WB Mount & Blade: Warband Görevleri

Users who are viewing this thread

"MicRopSoFt" anlatım için teşekkürler ama görevlerin ne olduğunu başlıklarından da anlayabiliyoruz zaten. Sen, görevleri nasıl yapabiliriz onları anlatsaydın çok daha yararlı olabilir di.

Şimdi 2 sorum var;

Ben 34lwl'im. Sancar Han'ın derebeyi olarak kergit hanlığına katıldım. "Leydi Ayasu" ile evlenmek için babası olan "Tanju Noyan" la aramı düzeltmek için Tanju'dan bi görev aldım ve görevde "Kergit hanlığı topraklarında köylülere zorluk çıkaran "bozkır haydutlarının sığınağını bul ve yok et" diye bi görev aldım" ama 1 haftadır kergit topraklarınn her köşesini karış karış gezmeme rağmen ortada "haydut sığınağı" bulamadım. Tek tek kergit hanlığına bağlı bütün köylere gidip "köy ihtiyarı" ile konuşarak görev aldım ki belki bu görev "haydutlar" ile ilgilidir de rasgele o sığınağı bulurum diye ama öyle bi görevde yok. Görevin bitmesine 55 gün var. Bu gidişlede bulamayacağım. Bu anlattığım 1. sorum, senin konunda anlattığın hangi göreve karşılık geliyor ve bu bahsettiğim görevi nasıl yapacağım?

2. sorum ise;
Köylülere yardım etmek istiyorum onlarda benden çalınan, öldürülen sığırlarının yerine yeni sığırlar istiyorlar bende tamam diyorum ama o köylülere yeni sığırları nasıl getireceğim? Bu sığırlar erzakçıda, atçıda satılmıyor ki?

İlk görev için herhangi bir bozkır haydutu grubunu takip edersen bulabilirsin eninde sonunda. Ikinci soruna gelirsek sığırları köy yaşlısıyla konuşup alıyorsun. Tavsiyem en yakın köyden almandır. Ama şimdiden uyarayım sığırlar ucuz şeyler değil..

Lord Kurtarma

Lordu Kurtarmak İçin Şehre Gizli Yada Zorla Giriyoruz.Sonra Gardiyandan Zorla Anahtarı Alıyoruz.Sonra Üzerimize en Fazla 3 Kişi Geliyor Onları Öldürüp İçeri Giriyoruz ve Kurtarıyoruz Lordu.

En fazla 3 kişimi bana nedense en az 5 kişi dalıyorlar :smile:)

1 gardiyan (sağlam adam)
1 İç kale muhafızı  (En sağlamı bu)
2 İç kale Nöbetcisi..

Anahtarı alırken Gardiyan ve Muhafızı hızlı ve sessiz haklarsam,İç kale nöbetçileri işe karışmıyor.
Esri kurtarıp dıları çıktığım anda zırhlarımı giymiş oluyorum. İç kaleden çıktığım anda diğer tüm nöbetçiler alarm veriyor.

2 yada 4 dış sur nöbetcisi.

Bu arada  Esiri kurtaracağınız şehir veya kaleye en yakın bir köy yaşlısına gidin rüşvetle yangın çıkarsın. Yangın çıkınca nöbetçiler köye gidiyor. kalede az nöbetçi kalıyor.

radyoaktif said:
"MicRopSoFt" anlatım için teşekkürler ama görevlerin ne olduğunu başlıklarından da anlayabiliyoruz zaten. Sen, görevleri nasıl yapabiliriz onları anlatsaydın çok daha yararlı olabilir di.

Şimdi 2 sorum var;

Ben 34lwl'im. Sancar Han'ın derebeyi olarak kergit hanlığına katıldım. "Leydi Ayasu" ile evlenmek için babası olan "Tanju Noyan" la aramı düzeltmek için Tanju'dan bi görev aldım ve görevde "Kergit hanlığı topraklarında köylülere zorluk çıkaran "bozkır haydutlarının sığınağını bul ve yok et" diye bi görev aldım" ama 1 haftadır kergit topraklarınn her köşesini karış karış gezmeme rağmen ortada "haydut sığınağı" bulamadım. Tek tek kergit hanlığına bağlı bütün köylere gidip "köy ihtiyarı" ile konuşarak görev aldım ki belki bu görev "haydutlar" ile ilgilidir de rasgele o sığınağı bulurum diye ama öyle bi görevde yok. Görevin bitmesine 55 gün var. Bu gidişlede bulamayacağım. Bu anlattığım 1. sorum, senin konunda anlattığın hangi göreve karşılık geliyor ve bu bahsettiğim görevi nasıl yapacağım?

2. sorum ise;
Köylülere yardım etmek istiyorum onlarda benden çalınan, öldürülen sığırlarının yerine yeni sığırlar istiyorlar bende tamam diyorum ama o köylülere yeni sığırları nasıl getireceğim? Bu sığırlar erzakçıda, atçıda satılmıyor ki?

Civarda dolaşan haydutlar  "devriye geziyor:stepler" diye yazar.
bazıları "yolculuk ediyor" diye yazan görürsen takip et.. onları uzaktan çaktırmadan izle.. seni görüp kaçmasınlar.  bekliyor yazana kadar takip et

Bekliyor dediği noktaya git sığınak oradadır.

Biraz önce oyunu oynarken "sınır ihlali" gibilerinden bir  uyarı geldi. Rodok sınır köyünden bir grup köylü bizim sınır köyümüzden birkaç köylüyü öldürmüş, bu kolayca bir savaşa sebep olur falan diyordu heralde... Bir görevle falan bağlantısı var mı bunun ? Yoksa sadece savaş çıkarmak için bir bahane mi ?

gereksiz yani, olmasa da olur :razz: ya bu arada hatunla ziyafet verelim dedik, başta verdiğim bütün erzak miktarı için 'magnificent' dedi, sadece baharat yetersiz dedi. gittim 5-6 parça daha baharat buldum ama hala birşey değişmedi. onun envanter yiyecek, içecek ile doldu görev zamanı gittikçe azalıyor ve hala bana birşey söylemiyor... tavsiyeler ?

ARKADAŞLAR BİR SORUNUM VAR KENDİ KRALLIĞIMI KURDUM VE BAŞKANA DANIŞTIM O DA DEDİKİ ŞU 2 LORDUN ARASINDAKİ SORUNU ÇÖZ BU POLİTİK TAVSİYE GÖREVİNİ NASIL YAPICAZ
LORDA GİDİYORUM HİÇ BİR ŞEY OLMUYOR ACELE YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM....
:evil:

Herkese mrb ben bu nord tahtının varisiyle anlaştım isyan edip tahtına çıkarmak için ama isyanı tamamladım adam svadya krallığında derebey olmuş nedir bu yardımcı olabilirmisiniz

Arkadaşlar Ben Nerdeyse Burda Gösterdiğiniz Bütün Görevleri Yaptım Fakat Şu Ana Kadar Tek Leydi den Görev Almışlığım Yok.Kime Sorsam Fedai ye ihtiyacım yok diyor.Bunu Gidermek İçin Ne Yapmalıyım.Cevaplayanlara Şimdiden Teşekkürler

TugiTR said:
Arkadaşlar Ben Nerdeyse Burda Gösterdiğiniz Bütün Görevleri Yaptım Fakat Şu Ana Kadar Tek Leydi den Görev Almışlığım Yok.Kime Sorsam Fedai ye ihtiyacım yok diyor.Bunu Gidermek İçin Ne Yapmalıyım.Cevaplayanlara Şimdiden Teşekkürler

senin yapabileceğin bir şey yok :sad: kendisi veriyor ancak tweakmbden verdirebilirsin görevleri.

Sığır Getirme:_Çapulcuların Saldırısından Sonra Sığırlarının Bazılarını Öldürdüklerini Bu Yüzden Sizden Sığır Getirmenizi İsteyecektir.İstenilen Kadar Sığırı Getiriniz.] ben bu sığırları nerden bulcam lütfen yardım edin..????

Başka köylerden satın alarak bulacaksın istenilen kadar sığırı al ondan sonra onları götürülmesi gereken köye kadar kovala ama kovalamak için önce üstlerine tıklayıp sürüyü uzaklaştıra basıcan sonra onları kovalayacaksın gitmesi gereken köye yaklaştıklarında zaten kayboluyorlar.

Gargoyle13 said:
Başka köylerden satın alarak bulacaksın istenilen kadar sığırı al ondan sonra onları götürülmesi gereken köye kadar kovala ama kovalamak için önce üstlerine tıklayıp sürüyü uzaklaştıra basıcan sonra onları kovalayacaksın gitmesi gereken köye yaklaştıklarında zaten kayboluyorlar.

tmm teşekkür ederim şimdi deniyorum

Back
Top Bottom