OSMANLI MOD[SP] [WARBAND] CRY OF WAR: OTTOMAN + MODÜL SİSTEM

Users who are viewing this thread

Harita bana çok yetersiz geldi. Hem çok az devletin olması ki olsa bile baya bir toprak bekliyordum. Az yerleşim var. Bunun yanı sıra yeni girer girmez 2 3 bugla karşılaştım.

İstanbulda şehir meydanında lonca başkanın a ulaştığımız kapı var.

Açıklamada nokta var , içeri giriyorum gökyüzünün üzerine kurulmuş bir toprağın üstünde lonca başkanı var :grin:

+

Kamp kurdum sonra savunma kurdum kampa(19 saat sürcegini söyledi) , ardından Ayrıl'a tıkladım kamptan ayrılamadım bi türlü çalışmadı ayrıl butonu.

, ve gıcık olduğum yere

Arkadaş oyuna bi türlü başlayamadım ya çok uzatmışsınız o oyuna başlarken bi ton diyolog yok şunu yapmışsında bunu yapmışsında bi an acaba oyunu böyle diyalogla başlayıp bitirecekmiyim dedim :grin:

Kısacası modda başlangıç deneyimim böyle olduğundan daha fazla katlanamadım çıktım.

mod çok güzel ama askerler biraz geride kalmış :d mesela kemankeş te osmanlı okçusu havası vermiyor acemi oğlan köylü gibi duruyor modun tek eksiği bence askerler sonraki patch te askerleri güzelleştirebilrsin
:grin:

Selamun Aleyküm Arkadaşlar Yazılar Böyle Hep Oyun İçinde de Sorunun Çözümünü Bilen Var mı ?
https://i.hizliresim.com/lbJNyX.jpg

mostplaya said:
Merhaba. Ben modu kurdum ama şöyle bir hatayla karşılaştım. Oyundaki bütün yazılar okunamaz halde. İnternette ve bu forumda araştırdım bu sorunu benden başka yaşayanlar varmı diye ama yok sanırsam. Buna bir çözüm bulabilir miyiz? Çok güzel bir mod yapmışsın ama oynayamamak can sıkıyor. Yardım edersen çok mutlu olurum.

http://imgur.com/a/snT3C

aynı sorun bende de var çözüm ?

Küçük bir mod olmasından dolayı diplomasinin sorunsuz bir şekilde eklendiğinden emindim ama birde ne göreyim meğer yokmuş. Eğer diplomasi yer alsaydı bu mod kesinlikle daha büyük bir kitleye hitap ederdi.

SickStyle said:
CRY OF WAR - OTTOMAN MOD

2rc8hdt.jpg

Uzun süren bir çalışmadan sonra, modun ilk sürümünü çıkarmaya karar verdim. İlk modum, fakat uğraşlarıma değdiğini düşünüyorum.
Osmanlı'nın 1462 senesini konu alıp; harita, modelleme, animasyon ve kod barındırıyor. Gerçekte yaşamış kişiler ve gerçek bir harita ile oynamak, Mount&Blade'i daha zevkli bir hale getireceğini düşündüğüm için Osmanlı konulu bir mod yapmaya karar verdim.

MODDA BULUNAN DEVLETLER:
Devlet'i Aliyye'i Osmaniyye
Macar Imp.
Kırım Hanlığı
Akkoyunlular
Yunan Imp.
Memlük Sultanlığı

YORUM:

Düşünceler güzel Osmanlıyı konu alıp tarihini 1462 yapmışsın, modu şimdi oynayacağım o yüzden içeriğine haritasına vs. iyi/kötü diyemem. Ancak daha modu indirmeden görüyorum ki tarihsel bir hata yapmışsın. Hiç kimseye danışmadın mı kardeşim? O kadar emek vermişsin, uğraşmışsın ama danışman bulmamışsın. Ya da bulmuşsun, iyi bir danışman değilmiş o kadarını bilemem. 1462'de Yunan İmparatorluğu ne arıyor? Ya da tarihte Yunan İmparatorluğu mu var? Yunanlar hiç bir zaman Yunan adıyla imparatorluk kuramamışlardır. 1462'de Kırım Hanlığı Osmanlı'ya bağlıydı. Burada Devletler arasına alman %89 hata bence. Memlük Sultanlığı uygun olmuş. 1462'de Akkoyunlular devlet değildir. Beyliktir ve Karakoyunlulara son vermesiyle büyük bir devlet olur. Eğer ki, modunda Karakoyunlu Devletini eklemiş olsaydın bunu kabul ederdim ama, sen tarihi bir mod yapıyorsan bunlara dikkat edeceksin. Macarlara gelince, uygun olmuş.

Yukarıda tarihe uygun olmayan devletleri nedenleriyle açıkladım. Modu yapan kardeşimiz zaten geliştirebilirsiniz, uğraşmayacağım demiş. Eğer ki vakti olan arkadaşlar varsa ve ben bu mod ile uğraşırım diyorlarsa, Yunanistanı çıkarsınlar. Yunanistan yerine küçük devletler koyabilirler. Sırbistan, Bosna, Karadağ gibi devletler bu döneme daha uygun olacaktır. Akkoyunlu devam edecekse, Karakoyunlu eklenebilir. Eğer MB'nin diplomasisini iyice geliştirebilirim diyorlarsa, Kırım Osmanlıya bağlı bir devlet olsun. Bunun mümkün olabileceğini sanmıyorum, bu yüzden Kırım Hanlığı yerine Altın Orda Devleti uygun olacaktır.

Bu döneme uygun olarak Otranto kentini ya da dönemin İtalyan Devletini ekleyebilirsiniz. Ayrıca daha önce modlarda hiç görülmeyen şeyleri yapabilirsiniz. Mesela Ressam gibi... Eğer modu geliştirmek isteyen arkadaşlar varsa ben danışmanlık yaparım. Elimden geldiğince mod geliştirilmesinde yardımcı da olurum. Ancak tek başıma yapamam çünkü o kadar deneyimli ve iyi değilim.

Güzel modmuş ben epeydir oynamıyordum.Yeni başladım sayılır. Yalnız ilk görevde kaptanı İstanbula bırakıyorum. Eğitim al dedikten sonra oyun kendi kendine kapanıyor. Ne yapmam lazım?

Back
Top Bottom