Okul Meseleleri

Users who are viewing this thread

hsyn333 said:
Açıklandı ya liseler 4 Temmuzda yanlis linkmi atmışım?

Attığın link de açıklama da 2014 yılı belirtiliyor, ancak okullar görüntülendiğinde 2013 Yılı 1. Yerleştirme Sonuçlarına göre Yüzdelik Dilimi yazıyor. Güvenmeli miyim güvenmemeli miyim bilemiyorum.

Deagius said:
Attığın link de açıklama da 2014 yılı belirtiliyor, ancak okullar görüntülendiğinde 2013 Yılı 1. Yerleştirme Sonuçlarına göre Yüzdelik Dilimi yazıyor. Güvenmeli miyim güvenmemeli miyim bilemiyorum.
Hocam o şöyle oluyor : 2014 yılı için 2013 yerleştirme puanları gibi bir şey.Bu senekiler daha açıklanmadı.

İyide zaten taban puanları bu sene biz girdiğimizde biz belirleyeceğiz. Dersaneye gidiyorsan rehber hocalarında vardır. Ayrıca meb yayınladı sıralamaya göre okulları

hsyn333 said:
İyide zaten taban puanları bu sene biz girdiğimizde biz belirleyeceğiz. Dersaneye gidiyorsan rehber hocalarında vardır. Ayrıca meb yayınladı sıralamaya göre okulları
taban puanlar 21 temmuz da açıklanacakmış.Tercihlerin açılacağı zaman galiba.

yüzdelik dilim ne oluyor arkadaş hala anlamış değilim :S

Negatrm B. said:
Türkçe Forum Üyeleri Asıl Yaşını Tespit Etme Konusu

Birisi 18 yazmış hem, ifşa etmeyeceğim kısa süre içerisinde değiştirirse. :smile:
Kim olduğunu gördüm. :lol:

Mosin Nagant said:
HyperCharge said:
yüzdelik dilim ne oluyor arkadaş hala anlamış değilim :S
Diyelim yüzdelik dilimin %10, sınava giren öğrencilerin %90'ını geçmiş oluyorsun.
Hmm.İyiymiş ozaman.Benimki %18 falan.Yani %82 olarak diğer öğrencilerden daha iyi bir derecedeyim.Bu iyi anlamda mı kötü anlamda mı :smile:

100 kişiden 18.sin işte.100ü sınava giren kişi sayısına tamamlayacak şekilde çarparak ve 18i de o tamamlayıcı sayıyla çarparak genelde kaçıncı olduğunu buluyorsun.Ama işi karıştırdığı için direk yüzdelik olarak bakılıyor.Liselere de öyle alınıyor. 
Bir de üniversite sınavına giren 2 milyondan 1 milyonu tırt olduğu için zaten pek bi önemi kalmıyor ideali olan insan için.Burda da öyle düşünürsek o %82 den %50si seni pek etkilemiyor.%32yi geçmen de orta derece sayılabilir yani.

HyperCharge said:
Hmm.İyiymiş ozaman.Benimki %18 falan.Yani %82 olarak diğer öğrencilerden daha iyi bir derecedeyim.Bu iyi anlamda mı kötü anlamda mı :smile:
382 puan ile %18, geçen seneye göre bayağı yükselmiş. Bu sene sorular kolaydı sanırım, ben geçen sene 402 puan ile %9'a girmiştim.

Arkadaşlar diploma puanı,benim teoga etki eder mi ? yoksa bununla mı girerim ? diploma puanını 75,5938 olarak hesapladım.Bu puan,okul puanı olarak eklenirmi benim 382 puana ?

HyperCharge said:
abiler kardeşler.Bu gün,Teog da tercih yapan öğrencilerin okulları açıklanıyor.

E okul için,bir cenaze namazı kılmayı düşünüyorum.

Telefon üzerinden gir sorun olmuyor.

Back
Top Bottom