Resolved Optimizasyon meselesi....

Users who are viewing this thread

Oyunu çıktığı ilk günden beri oynuyorum tabi oynamak denilirse,artık bu fps droplardan gına geldi kendimi bıçaklıyacam multiplayer giriyorum oyun Maşallah akıyo ( arada yine 1 2 fps drop yiyorum ama bu droplar muazzam derecede değil saniselik oluyo ) Singleplayer oynayam diyom girdiğim gibi sanki kare kare resime bakıyorum aga eğer böyle olacağını söyleseydiniz oyuna vereceğim parayı gider kameraya verirdim oradanda slayt gösterisi izleniyo resim çeker oynatırdım.En düşük ayarlarda bile drop girmesi üzüyor ha arkada ayritetten bilgisayarı rahatlatsın diye program da açık (MemoryCleaner vs.) buna rağmen oyun süründürüyor.Oyun çıkalı 1 ay oldu ve ben milletin ekranına ekmek banmak istemiyorum lütfen, 1 2 patch daha bekliyecem muhtemelen düzelmeyecek ve benim için kötü bir anı olarak kalacaksın Bannerlord.

Sistem özellikleri
Bilgisayar modeli: Msi Gl62m 7RDX
İşlemci: İntel core i5 7300HQ
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX 1050 2gb
Ram : 8 GB 2400 MHz
Depolama : 1TB HDD ( ssd mevcut değil)

Gelistiriciler patchler dışında oyunun optimize edilmesi adına başka bir yöntem üzerinde daha çalışıyorlar.Oyunun içinden data alma sistemi.Sistem şöyle çalışacak:Oyunun kendi kodu içinde, neyin ne kadar zaman aldığını bulmak için kullandığı bir özellik olacak. Spikeların neyden ortaya çıktığını anlamak için. Oyun bir tane dosya oluşturacak ve bizde bu dosyayı developerlara yollayacağız.Bu şekilde sorunu çok daha rahat anlayacak ve çözecekler.Bu hafta içinde olurluguna bakılacak,mümkünse ilerleyen günlerde aktif edilecek.Bekleyin derim..

Gelistiriciler patchler dışında oyunun optimize edilmesi adına başka bir yöntem üzerinde daha çalışıyorlar.Oyunun içinden data alma sistemi.Sistem şöyle çalışacak:Oyunun kendi kodu içinde, neyin ne kadar zaman aldığını bulmak için kullandığı bir özellik olacak. Spikeların neyden ortaya çıktığını anlamak için. Oyun bir tane dosya oluşturacak ve bizde bu dosyayı developerlara yollayacağız.Bu şekilde sorunu çok daha rahat anlayacak ve çözecekler.Bu hafta içinde olurluguna bakılacak,mümkünse ilerleyen günlerde aktif edilecek.Bekleyin derim..
Kaynak nedir hocam merak ettim geliştirici foruma mı yazdı? Atarsan bakayım gayet gerekli bir sistem data mining yaparlarsa iyi olur.

Merhaba, geç cevap verdiğimiz için üzgünüz. Şimdiye kadar karşılaştığımız sorunların önemli bir kısmını düzelttik ve yayınladığımız birden fazla yama ile oyun performansını iyileştirdik. Bu yüzden bu başlığı, şimdilik, resolved olarak işaretleyeceğiz. Lütfen oyununuzun, sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncel olduğundan ve oyunun güvenlik yazılımınız üzerinde gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Lütfen bu adımları tamamladıktan ve oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.

Merhaba, geç cevap verdiğimiz için üzgünüz. Şimdiye kadar karşılaştığımız sorunların önemli bir kısmını düzelttik ve yayınladığımız birden fazla yama ile oyun performansını iyileştirdik. Bu yüzden bu başlığı, şimdilik, resolved olarak işaretleyeceğiz. Lütfen oyununuzun, sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncel olduğundan ve oyunun güvenlik yazılımınız üzerinde gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Lütfen bu adımları tamamladıktan ve oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.
ben ram+ ssd alarak çözdüm ama oyunda yine performans adına geliştirmeler var teşekkürler <3.

Sorunun çözüldüğüne sevindim. Başka bir problem yaşanması durumunda lütfen bize bildiriniz. Teşekkürler!

Back
Top Bottom