Okul Meseleleri

Users who are viewing this thread

14 dersim vardı bu dönem, yarısını verdim yarısını alttan alacağım.
Seneye ikinci dönem kendimi her şeyden soyutlayıp kasmam gerekecek, hayvan gibi ders kaldı..

TheDoctor said:
Alıyorlar zaten. Geçen 2 senede de lise ya da üniversitede girmiştim. Bu sene 8. sınıfta sbs'ye girdiğim ortaokulu vermişler. Garib. Umarım sığarım.
Boy kilo almıyorlar. Başıma geleceği bildiğim için aradım sordum. Eskiden alıyorlardı, sen o zaman girmişsin demek ki.

"İnsan inanmak istediği şeye gerçek der. Bunu göz önüne alırsak Tanrı kavramı da insanın kendi kafasında yarattığı bir şeydir ve bu durum Tanrı'nın "zorunlu varlık olması" ilkesiyle çelişir"

Hızlandırma için gittiğim okulda tesadüfen gördüğüm felsefe hocama bunu anlatarak anında felsefe olimpiyat takımına girdim. Bu şeyde nelerle karşılaşabilirim, biri aydınlatsın.

Thatcherist said:
TheDoctor said:
Alıyorlar zaten. Geçen 2 senede de lise ya da üniversitede girmiştim. Bu sene 8. sınıfta sbs'ye girdiğim ortaokulu vermişler. Garib. Umarım sığarım.
Boy kilo almıyorlar. Başıma geleceği bildiğim için aradım sordum. Eskiden alıyorlardı, sen o zaman girmişsin demek ki.
Doğrudur. İlk 2016'da girmiştim. O zamanlar alıyorlardı.

Harlek said:
14 dersim vardı bu dönem, yarısını verdim yarısını alttan alacağım.
Seneye ikinci dönem kendimi her şeyden soyutlayıp kasmam gerekecek, hayvan gibi ders kaldı..
Al benden de o kadar. :d İkinci dönemler benim için hep kötü geçiyor. Vizelerim iyiydi ama final notlarım berbat. Bu dönem toplamda 17 ders aldım, 10 tanesini geçsem benim için yeterli. Yaz okulunda da ikinci dönemden 1 ders aldım mı kalıyor seneye 6 ders. Uzattığım için başka ders almayacağım, o nedenle rahatlıkla veririm diye düşünüyorum.

İlk dönemler iyi geçiyor, ikinci dönem öyle veya böyle bir haltlar oluyor bunalıma giriyorum. Vize notlarım 12 dersin iyi 2 dersin kötüydü, vizede çanın 15 puan üstünde olduğum dersten bile kaldım aynı durumdayız.. Seneye ikinci dönem 16-17 ders alıcam, 13-14 geçmem lazım 4. sınıfa yük kalmasın. Büyük ihtimalle benim de uzayacak, 13-14 ders geçmek malum  :lol:

Neyse ya 2 ortalamaya takılmadım, sınıfta kalıyordum az kalsın. Verdiğim dersler BB, BA civarında hep. Kalanlar FF, DC :grin:

Bende hiç heyecan yoktu, girdim yaptım bir şeyler. Soru kalitesi olarak çok güzeldi bence, ne ezber vardı ne de saçma sapan şeyler. Tek sıkıntı süre olabilirdi çünkü sorular aşırı derecede uzundu. Onun dışında bir dilci olarak işaretlediklerim doğruysa çok güzel bir sınav çıkardım diyebilirim. Yarınki sınava da bakacağız.

Pentagram said:
Soru kalitesi olarak çok güzeldi bence, ne ezber vardı ne de saçma sapan şeyler. Tek sıkıntı süre olabilirdi çünkü sorular aşırı derecede uzundu.

Aşırı zor diyebileceğim soru pek yoktu. Tek sıkıntı süreydi. Süre eleyici oldu bu sene. Konuştuğum çoğu kişi sosyali yetiştirememiş. Bazıları fende bitmiş. Bakalım AYT nasıl olacak.

Back
Top Bottom