Obvezni vojni rok

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Marko͘

Section Moderator
Zanima me da li jos tko ovdje misli da bi se trebao ponovno uvesti obvezni vojni rok, barem u trajanju od jedne godine?
Meni je jako žao što toga više nema, možeš se naravno prijaviti za odsluženje obuke i nekog minimalnog vojnog roka ali nije to kao prije...
Šta kažete?
Mislim da bi to uvelike poboljšalo stanje svih Ex-Yu država, ne samo da bi se smanjio broj debelih osoba već bi se svima poboljšalje tjelesne sposobnosti, borbena spremnost a o drugarstvu i o iskustvima da ne pričamo.
 
Ma kakav crni vojni rok, po meni je to čisto gubljenje vremena. Bolje da to vreme utrošiš na nešto korisnije ili na neko bolje druženje od onog u tenku ili na nekoj bespotrebnoj vežbi u nekoj vukojebini.
Što se tiče borbene spremnosti, trvdim da su sada ovi profesionalci pet puta spremniji nego oni koji su na odsluženje odlazili preko one stvari ali su morali da odu da otaljaju svoje. Da ne pominjem da smo mi na Balkanu sve klasične banana republike pa borbenu gotovost uopšte ne vidim kao ozbiljnu stvar, od koga mi to da se branimo kad se u suštini jedino međusobno bijemo pa bi to možda samo opet pogoršalo stvari među Ex-Yu državama.
Meni je drago što obavezno služenje u Srbiji više ne postoji, onaj koga zanimaju te stvari može uvek da se prijavi da služi kao profesionalac.
 
Da imaju neki korisni kursevi i jake diplome popu onih u Svedskoj, Omanskoj, Izraelskoj, Svicarskoj vojsci+  besplatno dalje skolovanje onda da.

Ali sad da zrtvujem dvije godine zivota da bi neki nadrkani kreten se izivljavao na meni radi nekog osjecaja patriotizma, na to me samo sa oruzjem uprtim u mene mogu natjerat.
 
Jebeš vojni rok u potpunosti, profesionalna vojska postoji za one koji to žele, ostalo treba da ostane na dobrovoljnoj bazi, a ako ti se bas ide na dve godine da gradiš karakter, pa potpisi ugovor sa vojskom na dve godine, još ćeš i platu da primaš :smile: To je bar moje mišljenje, jer kao dete vojnog lica, meni je dosta vojske, kasarni i vojnika za ceo život.
 
Slažem se sa Zimketom - uglavnom oni koji se zalažu za obavezni vojni rok ovde pričaju o izgradnji karaktera i fizičkoj spremi; to je nešto što je posao roditelja i obrazovnog sistema, a ne vojske, vojska ne služi tome. JNA se celo svoje postojanje spremala za rat sa fiktivnim neprijateljem koji je trebao da bude neka svetska vojna sila, da bi se na kraju pokazala nesposobnom da spreči, a potom i vodi građanski rat na tlu Jugoslavije, koji se nije ni trebao desiti da je JNA bila prava vojska. Komunističkim tvorevinama tog tipa nema mesta u državi 21. veka.
 
??? :sad:  Sigurno  se šališ. Bio sam ja za jednu godinu u JNA pa težko govorim o neki spremnosti i drugarstvu, možda kako da se posvađaš baš sa svima. A iskustva, hm, alkohol, glupani, gubljenje vremena, ludilo a da ne govorim koliko sam se udebljao, nikad me toliko u svom životu nije bilo kao baš tada. Ako tražiš nekakva iskustva bolje da ih potražiš na naki drugi način.  :wink:
 
Gubljenje vremena. Nisam dzabe uspesno izbegavao regrutiranje tri balkanskih vojski u 90-tima. :smile: Mislim da sam znas bolje sta uraditi sa tvojim vremenom.
 
Ja sam za obavezni vojni rok iz nekoliko razloga:
1.  U ratnom stanju,ti vojnici ce biti mobilisani.
2.  Danasnji klinci provode vreme u losem drustvu i besposleni,kad vec roditelji nisu mogli da ih vaspitaju,vojska ce ih sigurno vaspitati.
3.  Da bi sutradan bili porodicni ljudi puni zdravog patriotizma.
4.  Druga zemlja ne bi napala neku zemlju da nije mocnija (ili ima saveznika),tako da bi profesijonalnoj vojsci trebala pomoc.
5.  Zivimo u vremenu novog Hladnog rata.
6.  Smanjuje broj domacih izdajnika.
7.  Sa prethodnom dozom patriotizma spremni da stanu na branik otadzbina.
8.  Radna snaga.
Mislim da ne bih trebao vise razloga da nabrajam i mislim da obavezno sluzenje vojnog roka nije gubljenje vremena...
 
NenadTheMighty said:
Ja sam za obavezni vojni rok iz nekoliko razloga:
1.  U ratnom stanju,ti vojnici ce biti mobilisani.
2.  Danasnji klinci provode vreme u losem drustvu i besposleni,kad vec roditelji nisu mogli da ih vaspitaju,vojska ce ih sigurno vaspitati.
3.  Da bi sutradan bili porodicni ljudi puni zdravog patriotizma.
4.  Druga zemlja ne bi napala neku zemlju da nije mocnija (ili ima saveznika),tako da bi profesijonalnoj vojsci trebala pomoc.
5.  Zivimo u vremenu novog Hladnog rata.
6.  Smanjuje broj domacih izdajnika.
7.  Sa prethodnom dozom patriotizma spremni da stanu na branik otadzbina.
8.  Radna snaga.
Mislim da ne bih trebao vise razloga da nabrajam i mislim da obavezno sluzenje vojnog roka nije gubljenje vremena...
Ne bih se slozio sa mnogo cega ovde,tako da je i za mene obavezni vojni rok gubljenje vremena.
Sto se razloga tice,pod:

1. Mislim da smo svi ovde za to da vise nikada ne bude nikakvog ratnog stanja na Balkanu
2. Da,ali sumnjam da ce vojska ista popraviti tu
3. Dakle,oni koji nisu isli u vojsku nisu patriote?
4. Pogledaj pod 1.:p
5. meh
6. lol
7. Pod 1. opet
8. Mozda

Opet,ovo je samo moje licno vidjenje ove teme.
 
Erminas said:
NenadTheMighty said:
Ja sam za obavezni vojni rok iz nekoliko razloga:
1.  U ratnom stanju,ti vojnici ce biti mobilisani.
2.  Danasnji klinci provode vreme u losem drustvu i besposleni,kad vec roditelji nisu mogli da ih vaspitaju,vojska ce ih sigurno vaspitati.
3.  Da bi sutradan bili porodicni ljudi puni zdravog patriotizma.
4.  Druga zemlja ne bi napala neku zemlju da nije mocnija (ili ima saveznika),tako da bi profesijonalnoj vojsci trebala pomoc.
5.  Zivimo u vremenu novog Hladnog rata.
6.  Smanjuje broj domacih izdajnika.
7.  Sa prethodnom dozom patriotizma spremni da stanu na branik otadzbina.
8.  Radna snaga.
Mislim da ne bih trebao vise razloga da nabrajam i mislim da obavezno sluzenje vojnog roka nije gubljenje vremena...
Ne bih se slozio sa mnogo cega ovde,tako da je i za mene obavezni vojni rok gubljenje vremena.
Sto se razloga tice,pod:

1. Mislim da smo svi ovde za to da vise nikada ne bude nikakvog ratnog stanja na Balkanu
2. Da,ali sumnjam da ce vojska ista popraviti tu
3. Dakle,oni koji nisu isli u vojsku nisu patriote?
4. Pogledaj pod 1.:p
5. meh
6. lol
7. Pod 1. opet
8. Mozda

Opet,ovo je samo moje licno vidjenje ove teme.

1. Postoje veliki problemi izmedju SAD i Rusije,a spomenuto je nekoliko vojnih intervencija. Tako da postoji sansa da dodje do direktnog rata ili rata pomoci drugih drzava (to je deo koji nas interesuje).
2. Srbija konkretno je okruzena zemljama clanicama NATO-a,a Srbija se smatra za glavnu saveznicu Rusije na Balkanu.To znaci da uopste nije bitno koje je nase misljenje u ratu ako do njega dodje.
3. Zbog drugog razloga mora da se uvede obavezni vojni rok.
4. Sto se tice toga da mislis da nismo u Drugom hladnom ratu (ili mozda ulazimo u Treci svetski rat),procitaj malo o politici u svetu,i docices do zakljucka da gresis. :?:
5. Da,oni koji nisu sluzili vojsku u vecini slucajeva nisu patriote.
Tako da ovim dokazujem da su tvoja misljenja neosnovna i da gresis,ali dobro ne mogu sad ja tebe ubediti u nesto...

Zimke Zlovoljni said:
@NenadTheMighty

To nesto "On da brani, ona da radja" fazon, da me zajebes sa to.
Pa tako nesto,i ne vidim sta je tu pogresno  :?:
 
NenadTheMighty said:
Erminas said:
NenadTheMighty said:
Ja sam za obavezni vojni rok iz nekoliko razloga:
1.  U ratnom stanju,ti vojnici ce biti mobilisani.
2.  Danasnji klinci provode vreme u losem drustvu i besposleni,kad vec roditelji nisu mogli da ih vaspitaju,vojska ce ih sigurno vaspitati.
3.  Da bi sutradan bili porodicni ljudi puni zdravog patriotizma.
4.  Druga zemlja ne bi napala neku zemlju da nije mocnija (ili ima saveznika),tako da bi profesijonalnoj vojsci trebala pomoc.
5.  Zivimo u vremenu novog Hladnog rata.
6.  Smanjuje broj domacih izdajnika.
7.  Sa prethodnom dozom patriotizma spremni da stanu na branik otadzbina.
8.  Radna snaga.
Mislim da ne bih trebao vise razloga da nabrajam i mislim da obavezno sluzenje vojnog roka nije gubljenje vremena...
Ne bih se slozio sa mnogo cega ovde,tako da je i za mene obavezni vojni rok gubljenje vremena.
Sto se razloga tice,pod:

1. Mislim da smo svi ovde za to da vise nikada ne bude nikakvog ratnog stanja na Balkanu
2. Da,ali sumnjam da ce vojska ista popraviti tu
3. Dakle,oni koji nisu isli u vojsku nisu patriote?
4. Pogledaj pod 1.:p
5. meh
6. lol
7. Pod 1. opet
8. Mozda

Opet,ovo je samo moje licno vidjenje ove teme.

1. Postoje veliki problemi izmedju SAD i Rusije,a spomenuto je nekoliko vojnih intervencija. Tako da postoji sansa da dodje do direktnog rata ili rata pomoci drugih drzava (to je deo koji nas interesuje).
2. Srbija konkretno je okruzena zemljama clanicama NATO-a,a Srbija se smatra za glavnu saveznicu Rusije na Balkanu.To znaci da uopste nije bitno koje je nase misljenje u ratu ako do njega dodje.
3. Zbog drugog razloga mora da se uvede obavezni vojni rok.
4. Sto se tice toga da mislis da nismo u Drugom hladnom ratu (ili mozda ulazimo u Treci svetski rat),procitaj malo o politici u svetu,i docices do zakljucka da gresis. :?:
5. Da,oni koji nisu sluzili vojsku u vecini slucajeva nisu patriote.
Tako da ovim dokazujem da su in my opinion tvoja misljenja neosnovna i da gresis,ali dobro ne mogu sad ja tebe ubediti u nesto...
Malo sam editovao tvoju poslednju recenicu.Sto se mene tice to moze da bude tvoje misljenje ali ga ja nikad necu deliti.
Oko vojni rok=patriota evo jednog banalnog pitanjca.

Ti verovatno obozavas Novaka Djokovica kao Boga(ja ga ne gotivim uopste btw :mrgreen:),da?

Pa reci mi kako se svi kunu da je on jedan od najvecih nasih patriota danasnjice,a nije isao u vojsku?
 
Erminas said:
NenadTheMighty said:
Erminas said:
NenadTheMighty said:
Ja sam za obavezni vojni rok iz nekoliko razloga:
1.  U ratnom stanju,ti vojnici ce biti mobilisani.
2.  Danasnji klinci provode vreme u losem drustvu i besposleni,kad vec roditelji nisu mogli da ih vaspitaju,vojska ce ih sigurno vaspitati.
3.  Da bi sutradan bili porodicni ljudi puni zdravog patriotizma.
4.  Druga zemlja ne bi napala neku zemlju da nije mocnija (ili ima saveznika),tako da bi profesijonalnoj vojsci trebala pomoc.
5.  Zivimo u vremenu novog Hladnog rata.
6.  Smanjuje broj domacih izdajnika.
7.  Sa prethodnom dozom patriotizma spremni da stanu na branik otadzbina.
8.  Radna snaga.
Mislim da ne bih trebao vise razloga da nabrajam i mislim da obavezno sluzenje vojnog roka nije gubljenje vremena...
Ne bih se slozio sa mnogo cega ovde,tako da je i za mene obavezni vojni rok gubljenje vremena.
Sto se razloga tice,pod:

1. Mislim da smo svi ovde za to da vise nikada ne bude nikakvog ratnog stanja na Balkanu
2. Da,ali sumnjam da ce vojska ista popraviti tu
3. Dakle,oni koji nisu isli u vojsku nisu patriote?
4. Pogledaj pod 1.:p
5. meh
6. lol
7. Pod 1. opet
8. Mozda

Opet,ovo je samo moje licno vidjenje ove teme.

1. Postoje veliki problemi izmedju SAD i Rusije,a spomenuto je nekoliko vojnih intervencija. Tako da postoji sansa da dodje do direktnog rata ili rata pomoci drugih drzava (to je deo koji nas interesuje).
2. Srbija konkretno je okruzena zemljama clanicama NATO-a,a Srbija se smatra za glavnu saveznicu Rusije na Balkanu.To znaci da uopste nije bitno koje je nase misljenje u ratu ako do njega dodje.
3. Zbog drugog razloga mora da se uvede obavezni vojni rok.
4. Sto se tice toga da mislis da nismo u Drugom hladnom ratu (ili mozda ulazimo u Treci svetski rat),procitaj malo o politici u svetu,i docices do zakljucka da gresis. :?:
5. Da,oni koji nisu sluzili vojsku u vecini slucajeva nisu patriote.
Tako da ovim dokazujem da su in my opinion tvoja misljenja neosnovna i da gresis,ali dobro ne mogu sad ja tebe ubediti u nesto...
Malo sam editovao tvoju poslednju recenicu.Sto se mene tice to moze da bude tvoje misljenje ali ga ja nikad necu deliti.
Oko vojni rok=patriota evo jednog banalnog pitanjca.

Ti verovatno obozavas Novaka Djokovica kao Boga(ja ga ne gotivim uopste btw :mrgreen:),da?

Pa reci mi kako se svi kunu da je on jedan od najvecih nasih patriota danasnjice,a nije isao u vojsku?

Ne,zasto bi gotivio princa od Monaka?
Svi su kunu da je jedan od najvecih patriota zato sto je postigao nesto,pa ga smatraju za nacionalni ponos (iako ne placa poreze)
Ljudi su takvi...
 
NenadTheMighty said:
Zimke Zlovoljni said:
@NenadTheMighty

To nesto "On da brani, ona da radja" fazon, da me zajebes sa to.
Pa tako nesto,i ne vidim sta je tu pogresno  :?:

Mnogo toga je tu pogresno, necemo sad o tome ipak je praznicno vreme. U svakom slucaju postoje stroga pravila na forumu u vezi bilo kog oblika fasizma/nacizma/rasizma/sovinizma bilo koje vrste, i sankcionisu se trajnim banom sa foruma.
 
Zimke Zlovoljni said:
NenadTheMighty said:
Zimke Zlovoljni said:
@NenadTheMighty

To nesto "On da brani, ona da radja" fazon, da me zajebes sa to.
Pa tako nesto,i ne vidim sta je tu pogresno  :?:

Mnogo toga je tu pogresno, necemo sad o tome ipak je praznicno vreme. U svakom slucaju postoje stroga pravila na forumu u vezi bilo kog oblika fasizma/nacizma/rasizma/sovinizma bilo koje vrste, i sankcionisu se trajnim banom sa foruma.

Pa ovo nije nikakav tip fasizma,nacizma,rasizma ili sovinizma?
 
Možda ako kojim slučajem nađemo monarha koji ume da vodi državu.
I zna srpski, malo, uz to.
Drugim rečima baš i nećemo imati monarhiju. xD
 
SBolshevik said:
Možda ako kojim slučajem nađemo monarha koji ume da vodi državu.
I zna srpski, malo, uz to.
Drugim rečima baš i nećemo imati monarhiju. xD
Da li mislis na apsolutisticku ili parlamentarnu monarhiju? :smile:
Pa,ako moze,a ne kao prilikom proglasenja nezavisnoti Grcke da nam dodje Svaba :grin:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom