Nations Cup Balkanian countries' team thread

Should we form a clan?

  • Absolutely!

    Votes: 40 40.0%
  • NO! You will crush all the other clans!

    Votes: 12 12.0%
  • I don't care...

    Votes: 13 13.0%
  • No, that won't work out.

    Votes: 4 4.0%
  • Oh, please... a Balkan based clan? No way...

    Votes: 31 31.0%

  • Total voters
    100

Users who are viewing this thread

Kolko je meni poznato slovenci jako dobro razumiju i govore srpski i hrvatski, puno bolje nego mi slovenski. :smile:
Da i meni je to poznato.Tako da bi mi mogli da pricamo hrvatski/srpski a oni engleski.I ovako svi znamo engleski tako da sam ja za to da nam se i braca Slovenci pridruze. :grin:
 
Može sve, nije nikakav problem. Sve dok komunikacija nije ugrožena, ja se slažem. Braćo Slovenci, ako biste da se pridružite, PM meni i problem rešen... to jest ako razumete dobro srpski i hrvatski.
 
I understand it well I think but can't speak it or write it :grin: Maybe I should join you at practice to see how our communication would work. And since I will not be the leader, I think I can follow orders quite well :grin:
 
_HIV_ said:
I understand it well I think but can't speak it or write it :grin: Maybe I should join you at practice to see how our communication would work. And since I will not be the leader, I think I can follow orders quite well :grin:

E da je neko reko našim ljudima prije 20 godina da ćemo se danas međusobno na engleskom razgovarat smijali bi mu se i rekli da je lud. :smile:
 
Prijava ekipa je do 07.05. ali listu igrača treba da isporučim 10. Jula tako da još uvek ima vremena... Trening ćemo morati pre toga da odradimo i zato vas molim da sutra svi budete online bilo na sajtu bilo ovde. Da se lepo dogovorimo za trening i da što pre osiguramo učešće.
 
Lord Tryko said:
Prijava ekipa je do 07.05. ali listu igrača treba da isporučim 10. Jula tako da još uvek ima vremena... Trening ćemo morati pre toga da odradimo i zato vas molim da sutra svi budete online bilo na sajtu bilo ovde. Da se lepo dogovorimo za trening i da što pre osiguramo učešće.

...ja cu sigurno bit online, sto se termina treninga tiče - milslim da je neki večernji termin najbolji, radi posla/škole i sličnih stvari....
 
Jst sem tut Slovenc.

Translation for Serbs:
Tudi ja sam Slovenac.

Translationf for all:
I am to Sloveninian. I understand about half or maybe more of Serbian language so I would like to join to.
 
Hi broken shield be here or on warband-serbia site today(monday,June 07)at 19:00 hours so we can agree about training practices.Dobrodosao :smile:
 
Welcome aboard. We will need Team Speak to check communication however and we do not have our own server so I guess we'll have to try out on some public server... If everything goes fine, well, nations beware! :twisted:

Here's the link for TS if someone doesn't have it. Just download the client and configure personal settings and you're ready to go. http://www.teamspeak.com/?page=downloads
And if someone wants to make a server, then download the server files from the same link.
 
Nema razloga da ga ne voliš, znatno je lakše organizovati se i davati komande preko team speak-a nego u chatu. Vrlo je prost za upotrebu i iako ne smatram da je neophodan, smatram da će nam pomoći mnogo, a i svi ostali ga koriste tako da ako ga mi ne koristimo bićemo uvek korak iza njih u borbi (provereno). Slažem se ja da je chat OK i normalno da će se i chat koristiti ali zašto ne bismo bili organizovaniji? Što bolja disciplina to će nam lakše biti da pobeđujemo a što bolja komunikacija to se lakše održava disciplina...
 
opa burazi, se mene stejte zraven ce vas je premalo

trans:
count me in the team if you are still one man short  :mrgreen:

lp,
                            jos jedan slovenac :lol:

edit: u guys mentioned teamspeak program- but what about Skype?
        when me and my clan mates are playing mw2, we always use skype and there is 6 of us everytime and no problems. just saying....
 
That's a good idea actually... It could impact our ping greater than TS, but it does not require servers and it's not bad at all. I have skype, add me: reflexive.tryko
 
Back
Top Bottom