Nordlar ve Rodoklar çok güçsüz?

Users who are viewing this thread

Opethian

Recruit
Evet atlı birimleri yok bunların hepsi yaya. Şuan swadia ile oynuyorum tek bir savaş bile kaybetmedim bunlara karşı. Rodok çavuşuymuş yok nord herosuymuş (ki en elit birimler bunlar sanırım) efenim salıyorum swadia şövalyelerimi haşırt huşurt doğruyorlar. Şahsen şuan 30küsür şövalyem var tek bi kayıp vermeden her savaşı kazanıyorum artık sarmamaya başladı. Zorluk seviyesi deseniz normalde (aldığım darbe) yapayzeka falanda fullde sorun nerde anlamadım. Çokmu iyi oynuyorum acaba? Sizcede bunlar biraz güçsüz değilmi?

Doğru bendede aynısı var svadya oluyorum beni yıkabilen yok kergit oluyorum gene yıkabilen yok nord oluyorum gene yok biraz yapay zekadan kaynaklanıyor olsa gerek hangisini seçersem o krallık yenilmez oluyor eminim bir çok kişide öyledir. İstersen biraz zorluğu arttırmayı dene o zaman biraz fark eder biraz daha gerçekçilik gelir oyuna (tabi zorda oynamıyorsan). Bu arada diğerlerini bilmem ama nord kahramanını küçümseme 10 tanede fazla nord kahramanı olan bir gruba (zaten nadiren çıkar) dalarken 2 kere düşün grup sayım tamamiyle atlı ve fazla olmasına rağmen 15 svadyalı şövalyemi sıkıştırıp çatır çutur kesmişlerdi o yüzden nordlarda her zaman önden okçular ve biraz piyade arkalarından da süvari hücumu yaparım öyle hiç kayıp vermedim (şövalye olarak).

Kale savaşlarındada nordlar ve rodoklara karşı koyacak insan yok ama :grin:

Piyadeleri direk hücum ettirmicen zaten belli bir yerde tutucan ve "birbirinize yakın durun" dicen bak o zam onların arasından ne at gecer ne fil okçularıda piyadelerin arkasına gönder.M&b yi sadece hücum savaşı değil taktikte gerek

Bencede özellikle rhodok çavusu çok iyi bence ben atlı hiç olmuyorum kargının tutuşu çok garip olmuş koltuklanmış kargı vuruşuda yapamıyom  :???:

neresi güçsüz? nordların karşısında zor duruluyor. örnek benim ordum 82 kişilik onların ki 88. benim birlik saf vaegir. ve 0 hile oyun zorluk derecesi zorda. yen bakıyım hadi.

bence en iyisi nord bi yerinizden sıkmayın nordlarin kahramanlarini iyi dizince hic bisi yapamazsiniz

taktik kurmayi bilceksiniz önce

yapay zekayı fulle bakıyım kim dağıtıyo svadyanlarmı rodoklarmı
rodoklarda sergantları adam gibi dizersen mahveder svadyanlarıda kergitleride

Rhodok Krallığı , her iki oyun seçeneğinde de ( MP-SP ) çok güçlüler.Eğer oyunda , şifre kullanıp Rhodok'u yok etmeye çalışırsanız ozaman tabiki güçsüz olur ; fakat şifresiz bir oyunda , Rhodok'un yanında olmak avantajdır sizin için.Çünkü onların kardeşliği gerçekten çok büyük ve çok geniş.Yani Rhodok devamlı genişletiyor topraklarını.Hemde ticaretini , ekonomisini iyi yapıyor...

şimdi şöyle bişey var haritada savaşıyosan tabiki atlı şovalye piyadeyi yer
ama kuşatmalarda emin ol nord kahramanları müükemmel işe yarıyo ve şovalyelerin değeri azalıyo
nerde ve kimle savaştığına bağlı diyorum ben

hayır bence tam aksine en güçlülerdendirler.Nordlar kılıçta ve okda ustadırlar Rodoklar ise arbalet ve mızrakda bu iki krallık bir araya gelddimmi kimse onları yenemez hele rodokları hiç kızdırmayın derim ben
her krallığın ayrı bir gücü vardır

ben ayarlardakı hıle seçenegi kapalı oynuyorum  hiçbir kralıga baglı degilim ama rodoklar la veagırlar ortalıgı yıkıo 2sıde cok gucluler hele veagırlar

Bendeki dizilim şöyle En öne Rodok arbaletçileri sonrasına Nord kahrmanı onun arkasında veagir atlı okçuları onun arkasına svadya sövalyeleri bu orduyu kimse deviremedi oyunda :grin: herifler 230+ biz 170 kişi alayını alıyom (1.011) zorluk derecesi: Zor

90 nord kahramanı al kusatma kulesi yerlesene kdar kahranları birbirinden uzak tut arkada arbaltci olsun 20 tane yeter rodok arbletcisi olsun kule olunca nordlara yakın dur beni izle emirlerini ver bütün adamların surlara girdikten sonra hucüm emri ver 110 kişi giriyorsun ya düşman kalesini 240 kişi varsayalım 100 kişiyle cıkarsın o savastan mpde yeterli paran olunca adamıı nord kahramanı gibi yap silahıda hızlı olandan seç bak neler oluyo :smile:

valla kardeşim rodok mızrakçılarını sağlam bir şekilde yan yana diz sağlam bir kalkan duvarı oluşturduğu an yenmeyi zaten unut hiçbir at sağlam bir kalkan duvarına saldırmaz... anca karma bir ordun varsa rodokla kapışırsın... vageirlerin okçuları svadyalıların şövalyeleri kergitlerin kargıcıları rodok mızrakçıları hepsinden karma bir ordu yaparsan kimse karşında duramaz

Back
Top Bottom