Napolyon Savaşları Klan, Sunucu, Etkinlik Alt Forumları Bilgilendirmesi

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Küfür eden 3 tane trolü banlamak yerine 250-300 kişiyi forumdan mahrum ediyorsunuz, burada sizin yanlış yaptığınız nokta bu. Bunu yapmaya hakkınızın olduğunu düşünmüyorum.

Ekleme: O küfür eden kişiler de Napoleonic Wars camiasından bile değil, PW'den gelen kişiler.

Frickingpac said:
Rumil said:
Alınan karara saygı duymak lazım ama hem haklı hem haksız bir isyan

Üzgünüm ama bunun saygı duyulacak bir yanı yok. Bu 1 kişinin yaptığı hata yüzünden tüm okulu kapatmaya benzedi artık. Moderasyonun aldığı kararın hem yanlış hem de moderasyonun yetkilerini kötüye kullanmak şeklinde değerlendirmekten başka bir açıklaması yok. Gerekli spesifik kanıtlar verilmeden genele yargı yapılarak alınan kararın uzunca düşünüldüğünü hiç zannetmiyorum. Talewords yönetiminin ve oyun yapımcılarının ana amacının oyunculara tez ve ulaşılabilir bir içerik ve ortam sağlamaları gerekli olmalıydı.

Bu karar Talewords'un kurmaya ve korumaya çalıştığı ortamı yıkmak ve oyuncu potansiyelini azaltmak veya sonlandırmak olarak nitelendirilebilir. Hala Türk ortamı zaten kanserdi diye homurdananlara bardağın dolu tarafına da bakmaya davet ediyorum. Sadece biz gibi var olan klanlar için değil zaten potansiyeli azalmış olan oyuna yeni başlayan ve bir klana katılmak isteyen veya kendi klanını açmak isteyen insanları alıkoymak hakkınız olamaz.

Biz savunmasını yapmaya hazırız.

DeliTürk said:
Kına yakarsın artık güneş görmeyen yerlerine.

Ben FSE forumları için demiştim onu. Türklerin önceki macerasını biliyoruz. En nihayetinde Türklere özel bir forum bile açmamışlar. Güzel tecrübe yaşattınız. Umarım ikinci kez onların da deyimiyle "Turkih toxic"i yaşatmazsınız onlara.

Erozbey said:
DeliTürk said:
Kına yakarsın artık güneş görmeyen yerlerine.

Ben FSE forumları için demiştim onu. Türklerin önceki macerasını biliyoruz. En nihayetinde Türklere özel bir forum bile açmamışlar. Güzel tecrübe yaşattınız. Umarım ikinci kez onların da deyimiyle "Turkih toxic"i yaşatmazsınız onlara.
Türkçe Dili yok fakat burada olduğu gibi bir Türkçe Alt-Konu var orda.

Forum yetkilileri bi yakınmamıza  dönse Bu kadar kişiyi techir  etmek nereden çıkıyor hemde siz bize şimdiden çekip gidin diye fse linki Vermişsiniz Şunu unutmassanız sevinirim warband son zamanlarda oyuncu kazandıran kitle bizleriz  bi ton kişinin yapmış olduğu emeği vs gibi şeyleri yok saymış durumdasınız ilerleyen zamanlarda ne olucak aşikar ama bu duruma hiç olumlu bakmıyoruz.

MrHerobrine said:
Bizim forumun bu bölümüne sahip çıkmamız lazımdı...
İbrahim pasha said:
Bölüme sahip çıkmalıydınız diyorsunuz da adam konuya gelip ana bacı bırakmadığında nasıl sahip çıkacaksın?
Yapabileceğin en fazla rapor etmek ve moderatörün gelmesini beklemek, yani burada asıl sahip çıkması gereken moderatörlerin kendisi.
Bizim üstümüze düşen şeyler de var ama bunu yapanlar da yapmayanlar da olacak, önemli olan o kişilere yaptırım uygulamak.

Paşam sahip çıkmak derken yanlış anlamış olabilirsin.
Ben "bizim" lafını kullanıyorum çünkü seninle aynı kanı'dayım.

Moderatörler ilgilenmiyorsa "biz" sahip çıksaydık.

Burada büyük bir yanlış yapılıyor. Native zaten bitmiş durumda. Napoleonic Wars'da çok rahat Native'den 3 kat daha fazla bir oyuncu popülasyonu var. Gelip burada 3 tane troll yüzünden sırf 30 Ağustos'u kutlamak için bir Teamspeak'de 300 kişinin toplandığı bir topluluğu zan altında bırakamazsınız. Bu yanlıştan dönülmesi gerekiyor.

Ve ayrıca hiç kendinize dair özeleştiri yapmayı düşündünüz mü? Mesela PW'dan gelen 3-4 kişi yaklaşık 3 saat boyunca 30 Ağustos konusunda küfürleşti, onlarca kişi raporladı, Yabancı moderatörler, adminler bile gelip konuya baktı ne oluyor diye ama Kiron ancak ancak ertesi gün, olaydan 18-19 saat geçtikten sonra uğrayabilidi foruma, bu bir değil, iki değil, vaktin yoksa, moderatörlükle ilgilenemiyorsan bırak yani, yerini dolduracak biri mutlaka çıkacaktır. Neden gelip kendi eksiğinin faturasını burada 300 kişilik bir topluluğa kesmeye çalışıyorsun?

Ha bizim amacımız Warband'i bitirmek diyorsanız buyrun devam edin. Zaten son 3-4 yıldır taleworlds ısrarla öyle yapmaya çalışıyor.

İlaveten: FSE'de Türkçe altbölüm de, Türkçe dil desteği de var, oraya geçebiliriz, hiç sıkıntı değil, ancak burada 2 kişinin kendi hatası yüzünden bütün bir topluluğa haksızlık yapılmasına göz yummayacağız, sonuna kadar da hakkımızı arayacağız.

Üzücü bir karar olmuş. Bu durum direk NW oynayanların iletişim yerini kapatmaktır. Kavgaların belirli başlı kişiler yüzünden olması, NW forumunu tamamen arşive almasına sebep oluyorsa ilerisi daha da kötü olur. Tartışma yaratanların denetlenmesi gerekiyor. (Denetleniyor mu? Denetlenmiyor mu? orasını bilemiyorum, günahını almayım Kiron'un) Tabi gene son karar yetkililerde bitiyor ancak sorun yaratanlar yüzünden bütün forumu devre dışı bırakmanız üzücü cidden. Mount&Blade:Warband'ın şuan TR Community'si (Native,VC,PW) Napoleonic Wars kadar aktif değil. TR Warband'ı tutan communitylerden birisidir NW Comm. Toksiklik yapan, gereksiz kargaşa çıkartan üyelere uzaklaştırılma verilseydi, (ileri şekilde kargaşa ve toksiklik) kapatılmayacağından hepimiz emin olabilirdik. Yazımı okuyan kişilere teşekkür ederim, tüm yetkili kişilere saygılarımla.

Tr community diye hepsini bir gösteremezsiniz ki. Tr Warband topluluğu derseniz akla gelecek ilk yer Native olacak. Burası sadece bir DLC topluluğu. Bir gecede gitse burası Tr Warband topluluğuna bir yararı veya zararı olmaz.

Erozbey said:
Tr community diye hepsini bir gösteremezsiniz ki. Tr Warband topluluğu derseniz akla gelecek ilk yer Native olacak. Burası sadece bir DLC topluluğu. Bir gecede gitse burası Tr Warband topluluğuna bir yararı veya zararı olmaz.

Abi niye bu kadar toplu düşünüyorsun ki ? Veya kötü ? Tamam elbette biz kavga ediyoruz laflar atıyoruz ama şu Nwyi Nw yapan kısım burada,yani kendi kendimize oynuyoruz ve nedense saçma sapan bir şekilde üvey evlat damgası yiyoruz yani insanlar istediğini oynar ha Warbandı nativede oynamışsın ha DLCsinde oynamışsın,topu topu tüm Warband kitlesi olarak az bir şey kalınmış türkler olarak birbirimizi kollamamız gerekirken Nwci gören bir nativeci "mq nwcisi" diyor,ne kadar saçma bir algı öyle değil mi ? İkisinin de efsane yanları olan modlar ikisinin de güzel şeyleri var ama Nw alt forumuna böylesine bir şey yapılması mantıksız,ve bu kararın direkt olarak yapılması mantıksız,modlar uyarı geçebilirdi bu başlık altında işte "Çok fazla yoğunluk yaratıyorsunuz kesmezseniz şöyle şöyle olur" diye ama o da yok,kendi kendimize oynuyoruz ediyoruz da bu kadar da vasıfsız görmeyin şuradaki topluluğu

Bu ortamda daha neler neler oldu hiçbir yönetim kadrosu böyle saçma bir karar almadı. Bugün ülkemizde yapılan baskılar gibi burada bile sorunu çözmek için böyle bir platformu kapatmak eleştirdiğimiz yönetim tarzının veya gittikçe kaybolan demokratik ifade şeklini kökünden kesip atmak değil midir? Uzun yıllar bu forum bölümünü kullanan bir oyuncu ve TaleWorlds Forumu kullanıcısı olarak derhal arşivden çıkarılmasını ve aynı şekilde devam etmesi gerektiğini belirtiyorum. Aynı zaman da biz yaptık oldu şeklinde bir karar mekanizması bu forumda asla ama asla olamaz. Türk Adminleri Türk Ortamıyla kafayı bozmuşsa eğer çoktan Türk adminler yerine normal Admin demeye başlayabiliriz....

Hadrianuss said:
Bu ortamda daha neler neler oldu hiçbir yönetim kadrosu böyle saçma bir karar almadı. Bugün ülkemizde yapılan baskılar gibi burada bile sorunu çözmek için böyle bir platformu kapatmak eleştirdiğimiz yönetim tarzının veya gittikçe kaybolan demokratik ifade şeklini kökünden kesip atmak değil midir? Uzun yıllar bu forum bölümünü kullanan bir oyuncu ve TaleWorlds Forumu kullanıcısı olarak derhal arşivden çıkarılmasını ve aynı şekilde devam etmesi gerektiğini belirtiyorum. Aynı zaman da biz yaptık oldu şeklinde bir karar mekanizması bu forumda asla ama asla olamaz. Türk Adminleri Türk Ortamıyla kafayı bozmuşsa eğer çoktan Türk adminler yerine normal Admin demeye başlayabiliriz....
Hangi yönetimden bahsediyorsun tam olarak anlayamadım, Türkçe Forum yıllardan beri aynı kadro tarafından yönetiliyor. Tek değişen bölüm moderatörleri oldu. Bu kararı da Kiron'un tek başına aldığını sanmıyorum. Kafayı bozanların kim olduğu gayet açık.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom