Okul Meseleleri

Users who are viewing this thread

LGS'ye 25 gün kaldı ve hiç çalışmadım.
Kendimi artık fişfikledim o 18 kitap bitecek.
Sene sonu ortalamam 89.
Matematiğim kötü, fenim bu dönem biraz kötüleşti ama yine iyi, Türkçe'ye biraz daha çalışırsam kolay gelir.
Bu 3 ders dışında basit zaten en çok Matematiğe önem vermeliyim ve sıkı çalışmalıyım.
Şu ana kadar çalışmadığım için bayağı aptallık yaptım.Anadolu lisesi istiyorum.Aptallığım yüzünden bayağı zorlanacağım.

The White Wolf said:
Dracheon said:
Bu 3 ders dışında basit
Bu üç ders dışında ders kalmadı zaten.

Başarılar dilerim.
dfpı9fdgfgpodfg
Yaneee Türkçe sözel mantığım çok iyi 40 sorudan 2 yanlış falan çıkıyor.O da basit dikkatsizliklerim yüzünden.
Bu işin altından kalkabileceğimi düşünüyorum Fen ve Türkçe kolay zaten.Ama Matematikden biraz korkuyorum.

oof diyerek başlayayım; UCAS başvurularını hallettim. 11 Mayıs'ta da IELTS sınavım var. Yetmedi, 13 Mayıs'ta da okulun (cevaplarını verdikleri) 2. sınavlar başlıyor. Yani teknik olarak önümde bir hafta var.

Soru şu: önümdeki bu bir hafta neden boş? :facepalm:

Dracheon said:
LGS'ye 25 gün kaldı ve hiç çalışmadım.
Şu ana kadar çalışmadığım için bayağı aptallık yaptım.Anadolu lisesi istiyorum.Aptallığım yüzünden bayağı zorlanacağım.
eğer uzunca tavsiyeleri aldığında düzgün dinleseydin şimdi fen lisesine veya fenden daha iyi anadolu liselerine oynuyor olurdun.

neyse, zararın neresinden dönsen kardır. iyi çalışmalar, başarılar.

Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi'ne gitmeyi düşünüyorum. 349 puan alabileceğim bir seviye.
Gitme amacım sayısalım çok iyi olmaması ve İngilizce konusunda gelişmek istemem.
Sayısal dersleri sevmiyorum, sözel dersleri seviyorum.Sözelciyimde zaten.
SBL'ni önerir misiniz? Oyun tasarımcısı ya da animasyoncu olmak istiyorum.
Sadece yabancı dil İngilizce mi yoksa? Fransızca, Almanca falan da mı var?

Dracheon said:
Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi'ne gitmeyi düşünüyorum. 349 puan alabileceğim bir seviye.
Gitme amacım sayısalım çok iyi olmaması ve İngilizce konusunda gelişmek istemem.
8. sınıftaki inklap hocam da bana bunu önermişti, tarih bilgim iyi diye. Ben gitmedim o liselere, içeriğini bilmem. Bilen söyler zaten de  dediğin gibi sözelin iyiyse gidebilirsin sanırım.
Okulda Korece var mı ona da bak :shifty:

Afrandez said:
Dracheon said:
8. sınıftaki inklap hocam da bana bunu önermişti, tarih bilgim iyi diye. Ben gitmedim o liselere, içeriğini bilmem. Bilen söyler zaten de  dediğin gibi sözelin iyiyse gidebilirsin sanırım.
Okulda Korece var mı ona da bak :shifty:
Keşke Korece'de olsa :razz:

saat an itibarıyla 23:36, bi' insan okuldan bu saatte çıkar mı? bugün de erken gitmiştim, ben şimdi 16 saattir okulda mıydım? liseliyim lan ben. anamdan babamdan çok sınıftaki sıra arkadaşımı görüyorum şaka gibi ya.

düzenleme: şükür 11 dakikaya ego geliyor. herhalde eve 12:00'da varırım. varınca da annemlere dünden beri okuldayım derim. vay anasını be.

reis ben senden küçüğüm, 10. sınıfa gidiyorum. :lol: proje kitledi altı tane hoca, bu saatte okulda son demleri yapıyordum. projelerin hepsini de yapamadım o ayrı.

ya en azından projeyi yanlış yapmasaydık keşke. bugün oturup yazısıyla, canlısıyla tesla bobin yaptık, tek bir kablo sivriltme(me) hatası yüzünden saatlerin emeği gitti. orucu bile geç açtım ben ya. :neutral: yarın son, ilk dersler yaptım yaptım başka çaresi yok. fizik projesi de şeref projelerimden biriydi halbuki, şimdi kaldım ortada mal gibi. hocanın gözünden falan da düştüm. hocama kesin yaparım her şekilde olacak bana güvenin zart zurt falan da demiştim. yamuldum vallahi ya.

neyse, hadi bakalım hayırlısı. :roll:

LGS :

Fen - 18D 2Y - 17,33 Net
Türkçe - 18 2Y - 17,33 Net
Matematik - 2D 6Y - 0 Net
İnkılap - 10D - 10 Net
Din - 10D - 10 Net
İngilizce - 9D 1Y - 8,67 Net

Tahmini Puan : 320 (Matematik senin ananı avradını 7 sülaleni ...)

Zamanlık bir durum yok.Matematiği hiç çözemiyorum.
Konya gibi çomar bir şehirde her yer imamhatip.Sosyal bilimler istiyordum.Yüzdelik dilim önemli.
2016-2017'de galiba %12'lik dilimle almış.Sizce girer miyim %12'ye böyle.Puan tahmini puan

Dracheon said:
Zamanlık bir durum yok.Matematiği hiç çözemiyorum.
Konya gibi çomar bir şehirde her yer imamhatip.Sosyal bilimler istiyordum.Yüzdelik dilim önemli.
2016-2017'de galiba %12'lik dilimle almış.Sizce girer miyim %12'ye böyle.Puan tahmini puan
Vay bee kendimi gördüm bu iletide. Ben de zamanında 380 küsür puan alıp sosyal bilimlere girememiş, Konyanın en leş lisesinden birisi olan Zeki Özdemire gitmiştim. (Cioss da oradan mezun) Moralini bozmak istemem ama Konya'da Anadolu Liseleri de İmam Hatip ve hoca kalitesi çok leş. İlk olarak din derslerinden hiçbir şekilde kaçışın yok. Bize 10.sınıfta Kuran, Temel Dini Bilgiler ve Osmanlıca veriyorlardı. Tüm bu boş beleş dersler 7 saat yapıyordu toplam ve ders seçim hakkımız yoktu. Bir de ben o zamanlar bilimci ateist kafasında takıldığımdan kanım kaynayıp kimliğimi ifşa etmiştim ve sınıftaki çomarlardan çok şiddet görmüştüm. Bunları kesinlikle moralin bozulsun diye yazmıyorum ama hayal satmaktan iyidir diye düşünüyorum.

Sonradan dil sınıfı açılmayınca eski adıyla Muhittin, yeni adıyla Mehmet Akif İnan ALye gidip biraz daha rahatlamıştım. Eğer gittiğin lisede sıkıntı yaşarsan, ne yapman gerektiğini çözemezsen bana istediğin zaman yazabilirsin.

Zeki Özdemir mi? Allah göstermesin.
Mehmet Akif İnan bazıları istiyor.
Ama yüzdelik dilim tutarsa Nitelikli Konya Lisesi eğer tutmazsa Niteliksiz Konya Lisesine gideceğiz birkaç arkadaşla.
(Sen de Meramdasın galiba)

Back
Top Bottom