Napoleonic Wars TR - Klan Açıcaklara & Açmayı Planlayacaklara Öğütler.!

Currently Viewing (Users: 0, Guests: 1)

Status
Not open for further replies.

Lucon

Count
WBWF&SNWVC
Best answers
0
Öncelikle neden böyle bi konu açma gereksinimi duyduğumu sizlere anlatıyım.

Taleworlds Türkiye Napolyon Savaşları'nda diğer yabancı ulus klanları bölümlerine nazaran klan yönetimleri daha farklı bir çatıda olmakta,oyuncular yaptığı işi bilmeden yaptığı zaman diğer insanları etkileyeceklerinin farkında olmadan bu yola koyuluyorlar,biz bu yolu kapatmaya gayret göstereceğiz ,ama sizlerden isteğim kahvenizi alıp rahat bir şekilde bu konuyu okumak olacaktır, dikkatli okuyunuz ve her hangi bir sorunuz olduğu zaman bana ulaşabilirsiniz..

Madde 1.) Klan kurmaya başlamadan önce düzenli bir ekip hazırlayalım ve bu ekipte lider her kim olursa olsun, ekip düzeninden sorumlu olacaktır.

Madde 2.) Klan kurmaya başlamadan önce oluşacak düzenli ekip limiti,(Aktif) 8-12 arası olacak şekilde olursa sıkıntı çekmez hatta düzenli şekilde antremanlara ve maçlara katılabilir, uluslararası camiada düzenlenen turnuvalar, eventler ,ligler ve klanlar arası müsabakalara katılabilme olasılığınız olur.

Madde 3.) Klan kurmaya başlamadan önce diğer klanları etkilemeyecek şekilde kişi sayınızı tamamladığınıza göre ve Forum Kuralları çerçevesine uyacak şekilde,ister renkli gösterişli ister sade (klan yönetiminin kendi isteğine bağlı) olacak şekilde forumda Birliğinizin konusunu açabilirsiniz..


Madde 4.) Bu adımları tamamladıktan sonra, kurmuş olduğunuz birliğinize bir sunucu gerekiyor, sunucuyu Etkinlikler ve Sunucular kısmında firmalara ulaşabilirsiniz, veya sunucu açmayı bilen diğer Alay sahiplerine ulaşabilirsiniz, yardımcı olacaklarından eminim.. Ve aynı zamanda birliğinizin iletişim amacını daha pratik hale getirmek ve etkinliklerde sorun çıkmamasını sağlamak amacıyla Team Speak 3 ve Discord gerekiyor, bunları da hallettikten sonra ileri ki adıma geçelim..

Madde 5.) Klanınızın üyelerini,forum konusunu,sunucu ve team speak 3/discord adresimizi ayarladık, iskeletleri tamamladık kısacası şimdi klan yönetiminin nasıl olucağına ağırlık vermeliyiz,klan üyelerinin sizlere daha çok bağlı olmasını istiyorsanız belli bir düşünce yönetimi seçmeniz gerekmektedir.

Örnek olması maksadıyla

Örnek Klan: 1st Alayı Yönetim Meclisi vardır,meclis üyelerinin her ay değiştiği,kurul üyesi olarak adlandırıldığı kişilerin ve kararların alındığı yerdir,demokrasi gibi birşey var yani. :smile: 

Örnek Klan: 2nd Alayı Yönetim meclisi yoktur, klanın kurucusu her şeyin başı ve karar merkezidir..

Madde 6.) Klanlar arası iletişimlerinizi sıkı sıkı yapın,gerçekte iki insan arasında önemli olduğu gibi sanal ortamdan bile çok önemlidir,klanlar arası işbirliği çok önemlidir.

Madde 7.) Klanlar arası oyun içi kurallara önem gösterin,Linebattle kuralları gibi, kafa göstermenin doğru olmadığını maç esnasında gösterin, olası bir hata karşısında karşı klanın hatasını karşı klan lideriyle iletişime geçerek çözebilirsiniz. Tartışma yaratacak her türlü sorunlardan uzak durun, ve üyelerinizi buna alıştırın!

Madde 8.) Klanlarınızı Uluslararası camiaya taşımanın yükümlülüğü ve zorluğunu sadece yaşayanlar bilir,aa bide başlıyorsun eleniyorsun işte onun acısı hiçbir şeye benzemez, Klanınızı Napolyon Savaşları Türkiye'de ilerlediğini başka klanlara kanıtladıysanız eğer sizin daha fazla yükselmeniz gerekmektedir. NWL, NWUL, RGL, NWL-TR gibi liglere katılabilirsiniz.

Madde 9.) Klanlar elbet sizlerle forum üzerinden ve oyunsal açıdan mücadelelerde bulunacaktır,asla terbiyenizi bozmadan,insani bir yol ile saygılı ve çağdaş değerleri olan bir kişi gibi Usüllere uyar şekilde uyunuz, bu forum bünyesinde forum kurallarına uymayanlar, Moderatörler tarafından cezalandırılacaktır. Oyun bünyesinde terbiyesizlik size ve seviyenize kalmış, eğer bu konuyla ilgili bir sorun olmasını istemiyorsanız bunu karşı tarafın yöneticisiyle çözün, eğer çözemiyorsanız. Her iki tarafın birbirinden uzak durması en doğrusu olacaktır..

Madde 10.) Klanınızı daha iyi boyuta getirmek için,sürekli düzenlemeler yapın,değişiklikler ve içsel reformlar yapın,bunun yararı olacaktır. Fakat yapılan reform hareketleri başka klanları etkileyecek şekilde doğrultusunda olsun ki yararlı ve başarılı olduğunuz kanıtlansın!Değerli arkadaşlar bunları kafamdan yazmadım, bunları bu ortamda bulunan ve bazı konularda tecrübe edinmiş birisi olarak yazdım, siz klan üyeleri ve klan liderleri veya bağımsız kişiler özel mesaj yoluyla düşüncelerinizi buradan aktarırsanız, beni ve bu konuya yararlı insanları çok memnun etmiş olacaksınız..

Bütün Klan Liderlerine, klan üyelerine ve klan kurma planı içinde olanlara başarılar dilerim..
Madde 11.) Klanınızı daha iyi boyuta getirdiniz ve çoğunluk olarak diğer topluluklardan artık bir farkınız var, daha büyümek istiyorsunuz.. Bunun için ne yapmanız gerekiyorsa aşağıda belirtilmiştir.

Takım - (Squad) : 6-10 kişi arası, Takım olarak geçmekte ve Astsubay seviyesinde ki kişiler ve Teğmen seviyesinde kişilerce yönetilir..

Bölük - (Company) : 10-20 kişi arası,Bölük olarak geçmekte ve iki takımdan meydana gelmektedir. Üsteğmen ve Yüzbaşı seviyesinde kişilerce yönetilir..

Tabur - (Battalion) : 18-30 kişi arası, Tabur olarak geçmekte, iki bölükten meydana gelmektedir. Kıd.Yüzbaşı ve Binbaşı seviyesinde kişilerce yönetilir.

Lejyon - (Legion) : 12-25 kişi arası, Lejyon olarak geçmekte, iki bölükten meydana gelmektedir. Tabur'dan bir diğer farkı oyuncularının profesyonel olmasıdır.. Kıd.Yüzbaşı ve Binbaşı seviyesinde kişilerce yönetilir.

Alay - (Regiment)  : 25-45 kişi arası, Alay olarak geçmekte, iki taburdan meydana gelmektedir. Yarbay veya Albay seviyesinde kişilerce yönetilir..

Tugay - (Brigade)  : 45 -75 kişi arası,Tugay olarak geçmekte, iki alaydan meydana gelmektedir, veya Alaylar birleşiminden oluşmuş Birliklerin oluşturduğu Federasyon tipinde ki şekilde oluşmaktadır, yönetimi Tuğgeneral tarafından yapılmaktadır, bir sonra ki seviyesi ise daha kıdemli olacağı Tümen ve Kolordu ile sınırlanmıştır..

Tümen - (Division): 65 - 100 Kişi arası, Tümen olarak geçmekte, iki tugaydan meydana gelmektedir, veya 2 Tugay birleşiminden oluşmuş Birliklerin oluşturduğu Federasyon tipinde ki şekilde oluşmaktadır, yönetimi Tümgeneral tarafından yapılmaktadır.. Napolyon Savaşları, yabancı ortamında sık rastlanan ve İngilizlerin genel olarak kullandığı bir topluluk sistemidir..

Kolordu - (Corps): 100-150 kişi arası,Kolordu olarak geçmekte, iki veya üç tümenden meydana gelmektedir, veya 2-3 Tümen birleşiminden oluşmuş Birliklerin oluşturduğu Federasyon tipinde ki şekilde oluşmaktadır, yönetimi Korgeneral tarafından yapılmaktadır.. Napolyon Savaşları, yabancı ortamında sık rastlanan ve Fransızların genel olarak kullandığı bir topluluk sistemidir..

Ordu - (Army): 150-250 kişi arası, Ordu olarak geçmekte, iki veya üç kolordu veya Uluslararası camiada büyümüş topluluklarca oluşmaktadır.. General seviyesinde ki kişiler tarafından yönetilmektedir..

Napolyon Savaşları yabancı klan kaynaklarından alınan bilgiler doğrultusunda eklenmiştir,türk klanlarıyla oturup anlaşarak belli bi düzene sokulabilir, ama genellikle Türk klanları birlik veya alay(regiment) sisteminde etkinler. Ve kanıtlandığı üzere Türklerin, Tugay ve Tümen sistemine geçmelerini tavsiye etmemekteyim..

Ek Not; Daha önce yetkili olduğum için görüşümü buradan ifade etmek istiyorum, Türk toplulukları bağımsız bir şekilde oyunu oynarsa ve her topluluk kendi çapında hareket ederse daha rahat olur, hiç bir şekilde Tugay, Tümen, veya Koalisyon benzeri girişimlere kalkışmayınız. Tavsiyem.

____________________
Klan konusu açmadan önce dikkat edilmesi gerekenler !!


Madde 1.) Klan konusu kurmadan önce,eğer grafik bilginiz varsa, napolyon savaşları dönemini yansıtacak ve ayrıca forum konularında da görebileceğiniz logo, banner, flash, gif, avatar ve imza gibi çalışmalar hazırlayın,klan isminizi, hakkımızda, klan bayrağı gibi tasarımlarınıza ekleyebileceğiniz çeşitli şekillerle konunuzu süsleyebilirsiniz,tabi etraftan alıntı yapmamak kaydıyla,olur alıntı yapılırsa konu sahibinden mutlaka izin almanız gerekmektedir,sonuçta bir emek verilmiş.  :roll:


Madde 2.) Klan konusu kurmadan önce, klan isimi, klan liderleri, klan yapısı, klan rütbeleri ve klan içinde bulunan üyeleri yer alacak şekilde bi güncel üye listesi çıkaralım, napolyon savaşları ingilizce bölümünden genel klanların isimlerini sorgulayarak bir başkası isteğinize uygun isimi kapmışsa sakın onu almayınız, ileride sıkıntı yaşayabilirsiniz, eğer yoksa boşsa rahatlıkla isminizi kullanabilirsiniz,ama mutlaka bir sorgulamanızı tercih ederiz..


Madde 3.) Klanınızın hakkında mutlaka açık ve öz bilgiler eklemeye özen gösterin,ne sade ne cıvıl bir konu yapınız olsun,ama tabi bu sizin zevkinize göre bir başka şekilde olabilir,yok ben cıvıl cıvıl olmak istiyorum diyorsanız,klanda sizin kararda.


Madde 4.) Klanınızın resmi web sitesi,team speak3(ts) adresi,skype varsa skype grubu,sosyal paylaşım grubunuzu paylaşmayı unutmayın,ama mutlaka team speak adresiniz yazın,bu size iletişim kolaylığı sağlıyacaktır,ki zaten bir başka türlü oyunun oynanış şekli ne yazıkki gerçekleşmiyor,team speak 3 verdiği performans ile skype performansı aynı değil,team speak 3 daha kullanışlı,skype'ta zorlananlar olabiliyor,bu durumu aksatmamanızı öneririm.


Madde 5.) Klan konusu kurmadan önce,klan isimi,klan liderleri,klan yapısı ve klan içinde bulunan üyeleri yer alıcak şekilde bi güncel üye listesi çıkaralım,napolyon savaşları ingilizce bölümünden genel klanların isimlerini sorgulayarak bir başkası isteiğinize uygun isimi kapmışsa,ileride sıkıntı yaşayabilirsiniz,eğer yoksa boşsa rahatlıkla isminizi kullanabilirsiniz,ama mutlaka bi sorgulamanızı tercih ederiz..


Madde 6.) En önemli adımlardan biri klan serverınız,antremanlarınızı belirli periyodik saatlerde gerçekleştireceğiniz,klanınızın resmi bir oyun serverınız olmalı,bunun için,etkinlikler bölümünde firmalar vardır,buradan isim vermek istemiyorum,ama tabi ö.m yoluyla uğraşırsanız,kendilerine yönlendirebilirim,ev sahipliği yapacağınız maçlarda klanınızın performansı dahada yükselicektir..


Madde 7.) Son olarak başarı tablonuzu mutlaka konunuza asın,liglerde ve maçlarda olan başarınızı video,screenshot(ss),,fraps,bandicam,twitch,vs. kanallar aracılığıyla kayıt edip,konunuza atın,inanın bu klan arayan oyuncuların klanınıza olan bakış açısını değiştiricektir,klanınızın konu kontrollerini haftalık olarak yapın,sadece kendi konunuzun değil,başka klanlarında kontrol ederek,diğer oyuncuların yaptıkları şeylerden fikir edinebilirsiniz,hatta konularında olan hataları diğer klanların liderlerine ileterek yardımcı olabilirsiniz..

Not olarak bu konu sürekli güncellenecektir,eğer konu hakkında önerileriniz,düşünceleriniz ve fikirleriniz varsa ö.m yoluyla tarafıma paylaşabilirsiniz.

[size=4pt]
01.12.2017 Son güncelleme tarihi | Güncellenmiştir.
[size=4pt]
15.12.2014 İkinci güncelleme tarihi'nde | Güncellenmiştir.
[size=1pt]
Klan konusu açmadan önce dikkat edilmesi gerekenler !! 

Truktos

Baron
Best answers
0
Bu konuyu sürekli güncellemeniz iyi olmuş. İnsanlar bir bölük kurmadan önce en azından burayı okursa, hem onların bölüklerine hem de forum kirliliğinin azalmasına yardımcı olacaktır. Dolayısıyla konu sabit. :smile:
 

Lucon

Count
WBWF&SNWVC
Best answers
0
Düzenleme yapılmıştır!


Yeni klan kurucak arkadaşlara her türlü yardımı yaparız,belirli bir ekibimiz var,ki zaten çoğu arkadaşlar bu oyunda tanıyorlar,elimizden geldiği kadar yardım yapabiliriz,ts3 desteği,server desteği ne nasıl yapılır,akıl verilir kısacası,pişman olmazsınız :wink:

Bol şans arkadaşlar.
 

Lucon

Count
WBWF&SNWVC
Best answers
0
Düzenleme yapılmıştır arkadaşlar, umarım işinize yarar. Konuyla ilgili düşüncelerinizi veya yalnışlarımı bana özel bir yol ile belirtirseniz sevinirim.

Ekleme yapmayı unutmuşum, Herşey'den önce bu bir bilgisayar oyunu ve bu oyunu ciddiye almayın. Kişisel hayatınızı etkileyecek hiç bir şeye izin vermeyin ve çok fazla önemsemeyin.
 
Status
Not open for further replies.