Oficiální otázky a odpovědi k M&B, Warbandu a WFAS

Users who are viewing this thread

Mr.Milker

Sergeant Knight at Arms
V tomto vlákně se můžete ptát na cokoli ohledně M&B, Warbandu a WFAS.  :fruity:
Než se zeptáte, zkuste vyhledávací funkci a podívejte se jestli se na to samé před vámi už někdo neptal.
 
Zdarec rytíři, po roce jsem začal hrát M&B a zjistil jsem že hra nejede uplně jak má.
Když hýbu myškou trochu rychleji ze strany na stranu tak se jak když opožduje, nevim jak jinak bych to napsal jak kdybych měl zapnutej v-sync, ale ten mám vypnutý.
zkoušel jsem už všechno co mě napadlo od režimu kompability po kompletnímu přenastavování hry, díval jsem se aj na youtube jestli něco nenajdu a nic :sad: Hru jsem zkusil aj přeinstalovat a také bez výsledku mám koupenou verzi přes Steam.
Jinak mě hra jede stabilně na zhruba 250 fps, zkoušel jsem i WB, ale tam funguje všechno jak má.
Pokud někdo má nějakou radu co by mohlo pomoct byl bych moc rád.

díky všem :smile:
 
...CA... said:
Zdarec rytíři, po roce jsem začal hrát M&B a zjistil jsem že hra nejede uplně jak má.
Když hýbu myškou trochu rychleji ze strany na stranu tak se jak když opožduje, nevim jak jinak bych to napsal jak kdybych měl zapnutej v-sync, ale ten mám vypnutý.
zkoušel jsem už všechno co mě napadlo od režimu kompability po kompletnímu přenastavování hry, díval jsem se aj na youtube jestli něco nenajdu a nic :sad: Hru jsem zkusil aj přeinstalovat a také bez výsledku mám koupenou verzi přes Steam.
Jinak mě hra jede stabilně na zhruba 250 fps, zkoušel jsem i WB, ale tam funguje všechno jak má.
Pokud někdo má nějakou radu co by mohlo pomoct byl bych moc rád.

díky všem :smile:

Ahoj, aký máš procesor? Skontroluj si zaťaženie CPU a GPU počas hrania, ak je zaťaženia veľké na ktoromkoľvek z tých dvoch, bude to pravdepodobne tým. Skús aj inú myšku.
 
...CA... said:
Ahoj, aký máš procesor? Skontroluj si zaťaženie CPU a GPU počas hrania, ak je zaťaženia veľké na ktoromkoľvek z tých dvoch, bude to pravdepodobne tým. Skús aj inú myšku.

Ahoj děkuji za odpověd.
Procesor mám i7-4790K, grafickou kartu mám gtx 1060 6gb a 16gb ram. Jinak využití procesoru to ukazuje 18% takže by to mělo být ok. Napadlo mě že by to mohlo být možná grafickým ovladačem mám ten nejaktuálnější, takže mě napadlo že tu hru nemusí už podporovat nebo co :grin: . A myšky už jsem zkoušel celkem 3 a dělají to všechny :sad: každopádně děkuji za odpověd a přeju pěkný den :smile:
 
...CA... said:
...CA... said:
Ahoj, aký máš procesor? Skontroluj si zaťaženie CPU a GPU počas hrania, ak je zaťaženia veľké na ktoromkoľvek z tých dvoch, bude to pravdepodobne tým. Skús aj inú myšku.

Ahoj děkuji za odpověd.
Procesor mám i7-4790K, grafickou kartu mám gtx 1060 6gb a 16gb ram. Jinak využití procesoru to ukazuje 18% takže by to mělo být ok. Napadlo mě že by to mohlo být možná grafickým ovladačem mám ten nejaktuálnější, takže mě napadlo že tu hru nemusí už podporovat nebo co :grin: . A myšky už jsem zkoušel celkem 3 a dělají to všechny :sad: každopádně děkuji za odpověd a přeju pěkný den :smile:

Skús odinštalovať aktuálne ovládače GPU a nainštaluj nejaké staršie, pochybujem však, že tam bude nejaká zmena... Posledná možnosť je reinstall Windowsu, ak ani to nepomôže, bude chyba niekde v PC.
 
๖Kern said:
Skús odinštalovať aktuálne ovládače GPU a nainštaluj nejaké staršie, pochybujem však, že tam bude nejaká zmena... Posledná možnosť je reinstall Windowsu, ak ani to nepomôže, bude chyba niekde v PC.

jj přeinstalováni windowsu mě taky napadlo bral jsem to jako poslední možnost, asi to budu muset zkusit :grin: chyba v PC si myslím nebude jelikož všechny ostatní hry fungují jak mají :/ každopádně díky
 
A wy rozumiecie polaka? :wink:
Kawałek tekstu po polsku:
Husaria – polska jazda należąca do autoramentu narodowego, znana z wielu zwycięstw formacja kawaleryjska Rzeczypospolitej, obecna na polach bitew od początku XVI wieku do połowy XVIII wieku. Była wykorzystywana do przełamywania sił nieprzyjaciela poprzez zadawanie rozstrzygających uderzeń w postaci szarż, które w najważniejszym okresie jej istnienia kończyły się zazwyczaj zwycięstwami.
"Wśród zwiadowców powinni znaleźć się także husarze w wielkiej liczbie, którzy przez ludy wschodu są nazywani trapezitami, [...] wyślij przewodników, zwiadowców i husarzy, aby dokładnie rozpoznali drogi i sprawdzili, czy nie ma na nich nieprzyjaciela. [...] Ci, którzy chcą zdobyć obwarowane miasto szturmem i za sprawą tego rzucić nieprzyjaciół całkowicie na kolana, powinni dokonywać częstych wypadów przeciw ich krajowi, używając jeźdźców i trapezitów, przez ludy zachodu zwanych husarzami"
  :razz:
 
Ahoj nedávno jsem si koupil na steam MBW abych zavzpomínal na staré časy, ale když ho chci zapnout nic me nenabehne. Na steamu se na krátky cas objeví "spuštěno" a nic nenabehne a hodí mě to zase do modu jako bych nic nezapínal. Zkoušel jsem už hodně věcí ale nic z toho nezabrali, jestli máte nejaky tip tak prosim poradtě. Dík.
 
Zdravím,

čekala bych, že se na to zeptá víc lidí, ale buď špatně hledám, nebo jim nerozumím dobře. Chci se zeptat, je nějak možné načíst starší saves (jakékoliv od založení postavy až po nejnovější)?

Předem díky, kdyby někdo věděl :wink:
 
Proky said:
Ahoj nedávno jsem si koupil na steam MBW abych zavzpomínal na staré časy, ale když ho chci zapnout nic me nenabehne. Na steamu se na krátky cas objeví "spuštěno" a nic nenabehne a hodí mě to zase do modu jako bych nic nezapínal. Zkoušel jsem už hodně věcí ale nic z toho nezabrali, jestli máte nejaky tip tak prosim poradtě. Dík.

Skús ešte raz stiahnuť Warband odznova, pre istotu by som premazal aj staré registre.

DoubleBread said:
Zdravím,

čekala bych, že se na to zeptá víc lidí, ale buď špatně hledám, nebo jim nerozumím dobře. Chci se zeptat, je nějak možné načíst starší saves (jakékoliv od založení postavy až po nejnovější)?

Předem díky, kdyby někdo věděl :wink:

Neviem presne, čo myslíš... Chceš načítať save-y zo starších verzií Warbandu na novej verzii? Nie som si istý, keďže SP nehrávam, ale podľa mňa by to malo fungovať.
 
Nemyslím starší verzi hry, ale starší save-y v určitém SP. Když si rozehraješ novou hru v singleplayeru, během hraní probíhá automatické ukládání, takže ty save-y musí někam přijít. Jenže když otevřu složku s uloženými hrami, najdu tam toto:

C:\Users\Tynka\Documents\Mount&Blade Warband Savegames\Native
last_savegame_backup.sav
sg00.sav
sg01.sav


(Dala bych sem obrázek nebo odkaz, ale musím být na fóru delší dobu)

A právě mě zajímá, jestli je nějak možné se jako by "vrátit" k nějakému uložení před posledním uložením, vymazat poslední save a načíst třeba ten před ním. Anebo už je to navždy přepsané? Moc se v těchto věcech nevyznám, tak doufám, že je to nějak srozumitelné :grin:
 
Adam Papírník said:
Kde v mount and blade with fire and sword rekrutovat polské okřídlené husary?
Ahoj, sám nevím protože WFaS nemám. Můžeš to ale zjistit tady

Similar to Noble Guards and Swedish Reiters, Winged Hussars are rare to find. There is no easy way of obtaining them.

Methods of recruitment:

1.Purchase: Buying them is a lot easier than going after companies of enemies, etc. You can buy them from fully upgraded Polish Towns/Fortresses. You can buy 3 at a time and will take a couple of days before you can actually get them.

2.Vassalage: If you've pledged your alliance to King Jan Kasimir, you own a town or a fortress, and provided you have a decent amount money and patience, it is possible (but not always) to get an unlimited supply of Winged Hussars. To do this, firstly, you must fully upgrade your town/fortress or at least have a Stable and a Personal Guard Commander (it's not possible to hire a personal guard commander without hiring all the other guard commanders) in your town. Secondly, disband troops like Volunteers, Pikemen, or any other weak units defending your castle. Lastly, wait for a couple of days, if you see 18 Winged Hussars in your town's garrison after a few days, then you will know that you have an unlimited supply of Winged Hussars. If you take all of them away, there will be another batch of 18 Winged Hussars in a couple of days in-game. This is a great way of gathering a formidable cavalry and the greatest thing is that its completely free.

3.Rescuing Prisoners: When an opposing nation is at war with the Polish Commonwealth, vassals, fiefs, foragers, patrols and any other unit of that particular nation often have Winged Hussars as their prisoners. Outlaws such as Rebels, Deserters, Brigands, Looters and Tatar Raiders in Polish territory can sometimes have some Winged Hussars as prisoners. Although in only on a very rare occasion, Caravans may also have Winged Hussars as prisoners.

4.Recruiting from prisoners: Usually Polish Scouts and Foragers will have Winged Hussars as part of their party, meaning if you can capture one then you can try and recruit it to your party.
 
Back
Top Bottom