Muzika

Users who are viewing this thread

Ja najvise slusam ex-yu rock i jugoslovenski hip-hop. Stranu muziku slabo slusam. Ponekad slusam Metaliku i Iron Maiden al to je to za Metal.  :razz:


Ja reko' da ozivim ovaj pod-forum.
 
Heh, ja taman da napravim temu za kafansku muziku, ali ova malo sira tema ce isto posluziti :wink:

Ja uglavnom slusam sve, ali najvise volim stari rok, i ex-Yu i strani (omiljeni su mi Yu grupa i Rolling Stones). Nisam striktan sto se zanrova tice, bitno mi je samo da pesma pogodi neku moju posebnu zicu, i to mogu i Leonard Cohen i Balasevic, i Riblja Corba i Dubioza Kolektiv, i Adil i Dzenan Loncarevic, i ACDC i Metallica.

Volim i da eksperimentisem sa razlicitim kombinacijama alkohola i muzike, al ajd sad, to je za neku drugu temu :lol:
 
Edna ot lyubimite mi bandi (i lyubimata mi folk-metal takava), no ne e lichno moya. Za suzhalenie, nito moga da peya, nito moga da svirya (nito moga i da tancuvam :razz:).

Inache, dori oshte po lyubimi (i nay-lyubimi ot bulgarskite rock grupi) sa mi B.T.R. Eto edna tyahna pesen ot sbornia im album s cover-versii na stari BG rock parcheta (v sluchaya - cover na Stenli, pevecat s kusata kosa i ochilata):


P.P. Edit: Sluchayno nyakoy da ima albumi na makedonskata grupa Anastasija (te ne sa rock, a may se vodyat ethnic fusion world music ili neshto takova)? Che az mozhah da namerya samo tri (Before the Rain, Melourgia i Nocturnal), a may imat i oshte...
 
Uši mi krvare zvanično  :eek:


NikeBG said:
Edna ot lyubimite mi bandi (i lyubimata mi folk-metal takava), no ne e lichno moya. Za suzhalenie, nito moga da peya, nito moga da svirya (nito moga i da tancuvam :razz: ).

Inache, dori oshte po lyubimi (i nay-lyubimi ot bulgarskite rock grupi) sa mi B.T.R. Eto edna tyahna pesen ot sbornia im album s cover-versii na stari BG rock parcheta (v sluchaya - cover na Stenli, pevecat s kusata kosa i ochilata):
*jutub*


P.P. Edit: Sluchayno nyakoy da ima albumi na makedonskata grupa Anastasija (te ne sa rock, a may se vodyat ethnic fusion world music ili neshto takova)? Che az mozhah da namerya samo tri (Before the Rain, Melourgia i Nocturnal), a may imat i oshte...

Šta znači B.T.R. ? Muzika je dosta kul, pogledao sam šta imaju po jutbu i nekako mi prva asocijacija  "Istok Iza". Ni Stentli ni B.T.R. vokal mi se ne sviđaju nešto :razz:
 
Zimke Zlovoljni said:
Šta znači B.T.R. ?
B.T.R., spored nyakoi hora, znachi "bulgarski tezhak rock". No spored chlenove na bandata, imeto na grupata si idva ot istinskata mashina BTR (bronetransportyor), tuy kato na****e bili vpechatleni ot edin concert na Kiss (ako ne se luzha), koito izkarali istinski tank na scenata. Eto i edna ot nai-obichanite im tehni sobstveni pesni (Cveke mesechinsko, kakto se sheguvaha v komentarite; makar che tazi na men mi e lyubima (versia na zhivo)). A tezi Istok Iza (kakto i gorniat clip) sashto sa dosta dobri - davayte oshte. :smile:
 
To je moje lično mišljenje, mogu da se izjasnim slobodno. Ali šta te briga dal se nekom sviđa ili ne, muzika je (ili bi bar trebalo da bude) individualna stvar. A mišljenje je kao ćuna, svako ga ima i dok svoje mišljenje zadrži kao svoje, to jes ne nameće ga drugima u lice onda nema frke :smile: Ali za ozbiljno, ljudi koji misle da ti kao ličnost ne valjaš zbog nečeg individualnog i teraju te da to menjaš, takvi ti ne trebaju.  Sve ovo rekoh baš zbog tog šovinizma koji vlada kad je muzika (ili nešto drugo netipično) u pitanju u ovoj našoj maloj bari.



@NikeBG:
Iz kog je ovo filma?


 
Zimke Zlovoljni said:
@NikeBG:
Iz kog je ovo filma?
Trilogiata "Khan Asparuh", 1981 (kliknete na CC, za da zaredite angliiskite subtitri). Edin ot nay-masovite filmi praveni nyakoga (sled savetskia "Voina i mir"). :wink:
Vprochem, na sushtia kanal toku-shto vidyah i edin film, koyto me razvalnuva; na edin ot nay-dobrite ni rezhisyori, koyto pochina naskoro. Filmat e za rodnoto mu selo (koeto e i moeto selo) i e super. :smile:

I tuy kato sme v muzikalnata tema, eto i edno parche na gorespomenatata makedonska banda Anastasija. Ta da podsetya shto ima tuka makedonchinya, ako imat i drugi tehni albumi, da kazhat. :smile:
 
Moja playlista za alkoholisanje, ili kao sto je drugari i ja zovemo, "The Ultimate Sevdah Mix" :grin:

Gibonni - Libar
Crvena Jabuka - Nekako s proljeca
Dzenan Loncarevic - Putnicka
Zdravko Colic - Merak mi je
Oliver Dragojevic - U ljubav vjere nemam
Flamingosi - Litar vina
Zeljko Samardzic - Ljubavnik
Oliver Dragojevic - Tko sam ja da ti sudim
Miso Kovac - Ostala si uvijek ista
Zeljko Bebek - Oprosti mi sto te volim
Gibonni - Mirakul
Flamingosi - Sve nas cure cekaju
Zeljko Samardzic - Dajte neku losu
Legende - Tocak vremena
Legende - Tamburasi tiho svirajte
Legende - Godinama
Luis - Slike u oku
Luis - Sve se osim tuge deli
Luis - Mecava
Harid Dzinovic - bilo koja pesma
Tozovac - Ovamo cigani
Cune - Ljubav mi srce mori
Lexington - Pijane usne
Zvonko Bogdan - Vec odavno spremam svog mrkova
Dzej - Nedelja
Tozovac - Prazna casa na mom stolu
Beogradski sindikat - Balada disidenta
Zvonko Bogdan - Evo banke
Zvonko Bogdan - Kad sam bio mladjan lovac ja
Zvonko Bogdan - Moja mala nema mane
Miroslav Ilic - Mani me godina
Djordje Balasevic - Maliganska (Dajte mi vina)
Djole Balasevic - Svirajte mi jesen stize dunjo moja
Djole Balasevic - Caletova pesma
Djordje Balasevic - Poslednja nevesta
Prljavo Kazaliste - Uzalud vam trud sviraci
Luis - Kosa crna, oko plavo
Miso Kovac - Jedan dan zivota
 
Evo i mene.


Tudi:
Butthole Surfers: http://www.youtube.com/watch?v=CNAkbbKycCM
Depeche Mode: http://www.youtube.com/watch?v=G9Emk-zNhwg
Siddharta: http://www.youtube.com/watch?v=TipM0RqX0QM
...

@NikeBG: <3 Anastasia
 
Back
Top Bottom