Multiplayer Hakkında Sorular/Cevaplar

Users who are viewing this thread

Bir sorum olacak. Yaklaşık 1.5 haftadır ping sorunum var.Sorundan kastım servera girdiğimde 1x-3x arası olan pingim zaman zaman 6x-8x-15x oluyor kısa süreli(3-4 saniye içinde iniyor) olsada çok etkiliyor.Örneğin dueldeyken aniden pingin fırlaması block yapmamı engelliyor. İnternet hızım 8 , hız testinde de gördüğüm ping:2x-4x ms.Yani herşey normal.Wireless kullanıyorum benden başka biri daha kullanıyor ama geceleri de sorun aynı yani diğer kişinin bağlanmasıyla da alakalı değil.Aklıma gelen herşeyi denedim virüs taraması , güvenlik duvarı , bütün programların kapatılması ama yinede çözemedim.Sebebini de anlamış değilim.Yardım edebilecek varsa çok sevinirim.

refLex said:
Bir sorum olacak. Yaklaşık 1.5 haftadır ping sorunum var.Sorundan kastım servera girdiğimde 1x-3x arası olan pingim zaman zaman 6x-8x-15x oluyor kısa süreli(3-4 saniye içinde iniyor) olsada çok etkiliyor.Örneğin dueldeyken aniden pingin fırlaması block yapmamı engelliyor. İnternet hızım 8 , hız testinde de gördüğüm ping:2x-4x ms.Yani herşey normal.Wireless kullanıyorum benden başka biri daha kullanıyor ama geceleri de sorun aynı yani diğer kişinin bağlanmasıyla da alakalı değil.Aklıma gelen herşeyi denedim virüs taraması , güvenlik duvarı , bütün programların kapatılması ama yinede çözemedim.Sebebini de anlamış değilim.Yardım edebilecek varsa çok sevinirim.

wireless hatları etrafındaki wireless hatların kullanım yoğunluğuna göre hızdan etkilenir. senin hattını kullanmasalar bile etrafında çok fazla wireless hat var ise bu senin sinyal kaliteni de düşürecektir.

Bağlanmadan önce wireless tarama yap. Ne kadar fazla wireless hat var ise sinyal kirliliği o denli fazla olacaktır.

Teknik olarak açıklarsak: sistem wireless üzerinden gelen paketlerden sadece senin hattına ait olanları tespit edip okumaya çalıştığı için normalden daha fazla işlem yapar. Bu da hızını düşürür.

Çözümü var ancak teknik bir konu. wireless'ın çalıştığı sinyal aralığını değiştirerek bir nebze çözebilirsin sorunu.

Şu anda tarama yaptım benim dışımda görülebilen 2 tane daha hat var.Sinyal aralığı aslında çok uzak değil , full çekiyor her zaman zaten.Oyunu silip tekrar kurmayı deneyeceğim.Olmazsa böyle devam ederiz artık ne yapalım.Teşekkürler yardım etmeye çalıştığın için.

beyler benim bilgisayarda serverler gözükmüyor ve ben kurunca da benim oyun onlara gözükmüyor erisime izinde verdim neden böyle oldu bilmiyorum

beyler bende sunucular gözükmüyor erisimede izin verdim fakat olmuyor neden oldugunu bilen var mı lütfen cevaplayın

çok saolasın abim de bi sorum var oyunda benim ping 60 dan aşağı düşmüyo bunun için doru düzgün oynayamıyorum bide tekme atmak nasıl oluyor hangi tuş yani ? sölermisin ve genellikle teke tek ws de kaybediyorum :grin:

benimki 100den aşağı düşmüyor (tabi arada çok nadir 30a düşüyor birkaç saniyeliğine ) o yüzden bloklayamıyorum ve tekme atmak için (e) ye basacaksın krosemo

Muratcn DMR said:
alhedras ilk başta işe yaramaz diye izlememiştim ama çok eğitici iki video

gavur yapıyor abi  :mrgreen: Video'ları yeni kullanıcıların mutlaka izlemesi lazım. Özellikle bir çok kullanıcı karşılama atağından (chambered diyor gavur) habersiz. Ayrıca balta ve teber gibi silahların yakın mesafede kullanılamayacağını da farketmiyorlar.

ya sizw bişey sorcak lütfen yardımcı olun çıldırcam oyunda hep ölüyorum bune ya silah çok ağır hareket ediyo ayarlardan en hızlıya getirdim yine yavaş yine yavaş hep ölüyorum ya bütün serverlearda aynısı ping düşüktete yüksek serverlardada silah kargı felan hepsi yavaş gidiyo lütfen yardım

Yazıldıysa özür dilerim ama bişey sorucam : Ben hız işine çok önem veriyorum , hatta hızlı vurmak için zırh da dahil ekipmanlarımı da bırakıyorum , adamda balta bende kılıç veya asker çekici var adam hala benden hızlı.Bi yerde blok yaptıktan sonra vurursan hızlı olursun yazmışsın başka taktikler varmı bunun gibi?

4Sunshine said:
Yazıldıysa özür dilerim ama bişey sorucam : Ben hız işine çok önem veriyorum , hatta hızlı vurmak için zırh da dahil ekipmanlarımı da bırakıyorum , adamda balta bende kılıç veya asker çekici var adam hala benden hızlı.

öncelikle bu daha çok bir el alışkanlığı ve el/göz koordinasyonu meselesi. Elindeki silahın hızına, savurma yayının genişliğine ve saplama mesafesine alışman lazım.

Örneğin rakip ile yüz yüzesin yani rakibin direk karşında ve silahı sağdan savurdun. Bu durumda silahın ancak 90 derecelik açıya ulaştığında rakibe vuracaktır. Bu işlem için geçen süreye örnek olsun diye 1 sn diyelim.

Aynı durumda, silahı savurduktan sonra karakterini 45 derece sola döndürürsen silahın yolun yarısında rakibe ulaşır. Bu da işlemin 0.5 sn süreceği anlamına gelir.

Benzer bir örnek: soldan sağa doğru savurma ile saldırdın. silahın şu anda sağda 0 noktasında. İkinci saldırını sağdan sola doğru yaparsan silahın o kadar yolu geri dönmek zorunda kalacağından süre uzar. Aynı zamanda bir soldan bir sağdan saldırı en kolay bloklanan saldırı türüdür. Bunun yerine soldan sağa attıktan sonra saplama ile saldırırsan hem süreyi kısaltır, hem de rakibi şaşırtmış olursun.

4Sunshine said:
Bi yerde blok yaptıktan sonra vurursan hızlı olursun yazmışsın başka taktikler varmı bunun gibi?

Blokta saldıran silah dışarıda, blok yapan silah ise içeride kalıyor. Ve normal olarak içerideki silah hedefe daha yakındır. Eğer doğru zamanda saldırırsanız, bloktan sonra her zaman rakibe daha önce vurursunuz. Ancak bu da yine el alışkanlığı meselesi...

Hmm, başka nelerimiz vaaaar. Hah evet, saplama gezdirme...

Saplama hamlesinin süresi oldukça uzundur. Bu da rakibi yanıltır. Saplamayı direk rakibine yaparsan, rakip onu karşılar. Ancak saplama hamlesini rakibe değil de onun sağına veya soluna doğru başlatıp süre bitmeden rakibe dönersen genellikle yerler  :mrgreen: Hatta bazı oyuncular rakipten kaçar gibi yapıp arkası dönükken saplamayı başlatır, sonra hareket devam ederken rakibe dönerler...

Back
Top Bottom