Napolyon Savaşları Ligi Türkiye Ligi - [NWL-TR] [1.Sezon-Winter Season]

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Lucon

Subforum Moderator
d8ZAvD.png

2nNVJA.png

Arkadaşlar, ortamda bulunan çoğu Alay/Tugay liderleriyle görüşüp istişare edip görüştükten sonra böyle bir organizasyon açmaya karar verdim, ve özellikle bu ortam açısından Türk Alayları Kış Saati uygulaması yüzünden bir nebze eventlere saat 22.00 gibi geç bir saatlerde giriyoruz, biz sadece Türk alayları ortamını daha iyi bir sonuca ulaştırmak ve Türk Alayları içinde kimin güçlü olup olmadığını anlamak için bu ligi düzenliyoruz. Etkinlik için birden fazla Lig yapmayacağım sadece League 1 ve Lig 1 sebebi ise çok fazla Türk Alayı olmaması umarım katılım Alayları açısından minimum alay olarak toplam 6 Alay olur.

Umarım Türk Toplumu içinde bulunan bütün Alaylar katılım gösterirler!! 
Teşekkürler. !

njm3lV.png

1a. Melee'de veya oluşumdan dolayı ateşleme yok.
  1a.1 Bir yakın dövüşün başlaması, her iki satırdan bir süngü veya kılıcın rakibin oyuncusuna veya silahına çarptığı yerdir.
  1a.2  Sıra halinde giderken 2 iki sıra hattının birbirine bitişik boşlul olmayacak şekilde, aynı şekilde formasyon olurken bitişik ve boşluk olmayacak şekilde olması gerekir.
  1a.3 Subay olan kişinin kendi hattı beklerken ateş etmesine izin verilmez
1b. Sadece hareket halinde!
  1b.1 Formasyon sıkı bir çizgidir; ayakta dururken boşluklar sıkıca kapatılır ve hareket ederken ortalamaların 2'den fazla olmadığı aralıklarla.
  1b.2 Hücum hareketleri belirli mesafeden formasyon olmadan yapılmalıdır.
  1b.3 Hakem sıralarda eğer büyük boşluklar varsa bunlara müdahele edebilir.

2. Boşluklar sıkı kapatılmalıdır.
  2.1 Boşluğunu önceden kapatmadan ateş ederseniz, hakem tarafından cezalandırılabilirsiniz.
  2.2 Bir atış yaptıktan sonra boşluğu açma izniniz yok.
3. Hiçbir subay amaçlamıyor. Bu sadece oyuncuyu subay sınıfında değerlendirir.
  3.1 Officer Aim (Subay hedefi) aşağıdaki durumlar için geçerlidir;
    Çizginin önünde yürürken vurulması
    Orjinal çizginin 5 adam aralığında değil, mesafeli dövüşler sırasında vurulması
  3.2 Aşağıdaki durumlarda, amaçlayan Officer Aim (Subay Hedefi) geçerli değildir.
    Subay önünde, arkasında ya da sırada duruyorsa (düşman bakış açısından)
    Düşman hattına karşı kesin ve açık bir hücum hareketinde.
4. İzin verilen sınıf(klaslar): Düzenli hat piyade sıralamacılar ve subayları - Nişancı, hafif piyade veya muhafız piyade yok.
5. Her alay için yalnızca bir satır, her alay için yalnızca bir subay.
6. Bonus yok, müzisyen yok, bayrak taşıma yok.
7. 7.Sadece 2 takım arasında +1 mümkün değildir.
  7.1  Minimum katılımcı sayısı 14 olmalıdır. Eğer bir takım 15 kişi getirmezse karşı takım 15 kişi nedensiz kullanabilir.
  7.2 Maksimum katılım 20 oynamaktadır.
8. Sadece "Random x Haritalar"'da oynanabilir
  8.1 Her iki alayın da harita üzerinde anlaşması gerekir. 5. turdan sonra 2 alayların takımları değiştirilir.
  8.2 Hakem, bir haritanın üzerinde anlaşmaya 10 dakikanızı aştığı zaman kendi başına bir harita seçebilir.
9. Maçlar, resmi NWL-TR Sunucuları'nda oynatılmalıdır.
  9.1  Hakem, eğer alaylar hangi sunucuda oynayacağını belirlemesse hakem kendi belirleyebilir.
10. Maçınız için bir hakem bulmanız gerekir, aksi takdirde geçersiz. Bunların bir listesi aşağıda gösterilmektedir.
  10.1 Her iki alayın da seçilen hakem üzerinde anlaşması gerekir.
  10.2 Hakemler, kendi alaylarının katıldığı bir maça hakemlik yapamazlar.
  10.3 Tek istisna, başka bir hakem bulunmadığında geçerlidir. Bir organizatörden bir rejim hakemi isteyebilirsiniz. Rakibinizin kabul etmesi gerekir.
11. Maçınızı verilen zamanda oynamanız gerekir.
  11.1. Maçlar, Cuma'dan Pazartesi'ye kadar başlayabilir.
  11.2. Maçınızı bir maç gününün ötesinde yeniden planlamanız gerekiyorsa, organizatörlerden bir hafta daha talep edebilirsiniz.
12. Bir alay zamanında görünmezse, diğeri 10-0 kazanacak.
13. Her iki takım da görünmezse, ikisi de 0-0 kaybeder. Bu her iki takım için de 0 puan ile sonuçlanacaktır.
14. Oyuncular sadece NWL-TR'ye katılan bir alayda olabilirler. Bir oyuncunun her ikisi de NWL-TR'de olan iki alay varsa, hangisini oynayacaklarını seçmelidirler.
15.Invite   paralı asker gibi oyuncular yasaktır.
16. Hedefin kendi alayından çıkması halinde, öldürme, dondurma, tekmeleme ve yasaklamaya izin verilir.
  16.1 Kendi adına sıfırlama veya yeniden başlatma izniniz yok
17. Hakem kararları maçın başında kabul edilmelidir. Bitmemiş bir maçta bunu tartışamazsın
  17.1 Hakem talimatlarına uyulmalıdır; Hiçbir kuralın bozulmadığı (örn. Ödeme emirleri veya benzeri emirler) maçın dramatik bir şekilde değişeceği yönergeler hariç.
  17.1.1 Hakem, sunucunun rakip alaylarının bir parçası olmayan herhangi bir alayın seyirci gönderebilir.
  17.1.2 Hakem, herkes için genel sohbet ve genel yönetim sohbetini kullanmayı yasaklayabilir, diğer sohbetler (iç sohbet) bahsedilmez.
  17.1.3 Bir alay, bir hakemin talimatlarını izlemelidir. Birliğin birden fazla çağrıyı yaptıktan sonra başarısız olması durumunda yıllık bir tur atayabilir.
  17.2  Bir hakaret kararına karşı bir video ya da suistimal davranışının ekran görüntüsü ile temyize başvurabilir veya yanlış veya önyargılı kararlar oluşturulabilir..
  17.3 Temyiz sistemini kötüye kullanırsanız, temyiz başvurunuz yok sayılabilir.
18. Küfürlü davranışlar ve flame açısından, Organizatörler haklarını veya uygunsuz davranışları cezalandırma veya puan iptal etme ile cezalandırabilir.
19. Organizatörler yorumlayıcı egemenliğini korurlar.

Yeşil metin = İlaveler ve değişiklikler

unbenannts0o00.png

Pn6ZD5.png

1.Sezon NWL-TR Kayıtlar AÇIKTIR!!
Kayıtlar Pazartesi günü, 12 Aralık 2016'ya kadar saat 24: 00'a kadar açıktır!!
Gönderilen tarihten sonra kaydolan alaylar yok sayılır!
Kaydolmak için aşağıdaki bilgileri gönderin:​
Alay Adı:
Tahmini katılım:
Lider steam adı:
Kuralları kabul ediyor musunuz?:

Organizatörler belirli konulardaki bilgiler için kayıt olduktan sonra alâkadaki alay konuşabilir.

Kabul edilen alaylar:
8

Dolu Slot
8/8

X9qr6k.png

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bize bildirin!

Organizatörler:
General Shepherd ||

Server-Hosting:
NWL_TR_1, NWL_TR_2 || by 82nd
NWL_TR_AcilDurum || 82nd in case of emergency

Bir sunucuya sponsor olmak istersiniz? Lütfen bana ulaşın!

41qvzG.png

Hakem olmak istiyorsun, değil mi? Sadece bize bir başvuru gönderin!
Oyun içi adınız:
Alayınız:
Steam Linki:
Admin tecrübeleriniz, varsa referanslar:

Ben ne iş yaparım?
İşiniz tabii ki NWL-TR kurallarını uygulamaktır. Ancak SADECE kuralları uygulamak için! Bu davada kişisel tercihleriniz önemli değildir. Kamp sevmez misin? Kimin umrunda? Bir alay kamp yaparsa, kurallara aykırı değildir. Onları ücret almak için falan göndermenize izin verilmiyor. Sadece söylüyorum :wink:
Bir Alay FiC yaptı? Ne yapmalıyım?
İlk olarak, özel bir şey yapmıyorsun. İsmi not edin ve yuvarlaklığın nasıl bittiğini izleyin. FIC, turun sonucunu değiştirdi mi? Örneğin. Mağdur FiC yüzünden 2 erkek kaybetti ve yakın bir şarjda kaybetti - bu durumda yuvarlak yeniden yaptırılmalı. Örneğin. Kural çetelesinin çatışmadan sonra zaten 10 erkek avantaja sahip olduğu FIC - bu durumda slayleyin ilgili kişi FiC bir sonra ki turda Elbette alay onu değiştirmeyebilir. Her neyse, başka bir rütbeyi de öldür. Sonunda, kuralları bozan alayı bir sonraki turda bir dezavantaja oynamak zorundadır.

Bir alay OA yaptı? Ne yapmalıyım?
OA olduğundan emin misiniz? (kişi sayısı anlamayın, burada resim ekleyeceğim) Sen, FiC aynıdır.
İnsanlar T Chat Global Chat üzerinden konuşuyorlar ne yapmalıyım?
İnsanları ilk önce söz konusu trollük veya karşı takıma karşı saldırı/nefret suçu gibi sübliminal mesajlar vermeye kalkışma durumu açısından doğrudan yapacağınız kararlar, başlangıçta uyarmaktır; Aksini işledikleri taktirde hala uzatmakta ısrar ediyorlarsansanlar hâlâ hakaret etmekten vazgeçmiyorlar mı? Öldür / at onları.
Bir Alay lideri kuralları çiğnedi (FIC, OA). Onu bir dahaki sefer öldürür müsünüz?
Hayır, sadece bu alaydan başkasını öldür.
Alayı lideri normal oyuncu Tek başına kendi turunu sıfırladık ona öfkelenir misin. Ne yaparsın?
Bu alay az önce 0-10 kaybetti. Lütfen bana tarih ve saat ile iletişime geçin, tabloda kontrol ettirmek isterim.
Birini banlamak istiyorum.
Sadece temp ban lütfen!
Özel olaylar için bir NWL-TR sunucusu kullanmak istiyorum.
Sunucular NWL-TR olayları içindir, sizin sunucularınız için değildir. Etkinliğiniz için iyi bir sunucu istiyorsanız, lütfen sunucu sponsorlarıyla iletişime geçin..
Birisi benden admin şifresi istiyor.
Onlara eklemelerini ve bana sormalarını söyle. Parolayı dağıtmanıza izin verilmiyor.
Hangi sunucuyu ben / diğerleri oynamalıyım?
Bu senin için. Alaycılara hangi sunucunun oynayacağını söyle. Yalnızca resmi NWL-TR sunucularında, tabii ki.

Böyle bir etkinlik görmek açıkçası beni mutlu etti. En azından hazırlanmış hem fikir edilmiş bir kurgu. Umarım gerçekleşir. Başarılar dilerim.

Gördüğüm kadarıyla kurallar orijinal NWL konusundan kopyalanıp, google translate ile Türkçe'ye çevrilerek paylaşılmış durumda, böyle bir lig oluşturmadan önce yapılması gereken ilk şey kuralları ve hakemlerin görevlerini belirlemektir.

Eğer bundan sonraki süreçte kurallar netleşirse ve hakemlerin tarafsızlığı konusunda sıkıntı yaşamayacağımız temin edilirse katılırız.

Alay Adı: 57th Turkish Regiments
Tahmini katılım:15-20
Lider steam adı:http://steamcommunity.com/id/soylu_Emir
Kuralları kabul ediyor musunuz?:Evet

(Nötr oyuncuyum şuan sadece mensupluk için katılım yapıyorum)

Yorum atan ve başvuru yapan herkese gerçekten teşekkür ediyorum, başvurular 12-Aralık-2016 tarihinde 24.00'e kadar sürecektir. O süre zarfında başvuru yapan Alayları kabul ediyoruz, o süre zarfında başvuru yapmayanlarla ilgili ek bir süre Slot sayısına göre bakılacaktır..

Hakem alımlarımız açıktır.. Tek ilkemiz bağımsız hakem olmasıdır, Alay üyesi olabilir fakat kendi Alay maçında hakem yapmama şartı olacaktır.
Türk olarak "şahsım" ve "K e c i" şu anda Türk hakem olarak gözükmekteyiz, 1 hakem ihtiyacımız var..
İspanyol VGC Tugayında görev alan VGC-Vallysr hakem olarak gözükmektedir..
VE aramıza NWL Orjinal kurucularından olan Wüstenfuchs isimli Alman arkadaşımız'da katılmıştır..

İlgileriniz ve destekleriniz için şimdiden teşekkürler..

Oyun içi adınız: marjixd
Alayınız: 162ndSS Türkische Abteilung
Steam Linki: http://steamcommunity.com/id/Marjixd/
Admin tecrübeleriniz, varsa referanslar: Bir yerden başlamak lazım referans göstermiyorum destekleyenler yazabilir.

Ferdinand_Schörner said:
Admin tecrübeleriniz, varsa referanslar: Bir yerden başlamak lazım referans göstermiyorum destekleyenler yazabilir.

Destekliyorum kendisi son derece kuralları iyi bilen bir NW oyuncusu ve bu görevi layığıyla yerine getirebilir

Alay Adı: 24e black army
Tahmini katılım: 12-15 kişi arası
Lider steam adı: busijka
Kuralları kabul ediyor musunuz?: Evet kabul ediyorum

Ferdinand_Schörner said:

Hakemlik başvurusuyla ilgili sizinle iletişime geçeceğim bilginiz olsun.

Yedek hakem başvurusunda bulunacaklar için 1 kişilik yer mevcuttur.

berkecan said:
Alay Adı: 24e black army
Tahmini katılım: 12-15 kişi arası
Lider steam adı: busijka
Kuralları kabul ediyor musunuz?: Evet kabul ediyorum

Size ulaşmaya çalıştım, arkadaş olarak kabul ederseniz sevinirim.

Ferdinand_Schörner said:
Alay Adı: 162
Tahmini katılım: 15
Lider steam adı: marji - EmiRR - müjo
Kuralları kabul ediyor musunuz?: he

Adilhann said:
Alay Adı: 96th Regiment
Tahmini katılım: 12- 18
Lider steam adı: http://steamcommunity.com/profiles/76561198193483441
Kuralları kabul ediyor musunuz?: Evet

Katılım talebiniz onaylanmıştır..

MehmetYP said:
NWL League'deki Gibi Ping Artışı Olmayacaksa. Ben Varım!.  :lol:

Türk Lokasyonlu sunucular var, umarım sorun yaşanmayacaktır , yaşandığı taktirde yedek sunucularda oynayabilme ihtimalimiz vardır.. :smile:

Ferdinand_Schörner said:
Shepherd allah için kuralları türkçe veya ingilizce yap anlayalım

İlk sayfaya bakarsanız kuralları görebilirsiniz, 162.Alay için Almanca yazmayacağım çünkü :smile:

Başvuru konusu hususunda, başvuru yapan Alaylar doğrudan Kuralları sözleşme açısından onaylamış olur, ve ihlal konusunda gereğinin yapılacağından emin olabilirsiniz, hiç bir şekilde troll,küfür,argo tarzda uygunsuz davranışlara izin verilmeyecektir..

Başvurular bu akşam 24.00'a kadar sürecektir! Hakemlik açısından yedek hakem aranmaktadır ve başvurularınızı bekliyoruz..

Bir ay önce ortaya attığım fikrin "https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,358257.0.html" hayat bulması beni sevindirdi umarım saygı,sevgi ve adil ortamda geçen ayrıca belirli zaman aralıklarında da devamlılığı olan bir lig olur, katılan herkese başarılar şimdiden  :smile:

Alay Adı: 42nd Scots Legion
Tahmini katılım: 10 - 15
Lider steam adı: [HFGaming] Okeanos [42ndSL]
Kuralları kabul ediyor musunuz?: Evet

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom