Okul Meseleleri

Users who are viewing this thread

Ben böyle Anadolu veya Sosyal Bilimler istiyorum.Sosyal bilimler zor ihtimal.Muhtemelen anadoluya gideceğim ama babamın ayakkabı fabrikası var.Bugün yardımcı olan bir öğretmen bizim sanayideki ayakkabı tasarımcılığı okuluna gitmemi söyledi.Böyle yarım saat dil falan döktü.Eğer gidersem babamın desteğini alırım.Ayakkabı tasarımcısı olurum.Ne yapmalıyım?İyi para var bu işte.Büyük markalara falan tasarım yaparım.

Çok kararsızdım ne zamandır ama kararımı verdim ve Kasım'da ALES'e girmeyi düşünüyorum. Tünelin ucu nereye çıkıyor tecrübelileri piste alalım. :smile:

Benim tecrübem yok bu konuda ama okulda konuştuğum asistanlar, öğretim üyeleri, hocalar falan genelde yapacak bir şey bulamayıp yüksek lisans, doktora falan derken üniversitede hoca olduk diyorlar. Çoğu istemeden olmuş. Senin durum da ona benzer..

Roffron said:
Benim tecrübem yok bu konuda ama okulda konuştuğum asistanlar, öğretim üyeleri, hocalar falan genelde yapacak bir şey bulamayıp yüksek lisans, doktora falan derken üniversitede hoca olduk diyorlar. Çoğu istemeden olmuş. Senin durum da ona benzer..

Daha çok kariyer hedefim var. Yurt dışına gitmeyi çok istedim fakat maddi durumum yeterli düzeyde değil. Teşekkürler bu arada.

cumartesi okulda 11-12'lere ilk defa ortak tyt denemesi yapıldı. matematiği tüm okulda tek 40/40 yapan ben çıktım, benden sonra 38 ile devam ediyo. iki gündür 12'ler mat netlerine bakıp bakıp kuduruyo. :mrgreen: durmadan tilt ettiğim bi 12 var, yanına gidip kolaydı falan diyorum tüm teneffüs dövüyorlar. :lol: :lol:

Jacques Collin said:
cumartesi okulda 11-12'lere ilk defa ortak tyt denemesi yapıldı. matematiği tüm okulda tek 40/40 yapan ben çıktım, benden sonra 38 ile devam ediyo. iki gündür 12'ler mat netlerine bakıp bakıp kuduruyo. :mrgreen: durmadan tilt ettiğim bi 12 var, yanına gidip kolaydı falan diyorum tüm teneffüs dövüyorlar. :lol: :lol:
Mat önemli. Mat bilmeyeni adam yerine koymuyorlar. Daha 11'ken böyle olman çok iyi. Aksatmamaya bak. Mat+Dil bilen adamın önü açıktır Türkiye'de.

dilim iyi değil maalesef. ortaokul boyunca berbat hocalarla ingilizce gördüm. nefret ettim dersten. liseden beri son iki yılda dört farklı hoca gördüm. lisede iyi veya çok iyi ingilizce hocalarım oldu hep, kötüye rastlamadım. dersi artık seviyorum ama temelim de kötü olduğu için kopuk kopuk saçma bir ingilizcem var artık. şu saatten sonra da düzeltecek çok vaktim yok gibi ya. en erken yaza artık. onda da üniversite sınavına çalışmazsam tabii. :neutral:

Kaybettiğin bir şey yok. Üni hazırlıkla aşabilirsin. Şu an nasıl bilmiyorum ama üni sınavında mat-türkçe vs. daha önemli eğer dilden girmeyeceksen. Önceliğin bu dersler olmalı. Sayısalsan fizik, kimya, biyo filan işte.

Back
Top Bottom