Resolved Okçuların Kavisli Atış Yapmaması

Users who are viewing this thread

WouLinX

Sergeant
Okçular görüşü olmadığı hafif tepe yerlerde atış yapmıyor, bu çok mantıklı bir mekanik. Ama görüşü varken önünde kendi adamı olduğu için de atış yapmıyor, mantıksız olan kısım burası. Çünkü okçuların diğer birliklere göre avantajı bu zaten, yay kullanmaları. Kullanamayınca pek bir amacı kalmıyor. Hep önlerini açmak ve arkadakiler de rahat ok atsın diye dağınık formasyonda tutmak zorunda kalıyoruz. Bunun sebebi de atış açılarının düşük olması. AI okçularda okların maruz kaldığı yer çekimi ivmesinin daha çok artırılması ile açı sorunun giderileceğini düşünüyorum. Bu sayede daha geniş bir açıyla atılıp daha kısa mesafede düşüşe geçecektir oklar. Tabi menzil de çok düşecektir bunun için de ok hızları biraz daha artırılıp denge sağlanarak aynı menzillerinde atış yapabilirler. Oyunda aslında yer çekimi fiziği diğer silahlarda iyi işliyor. Fırlatılan silahların mesafeye göre düşüşü falan gayet güzel. Dediğim gibi yapılabilirse en azından 70 dereceye kadar atış yapmaları sağlanabilir. Bu şekilde kendi adamları tarafından da bloklanmamış olurlar. Daha da ötesi, piyadelerin okçuları koruduğu bir taktik oluşturmanın da önü açılır. Şuan okçular atış yapsın diye ya tepe bulmamız gerekiyor ya da saldırıya açık bir şekilde önlerini açıp ateş ettirmek gerekiyor. Bunun bir problem olduğunu düşünerek buraya yazdım. Bug değil ama bence mekaniksel bir problem.

Last edited:
Evet buna ben de çok dikkat etmiştim. Bayağı bir problem yaratıyor. Aslında kendi adamları varken atış yapmamaları da mantıklı ancak savaşlarda çok can kaybı yaşatıyor. Düzelteceklerine inanıyorum ben de. Bakalım zaman içinde bekleyişteyim. Shield wall + Tepeye okçu koyup karşıyı patlatmak çok zorlu şu an. Ama neredeyse hep öyle yapıyorum. Ahaha garanti win.

Evet buna ben de çok dikkat etmiştim. Bayağı bir problem yaratıyor. Aslında kendi adamları varken atış yapmamaları da mantıklı ancak savaşlarda çok can kaybı yaşatıyor. Düzelteceklerine inanıyorum ben de. Bakalım zaman içinde bekleyişteyim. Shield wall + Tepeye okçu koyup karşıyı patlatmak çok zorlu şu an. Ama neredeyse hep öyle yapıyorum. Ahaha garanti win.
Kendi adamı vardan kastım düşmanla savaşanlar değil, öyle olsa mantıklı zaten dost atışından kaçınmak için. Önünde bekleyen adamlar var diye atış yapmıyor hatta aynı okçu birliğinde en öndeki okçular atıyor arkadakiler öndeki okçu yüzünden atış yapmıyor mantıksızlık burada. Okçular her zaman direkt doğru açıyla hedefini görmek zorunda değil ki kavisli atış da yapabilir. Ondan bahsediyorum aslında bir türlü doğru kelimeyi bulamamışım, kavisli atış yapmak.

Kendi adamı vardan kastım düşmanla savaşanlar değil, öyle olsa mantıklı zaten dost atışından kaçınmak için. Önünde bekleyen adamlar var diye atış yapmıyor hatta aynı okçu birliğinde en öndeki okçular atıyor arkadakiler öndeki okçu yüzünden atış yapmıyor mantıksızlık burada. Okçular her zaman direkt doğru açıyla hedefini görmek zorunda değil ki kavisli atış da yapabilir. Ondan bahsediyorum aslında bir türlü doğru kelimeyi bulamamışım, kavisli atış yapmak.
Anladım. Aynı şeyi kastetmiştim de ikimizin de dili yanlış olmuş haha. Neyse bakalım. Umarım düzeltirler.

Merhaba. Bu sorunun farkındayız ve en yakın zamanda düzeltilebilmesi adına üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bir gelişme olması halinde bu başlığı güncelleyeceğim. Anlayışınız için teşekkürler.

Tekrar merhaba. Bu sorunun önümüzdeki versiyonlarda çözülmüş olmasını planlıyoruz. Bildirdiğiniz için teşekkürler.

Back
Top Bottom