Nasıl bir taktik önerirsiniz

Users who are viewing this thread

bpuser

Sergeant at Arms
Gördüğünüz yerler benim.

narra 250
dramug 310
reindi 200
unuzdaq 185

ahmerrad 310
bardak 90 (hepsi atlı bir nevi ahır olarak kullanıyorum :grin:)
durrin 180

benim ordumda 160 tane elit süvari var (çoğu veagir şovalyesi) zorluk ayarları yüksek ama haritada karşımda durabilen yok çoğunlukla hiç kayıp vermiyorum.

para hiç sıkıntı değil çok rahat kazanıyorum marnid ve şovalyelerim sağolsun.

Sancar çok salakça davranıyor Sarranid benim mareşalliğimle bitti ama toprağı şuna verelim dediğimde ipine bile takmadı. Çok fazla komutan kaçırdı ve benim Sancar'dan daha çok destekçim var kalesi bile olmayan güçlü adamlar.

Derebeylerini yanıma çekip Kergitleri bitirip dünyayı almak istiyorum. O kadar kaleyi nasıl koruyacam diye düşünüyorum bir de kendi kalemi çektiğim lorda verebiliyor muyum? Verirsem bağı iyileşiyor mu?

Evli değilim ama sağlam manitalarım var.

Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?

Yönetme hakkı ve onuru kafaya takmayın.

ayrıca küçük bir soru
Mesela krallığı kurdum diyelim Rodoklardan bir komutan çektim Rodoğun tepkisi ne olur?

NOT: DİPLOMASİ MOD

Soruna yanıt: Savaş kışıkırtması olur. Ya cevap verirler yada Rodok Kralının Tebasına karşı itibar kaybedersin. Cevaplarıda savaştır.

O kadar kaleyi nasıl koruyacam diye düşünüyorum bir de kendi kalemi çektiğim lorda verebiliyor muyum? Verirsem bağı iyileşiyor mu?
Diplomasi mod da toprak takası var. Başka Türlü vermezsin sanırım. O kadar kaleyi korumayı dert edersen koruyamazsın zaten. Savaş zamanında düşmanlar ordu toplar ise ilk onlar gelsin size. Siz de ordu toplayın gelen orduyu dağıtın. Sonra çok az bir süre bekle adamların asker toplasınlar sonra yallah en yakın kaleye ve şehre Bir gittin mi 2 alacaksın. Sonra o kalelerde toplayacaksın adamlarını düşmana en yakın kalede bekle dinlen. Gelmezlerse bir daha ordu topla bir daha git. Bu arada sana gelen diğer yolları da düşün.

Evli değilim ama sağlam manitalarım var.
Hangisinin arkası genişse (kalça değil, akraba) Onunla evlen.

Senin yerinde olsam 2 dakika durmam. Kergiti yıkarım Ve Lord çekerim. Tabii Sarranidden. Svadya veya Vaegir savaş açarsa yeni olduğun için toparlanman zor olur.

Back
Top Bottom