NPC Hayvanlar ve Daha Çok NPC + Yeni Animler

Users who are viewing this thread

Çayırlarda koştururken yerden geçen bir tavşan, köye girdiğimizde etrafta gezinen tavuklar, şehrin sokaklarında gezinen köpekler.. Bence daha çok npc görmeliyiz oyunda. Haycanlardan daha spesifik insanlar. Yani tek tip köylüler değil de ne bileyim köyün etrafındaki çayırda bir çoban, sokakta bir dilenci gibi..

Bunların da dışında oyunda daha çok anim olmalı. Örneğin, nereye gidersek gidelim bütün NPC'ler ayakta duruyor. Bunlar sandalyelere de oturabilmeli veya zanaatlarle uğraşabilmeli. Bu haliyle oyun benim gözümde v1 olmuş gibi durmuyor. Mount & Blade'i çok uzun süredir takip ediyorum ancak Orijinal Native modu oyuncuyu uzun süreli bağlayacak kapasite de değil. Oysaki Native modların alternatifi olacağına modlar nativein alternatifi olmalı.

Umarım bu fikirlerim dikkate alınır.

Lütfen öneride bulunmadan önce burayı okumayı unutma

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,12121.0.html

ya adamlar NPC hayvanlar demiş sen öneriler yapıldı diosun :grin: 'NPC Hayvanlar' çok güldüm ya :lol:

bildiğiniz gibi npc: non-player character

character oyun roman gibi şeylerde şahıs anlamında kullanılır bir hayvana da şahıs diyemezsin

yanlışım varsa düzeltin

NPC diyerek yanlış birşey söylemiş olabilir ama kastettiği mount blade de daha çok etkileşim olmasını istiyor.Bir nevi oyunun daha zengin içeriğe sahip olmasını istiyor. Ama bundan sonra çıkacak version bence oyunu değiştirmekten ziyade oyuna multiplayer eklentisi kazandıracak. :wink:

aslında npc oynanamayan kişilik anlamına geliyor.
bakınız: anlamı bilinmeden kullanılan üzerine yorum yapılan 'yabancıca' kısaltmalar,sözcükler  :mrgreen:
ama npclerin hayvan olması gerçekten çok komik.hayvanlar deseydin de olur du :smile:

Ben: - Lezaliiit pisipisipisi
Lezalit : - Miyaaw
Ben: Gel mama vercem
Borcha(Koşarak gelir daha doğrusu zıplayarak): - Vrak Vrak
NPClerin hepsi gaza gelir (Çok açtırlar) ve üstüme atlarlar kalktığımda suratımda bir pati izi vardır vesaire

küçük ve önemsiz bir detayın bu kadar takılmasına ve gereksiz espriler yapılmasına anlam veremiyorum..

bence çok güzel bir öneri..mesela bazı şehirlerde ve kalelerde ok talimi için konmuş hedefler var buralarda talim yapan npcler gayet hoş dururdu..ya da hanlarda ayakta dikilen insanlar yerine bir masa etrafında toplanmış oturan npcler daha güzel durmaz mıydı? arkadaşın dediği gibi sürüsünü güden bir çobanla karşılaşıp sürüyü çalma gibi özellikler? bence dikkate alınması gereken bir öneri..

Back
Top Bottom