NPC profilleri yüklenirken düşük fps

Users who are viewing this thread

Emirs

Recruit
1.5.9 sürümünde ansiklopedide kahramanlara bakarken profil yüklenene kadar 1 fps alıyorum. Arkadaşlar ve düşmanların profilleri sırayla yükleniyor ve hepsi yüklendikten sonra tekrar akıcı bir şekilde profilde gezinebiliyorum. Çıkıp tekrar aynı kahramana baktığımda aynı şekilde düşük fps alıyorum. Haritada gezinirken herhangi bir çapulcu, kervan, ordu birliklerini görünce de aynı şekilde fps drop oluyor. Şehirlere girdiğimde de sağ üstte şehirde bulunan kişiler yüklenirken de aynı durum söz konusu.

Sistem;
GTX 1660 SUPER
i5 9400F
WD Blue 7200 RPM 1 TB (Oyunun kurulu olduğu yer) Windows SSD'de
Corsair Vengeance 3000 Mhz (Oc ile 3273 Mhz) 2x8 GB RAM

Benim savaşlarda fps sorunum olmuyor. Artık campaign mapte ve menülerde oluyor. Sürekli bi yer doğrulurken bi taraf bozuluyor

Bende oyun ssd'de kurulu, çok yüklü envanter ekranları hariç acayip sinir bozucu bir kasma yaşamıyorum campaign mapında ya da ansiklopedide. Ama ben 1.5.10 beta kullanıyorum, ha bir de savaş alanında 1000 kişiye yaklaşınca fps'im aşırı derece düşüyor özellikle kuşatmalar sırasında.

Bende oyun ssd'de kurulu, çok yüklü envanter ekranları hariç acayip sinir bozucu bir kasma yaşamıyorum campaign mapında ya da ansiklopedide. Ama ben 1.5.10 beta kullanıyorum, ha bir de savaş alanında 1000 kişiye yaklaşınca fps'im aşırı derece düşüyor özellikle kuşatmalar sırasında.
Bende de ssd var ama inventory ve party screenlerinde hanıma çay koy içelim diyorum :grin:

Oyunda her NPC'nin o an üstünde olan zırhlara ve o anki yaşı neyse ona göre bir profil yükleniyor ve bu da bence yavaşlığa neden oluyor.
Bunun yerine her NPC için fotoğraf yüklense (vesikalık gibi) daha hızlı olur. Fotoğraftaki yaş ile o anki yaş farkının fazla olmaması için de 10-20 yaş arası 1 fotoğraf, 20-30 yaş arası 1 fotoğraf,.... gibi yapılabilir. Bu oyunun boyutunu biraz arttırabilir ama akıcı olmasının yolu bu ise buna değer.
Sadece bir fikir...

Bu NPC'lerin önizlenmesi ya da şehirlerde gözüken NPC'lerin profillerinin gözükmemesi için yapılabilecek bir ayar filan var mı acaba?

Last edited:
Back
Top Bottom