Mount&Blade Warband Öneriler

Users who are viewing this thread

tamisko1500

Recruit
Merhaba, bugün sizlere Mount&Blade Warband'a yeni başlayanlar için tavsiyeler vereceğim.

1 - Karakter:
Karakterinizi istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz ama unutmayın, seçtiğiniz her şey karakterinizi etkiler. Yani babanızın asil bir soylu olması, sizin daha iyi bir lider olmanızı, tüccar olması daha iyi ticaret yeteneğiniz olması anlamına gelir. Yani başlamadan önce olmak istediğiniz mesleği seçin: Asker mi, Tüccar mı, Haydut mu vb. gibi. Sonra seçimlerinizi bu yönde yapın.

2 - Yetenekler:
Güç, Çeviklik, Zeka ve Karizma adında 4 ana başlığa ayrılmış yetenekler var. Bu yetenek ağacını sık sık kontrol etmelisiniz. Karakteriniz seviye atladığında yeni puanlar kazanırsınız ve bu puanlar ile Binicilik, Atletizm gibi yetenekleri yükseltebilirsiniz. Mesela, Talimci isimli yeteneği yükseltince, askerleriniz daha hızlı seviye atlar. Oyunun başında size tavsiyem, Binicilik, Liderlik, Talimci, Yara Bakımı adlı yeteneklere puanlarınızı harcamanızdır.

3 - Krallıklar:
Oyunda 5 tane ülke vardır ve her biri birbirinden farklıdır. Sevdiğiniz asker birimine göre birini seçebilirsiniz. Mesela; siz piyade olmak isterseniz Nord Krallığı tam size göre. Piyadeleri çok güçlüdür ama atlı olacaksanız, Nord Krallığı'nda hiç atlı birlik yoktur. Okçu olmak isterseniz, Rodok Krallığı harika bir seçimdir!

4 - Hikaye:
Oyunda belli bir hikaye yok. Kendi hikayeni kendin yazmalısın. Oyunun başında hangi şehre gittiyseniz (Praven, Sargoth vb.) oranın tüccarı ile karşılaşacaksınız ve sizden yardım isteyecek, kardeşinin kaçırıldığını söyleyecek. Bence yardım edin, oyunun başında paraya çok ihtiyacınız oluyor.

Size tavsiyem: Oyunda ilk başta hemen kral olmak, lord olmak yerine asker biriktirin ve para kazanın. Para kazanmanın en kolay yolu turnuvalardır. Şehirlerdeki arenalardan turnuvaların nerede yapıldığını öğrenebilirsiniz. Eğer turnuvada her bölüm 100 dinar verirseniz, turnuva bitince yaklaşık 4000 dinar para kazanıyorsunuz.

Lord olduktan sonra; elinizde iyi bir ordu olduğunu varsayıyorum. Zaten en az 60 kişilik bir ordu yapmadan lord olmanızı tavsiye etmem. Size bir köy verilecek, bu köyün refah seviyesini iyi bir hale getirmeden yeni bir toprak istemeyin. Mesela bir kale kuşattığınızda soracaktır; kaleyi istiyor musunuz? diye. Bence, ilk toprağınızı iyi bir seviyeye getirmeden başka bir toprak almayınız.

Evet, benim aklıma gelenler bunlar. Eğer başka fikriniz varsa yanıtlayınız. tabii, bunları uygulayınca harika bir lord olacağınızın garantisini veremem ama ben hep aynı taktiği denerim, hep de başarılı olur.

İyi oyunlar  :grin: :grin: :grin:

Dostum iyi güzel anlatmışsın da bu alt konuya değil direk Warband'e yazman gerekirdi. Moderatörler de beğenirse Rehber konusu olarak taşırlar. Burası oyuna yapılan öneriler oyuna başlayacaklar için öneriler değil.

Back
Top Bottom