WB MB Onur tam olarak ne işe yarar ?

Users who are viewing this thread

4 resim ile ifade edeyim,hile hurdasız.
Bazı lordlarla tanışmadan ve hiç yardım etmeden bile çok yüksek ilişkiniz olur.

Bu onurum ;
9006.jpg

İlişkilerde üstte bulunanlar (tanımadıklarım var hala) ;
8956.jpg

Sık sık düşman olduğumuz kergitlerden bir lord ile ilişkim,adamla sadece savaşlarda karşılaştık ;
9126.jpg

Bu da daha ilk defa gördüğüm bir lord ile ilişkim  :lol: ;
9166.jpg

Bende diyorum neden bazılarıyla ilk defa görüşmeme rağmen ilişki 20 lerde :smile:

Bazılarıyla da başlayınca -3 filan oluyor .

Eğer düşmanlarını onur kazanmak için sürekli salmadıysan ve o namı kontlar için görev yapa yapa kazanmadıysan, o zaman onurun böyle bir işlevi olduğuna inanabilirim.

Aynı krallıkta olduğun lordlarla ilişki artmıyor, ancak düşmanın kankan olabiliyor. :grin:

Bana kalsa ben düşmanı ele geçirdiğim gibi kafasını kestirirdim.
Savaşları daha zorlu yapmaları lazım bunun için. :grin:

Konuyu başlatan arkadaşa teşekkür ederim bu konuda merak uyandırdığı için. Google dan araştırdım ve onurla ilgili bilgi buldum.

Onur kazanma yolları:

- Savaşta yendiğiniz bir lordu salmak.

- Adamlarınızdan birinin intahar sayılabilecek ajanlık görevinde yer almasına izin vermemek.

- Bir köyü haydutlardan kurtarıp, verdikleri hediyeleri kabul etmemek.

- Aranan bir katili öldürüp, lorddan bunun karşılığında ödül almayı reddetmek.

- Bir leydiyi onurlandırmak için alınan bir görev. (yakını hapis düştüğünde kurtarma falan sanırım)

İyi miktarda onur sahibi olmak diğer onurlu lordların sizi sevmesini sağlarken, onursuz lordların sizden haz etmemesini sağlar. Ayrıca hizmet ettiğiniz krallıkta mareşal seçilme şansınızı yükseltir.

Benim bildiğim hilesiz 60 civarı onur yapmıştım o zaman sadece onur ve nama odaklanmıştım çok turnuvaya girdim 400 civarı nam yapınca onur kazanmaya başladım asker sayımı çoğalttım Rodoklara girdim o zaman biraz kodlarla oynamıştım lordların kaçma olasılığını değiştirdim hepsini serbest bıraktım onurum 60 civarı olunca lordlarla konuşmasam bile benimle arkadaş oldurlar belli bir sayıdan sonra öyle bir şey oluyor.

vallahi benden düşmanlarım resmen üstüme kan kusardı her seferinde savaşıp yenerdim sonra esir alırdım sonra eğer mareşalsem o ülkeyi ortadan kaldırmaya karar verdiysem esir aldıklarımı salmazdım bu şekilde şehri savunacak karşıma çıkacak ordu olmazdı öyle öyle tüm krallıkları yok ettim:grin:

Ben sadece bana sataşanları esir alırım. Aslında sadece kralları esir alıyorum :smile: Şuan onurum 20lerde. Şuan pek yararını göremiyorum. İlerde görürüm artık :smile:

Back
Top Bottom