde klanlar kısmına pek uğramam genelde, ana sayfanıza bir göz attım, hakikaten hayran kaldım.Yanlış anlamayın, sayfa tasarımı vb şeylere değil, oyunu oynama amacınıza, kurmaya çalıştığınız ortama.Başarılar dilemiyorum, çünkü bu oyunda eğlenmek için insanların düşündüğü gibi başarılı olmaya gerek yok.Umarım aradığınız ortamı kurar, oyunu oynadığınız sürece eğlenirsiniz :smile:
Bu yorum bir harika (: Sen mevzuyu anlamışsın. Eyvallah...

Sir Rivenal said:
Eksik varsa katılabilirim.
Şimdi gördüm siteyi.
Hani demişler ya; Sen yoksan bir eksiğiz diye (:

Herkese Teşekkürler..

Siteye kayıtta ve başvuruda sorun yaşayan arkadaşlar,  özellikle ingilizce bilmeyenler için açıklayarak yazdım ama yine de takıldığınız yerleri buradan da sorabilirsiniz.

Miraak said:
Türk Malı? Bu düşündürür..Başarılar ve iyi eğlenceler.. Sanırım ilk defa Osmanlı adında adam akıllı bir klan görüyorum.. Diğerleri hemen alınmasın..

++++++
Alinan klan varsa yeşillendirsin.

Back
Top Bottom