Okul Meseleleri

Users who are viewing this thread

Bende son SBS gazisiyim tabi ben ayriten bursluluk sınavınada çalıştım
4 sınav her yıl kafayı yemediğime şükrediyordum özelde olmasam kafayı yiyip okuldan atılmıştım tabi sağ olsun bursluluk kazandım ki eğitime devam ediyorum

9. sınıf 1. dönem okul birincisi olamamışım, yan sınıftaki bir arkadaş sözlüyle (0,4 puan) beni geçmiş. Neyse ki 2. dönem 4 puan fark attım. Şimdi güvenle okul birincisi oldum diyebilirim. :party: Yıl sonu ortalaması 89,25!  :party:. Şimdiden alacağım maddi desteği hissedebiliyorum. Bir an önce memlekete gitmeliyim. :grin:

α Soft Aurora said:
89 ne lan. Bizim okulda 98 puanla oluyorlar. Hiç çalışmıyorsun. Yıkık. Geber. Öl. Televizyonda İntihar haberini izlemek istiyorum dahi seni.  :shock:
Sözlü desteği minimum ve sınavlar hayvan gibi zor olunca böyle oluyor işte. Bizim okulda daha biyolojiden 95'i gören olmamış.

Okuldan okula sınav zorluğu değişiyor. Bizim hocaların da pek çoğu Allahsız olunca yıl sonu ortalaması 90'ı geçen olmuyor. Mesela tek dersten 49 alması ile belge alamayan mağdur bi kız var. Mesela onu geçirmeyen bir de hoca.

Cioss Julius U.X. said:
Bağıl sistem ne salak bir şeymiş. Sınıf ortalaması düştükçe harf notu minimumları yükseliyor.
Sınıf ortalamasının en düşük geçme puanından düşük olmasını diyorsan o normal bir şey. T skoru, standart sapma vs. şeylerle alakalı bir hesaplaması var onun. Bir de sınava girmeyen öğrenciler birinde hesaplamaya dahil edilirken diğerinde dahil edilmiyor. Her ders için ayrı hesaplanıyor. O yüzden her zaman sınıf ortalaması düştüğünde minimum geçme notu da aynı oranda düşmeyebiliyor.

Yok benim dediğimde sınıf ortalaması 62,50 ve üzeri ise 41-45,99 arası CC iken, sınıf ortalaması 0 ile 42,49 arası ise CC aralığı 51-55,99 oluyor. Yani sınıfın çoğu başarılı olup ortalamayı yükseltirlerse daha düşük notla daha yüksek harf notu alabiliyorsun. Saçma bir şey.

Sınıf ortalaması 45 olan kaldığım bir ders misal.
NDW4JN.png

Her derste yok zaten bağıl, bazıları mutlak sistem.

Aklınız varsa Ankara Üniversitesi'ne gelmeyin. Ciddi ciddi söylüyorum. İstediği kadar iyi bir bölüm olsun farketmez. Full kanser. Üniversite içi ayrımcılıktan tutun insanlar kafasına göre iş yapıyor. Bu kadar saçma sapan bir okul olamaz. Bölünse de kurtulsak. Belki diğer üniversiteler de burası kadar leştir. Bilmiyorum. Ama burası arkadaşlarımın gittiği yerler ile karşılaştırıca en leş okullardan biri. Çok başıboş bir okul. Bana yapılan haksızlıklar, arkadaşlarıma yapılan haksızlıklar, kendini beğenmişlikler, insanları saçma sapan oyalayıp sonra "aaa ama artık olmaz geçti" diye saçma açıklamalar... Kafayı yedirtiyor artık. Gidin başka okulda şansınızı deneyin. Her bölümü aynı buranın.

Cioss Julius U.X. said:
Yok benim dediğimde sınıf ortalaması 62,50 ve üzeri ise 41-45,99 arası CC iken, sınıf ortalaması 0 ile 42,49 arası ise CC aralığı 51-55,99 oluyor. Yani sınıfın çoğu başarılı olup ortalamayı yükseltirlerse daha düşük notla daha yüksek harf notu alabiliyorsun. Saçma bir şey.

Sınıf ortalaması 45 olan kaldığım bir ders misal.
NDW4JN.png

Her derste yok zaten bağıl, bazıları mutlak sistem.
Attığın tablodaki sayılar T skoru cinsinden puanlar muhtemelen. Bizim okulun yönetmeliğinde şu şekilde belirlemişler:
7DPgn5.png
Mesela şu dersten 50 ortalama ile CC düşürmüşüm:
1ErvOA.png

Senin dediğin gibi ortalama düştükçe T skoruna göre geçme notu da yükseliyor ama esas olan, ortalama notuna göre geçmek. Haliyle sınıf ortalaması düştükçe geçme notu vs. de düşüyor.

Tam tersi, sınıf çok iyiyse ortalamanın altındakilere yarıyor.

Atıyorum Hobetoculuk 101 dersinden 55 aldın. Sınıf ortalaması 65'se BB alıyorsun. Ama sınıf ortalamasından yüksek almış ol bu sefer ortalama 45 olsun misal, bu sefer CB alıyorsun. Sınıf ortalaması yüksekse ortalamanın altında not alan birisi şanslı oluyor. Sınıf kötüyse ortalamanın üzerinde olsan bile bir tık daha iyi olman gerekiyor aynı notu alabilmek için.

Ben yüksek alınca sınıf ortalaması niye düşüyor? :lol:

Bizde klasik çan eğrisi uygulanıyor bazı derslerde. Genelde derslerden beklentiye bağlı bu. Zorunlu olarak alınan bazı dersler belli bir başarı beklediği için klasik sistemken bazı derslerde normal şartlarda istenen karşılaştırma yapılamadığı için öğrenciler arasında (atıyorum az sayıda ödev ve soru var sınavda) ve gereklilik çok aranmıyorsa çan eğrisi uygulanıyor. Ben açıkçası bazı alakasız derslerde arıyorum olsun diye. Ama genelde bu sistemden en çok yakınan ortalamayı aşağı çeken arkadaşlar oluyor. :iamamoron:

190 santim boyu olan adama ilkokul vermek nedir? Normalde adayların boy bilgilerini alması lazım devletin. Bacaklarımın arasından eğilmeden geçebilecek çocukların oturduğu sıralara ben nasıl sığayım?

Bugün de devletin bir hayrını görmedik çok şükür.

Alıyorlar zaten. Geçen 2 senede de lise ya da üniversitede girmiştim. Bu sene 8. sınıfta sbs'ye girdiğim ortaokulu vermişler. Garib. Umarım sığarım.

Back
Top Bottom