Mount & Blade Native Taktikler ve ufak trickler

Users who are viewing this thread

1. PARA KAZANMAK
Para kazanmak bana göre en kolay işlerden biri. Çünkü oyuna yeni girdiğinizde ilk 15-20 adamınızı toplayıp Vaegir Krallığının elinde bulunan Rivacheg Şehrinin yakınlarındaki deniz yağmacılarını (adını tam olarak öylemiydi hatırlamıyorum :roll: ) keserek kolayca gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca buradan ekipmanlarınızı da dizebilirsiniz. Oyunun başlarında baya işinize yarayacak ekipmanlar  :fruity:. Ayrıca para kazanmak için kervanlara saldırabilirsiniz fakat onur kaybedersiniz ve kral size birazcık kızabilir.
2. ORDUYU KURMAK
Orduyu kurmak sanırım oyundaki en zor şey olabilir (bana göre). Orduyu kurmak için yalnızca tek bir ülkenin askerlerini kullanmayın. Çünkü her ülkenin askerlerinin bir avantajı ve dezavantajı var. Mesela Rodok Okçuları ve Nord Piyadeleri gerçekten çok güçlü askerler. Fakat Rodok Okçularının dezavantajı canları çok düşük ve 2-3 kılıç darbesiyle yere yatıyorlar. Nord Piyadelerinin ise Haraket hızları çok düşük. Fakat bu ikisini bir grupta kullanarak ( ki ben her ülkeden adam topladım ve gün 400 deyim hiçbir kez esir düşmedim bu yalnızca bir örnek) çok iyi işler başarabilirsiniz. Yani kısaca tek bir devletten değil, tüm devletlerden yararlanın.
3. KENDİ TOPRAKLARIMIZI ALMAK
Kendi toprağınızı almak için bir kralın derebeyi olmalısınız. Yeteri kadar nam(+120), onur ve krala bağlılık yemini derebeyi şartlarındandır. Derebeyi olduğunuz zaman krala yardımcı olun(Savaşlarda vs.). İşte o zaman kral size bir köy verecektir.
4. KENDİ KALEMİZİ ALMAK
Kendi kalemizi almak için size kolay bir taktik vereceğim. Tabii bağlı olduğunuz krallıktan ayrılmalısınız veya krallığınızın yenilişini izlemelisiniz. Bu işi yapmak için önce bağlılık yemini etmeyenler için konuşayım. Gün 300-400 arası kesinlikle güçsüz bir krallık olacaktır. İşte bu güçsüz krallık bir kaleyi fethettiğinde kaleye koyacakları askerler ya düşük rütbeli askerler olacaktır yada az sayıda asker koyacaklardır. Bu kaleyi ele geçirebilirsiniz. Şimdi gelelim bağlılık yemini edenlere. Krallığınız kale fethetmeye gittiği zaman mağlubiyete uğrarsa kale saflarını koruyan askerler bayağı bir zayıf kalacaklardır. Siz bu zayıf askerleri kendi ordunuzla tek başınıza alt edebileceğinize güveniyorsanız girin kaleye. Kral o kaleyi 80% size verecektir.
5. EVLENMEK
Önce evlenmenin size yararlarından bahsedeyim. Eğer karakteriniz kadınsa bu iş sizin için çok basit olacaktır. Çünkü istediğiniz erkeğe gidiyorsunuz  :wink: . Fakat karakteriniz erkekse işte zurnanın zurrrttt dediği yere geliyoruz. Çünkü kadınlar 2-3 kişi arasında seçim yapmak zorunda kalıyorlar (sonuçta tek erkek siz değilsiniz  :fruity: ). Leydinizin kalbini kazanmak için ona şiirler okuyup her davetiye yolladığında yanına gidin. İkna seviyeniz yüksekse 15-20 puanda leydiniz sizin olacaktır. Şimdi gelelim artılarına. Eğer kadınsanız kocanızın topraklarını yönetebilir, onu ayrı bir krallık kurmaya teşvik edebilirsiniz. Eğer erkekseniz karınız sizin için toprakları yönetecek ve ordusu ile etrafta gezecektir. Buda size ekstra bir güvenlik sağlar.

GELELİM BAŞLIKTA BAHSETTİĞİM UFAK TRİCKLER KISMINA

Kolay Yoldan Güçlü Asker Kazanma
-Yeni fethedilmiş bir kaleye girin ve "birliklerin bir kısmını buraya yerleştir" diyin.
İstediğiniz kadar askeri koyun ve istediğiniz kadar askeri alın.

Kolay yoldan nam kazanma (ayrıca adam da kazanacaksınız)
-Dost bir lord kalabalık bir düşman grubuyla savaşırken yanına gidin ama savaşa katılmayın. Kenarda bekleyin.
-Savaş bitince dost lord yenilecek, adamların bir bölümü (belki kendisi de) esir düşecek. Sonra düşmana siz saldırın. Dost lord'un zayıflattığı düşmanı yenin esir askerleri alıp grubunuza katın.
-Eğer dost lord esir düşmüşse onu kurtardığınız için ekstra nam kazanacaksınız.

EĞER EKSİK KALAN YERLER VARSA YANITLAR KISMINDA BELİRTİN LÜTFEN. OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. İYİ OYUNLAR DİLERİM

Credits :
Mr.Zeus

Back
Top Bottom