Mount & Blade II: Bannerlord 'un Yıllar içindeki Gelişimi ve Özellikleri

Users who are viewing this thread

Mount_%26_Blade_II_Bannerlord_logo.png

Gelişim Süreci
Mount & Blade II: Bannerlord 27 Eylül 2012'de bir Türk şirketi olan TaleWorlds tarafından duyurulmuştur. Duyuru sonrasında 21 Kasım 2013'de TaleWorlds geliştirici günlüklerini yayınlamaya başladı. Uzun bir sessizliğin ardından 5 Ağustos 2015'de Gamescom'da oyunun ilk oynanış videosu yayınlandı ve bazı yeni özellikler tanıtıldı. TaleWorlds bundan sonra E3 2016, Gamescom 2016, E3 2017, Gamescom 2017, Gamescom 2018 ve son olarak Gamescom 2019'da oyun hakkında bilgiler vermeye, fragmanlar yayınlamaya devam etti. Gamescom 2019'da ise bir fragman ile oyunun Mart 2020 içerisinde çıkacağı duyurmuştur.

Yıllara Göre Ekran Görüntüleri
Aşağıdaki Görüntüler 2013 Yılın da yayımlanan oyun içi görüntülerdir.

Eylül 2013

Bannerlord_05.jpg

twdd_03_inventory.jpg

Bannerlord_11.jpg

Aşağıdaki Görüntüler 2014 Yılın da yayımlanan oyun içi görüntülerdir.
mb89-s.jpg

mb106-s.jpg

tavern_screenshot_14032014.jpg

Aşağıdaki Görüntüler 2015 Yılın da yayımlanan oyun içi görüntülerdir.
blog9.jpg

customise.png

boardgame.png

party.png

map.png

siege.png

Aşağıdaki Görüntüler 2016 Yılın da yayımlanan oyun içi görüntülerdir.
blog13_screenshots_dunglanys_tavern_backroom_3k.jpg

blog13_screenshots_dunglanys_tavern_3k.jpg

blog_14_command.png

blog_14_castle.png

Aşağıdaki Görüntüler 2017 Yılın da yayımlanan oyun içi görüntülerdir.
mVbPX5poGhY6hedLPdiTam.png

yTWtxqFLxKg4k7CKbBcmNm.png

7vzdT9s9yTLzNYamaJv6jF.jpg

RcSPU846k7SsH9FAEPZSGo.png

yfxiFid8XU7J7Sztj9WFUn.png

EkLfKH5amSpPu4pzLNAY3n.png

Aşağıdaki Görüntüler 2018 Yılın da yayımlanan oyun içi görüntülerdir.
Hell-Let-Loose_1.jpg

Hell-Let-Loose_2.jpg
Full-Throttle-Remastered_1.jpg

Full-Throttle-Remastered_4.jpg

Full-Throttle-Remastered_3.jpg

Full-Throttle-Remastered_2.jpg

Aşağıdaki Görüntüler 2019 Yılın da yayımlanan oyun içi görüntülerdir.
blog_post_110_taleworldswebsite_03.jpg

blog_post_110_taleworldswebsite_04.jpg

blog_post_107_taleworldswebsite_02.png

blog_post_102_taleworldswebsite_03.jpg

blog_post_102_taleworldswebsite_02.png

blog_post_101_taleworldswebsite_02.jpg

blog_post_99_taleworldswebsite_02.jpg

Yıllara Göre Oyun içi Videolar
2015 Yılında yayınlanan oyuna ait ilk video.

E3 2016'da yayınlanan iki adet video. | Oyun içi fragman, Oynanış videosu

Gamescom 2017'de yayınlanan iki adet video. | Oynanış videosu

Gamescom 2018 Oyun içi fragman

Gamescom 2019 Oynanış videosu

MB2B Dünyası ve özellikleri
MB2B Caldaria 1084 Harita görüntüleri ve krallık sınırları.

mnb-ii-b-06.jpg

1280px-Map_of_Calradia_1084.png

Açık Dünya
Warband'ın haritasından yaklaşık 4 kat büyük, Warband'daki birçok kasaba ve köy Bannerlord'da bulunmaya devam ediyor. Toplamda 119 bölge, 53 şehir, 67 kale ve 269 köyden oluşuyor.

Dövüş Sistemi
Silah darbesinin üç farklı hasar çeşidi vardır: kesme, delip geçme veya bayıltma. Bu üç hasar tipinin de farklı dengelemeleri vardır. Saldırıya karşı saldırı (chamber), tekme gibi yan elementler de oyunda hala varlığını sürdürmektedir. Bannerlord'da hasar miktarındaki raslantısallık en aza indirilmiş ve daha çok fiziksel kurallara dayalı bir sistem ortaya çıkarılmıştır ve artık art arda saldırılar sonucu zincirleme saldırı yapılabilmektedir. Yaptığınız vuruşun hasarını; hasar tipi, hız bonusu, vuruş noktası ve silah dengesi gibi özellikler belirler.

Bannerlord Modlanabilirliği
6.jpg

Steam sayfasında bu görselle duyuru yapan taleworlds oyunu geliştirmekte kullandıkları oyun motorunu, harita editörünü ve modellemelere ait doku desteklerini ve bunları importlayarak kullanabileceğimiz araçları topluluğa erişimini açık yapacağını duyurmuştu.

Yeni Özellikler
  • Oynaması zorunlu olmayan ana hikaye
  • Geliştirilmiş modlama sistemi
  • Kurum içi geliştirilen yeni oyun motoru
  • Binlerce kombinasyon olasılığının arasından kendi silahlarınızı yapabilme imkanı
  • Oyuncuya özgürlük tanıyan çeşitli kuşatma silahları
  • Değişken arz ve talep ilişkisine sahip çalışan bir ekonomi
  • Dinamik hava ve mevsimler
  • Çeşitli sonlara sahip daha derin görevler ve önemli oyuncu kararları
  • Ölüm mekaniği (yaşlanarak ya da savaş meydanında mağlup olarak)
  • Evliliklerden çocuklar yapılabilecek (Çocukların fiziksel görünüşü oyundaki anne ve babalarının karışımı şeklinde olacak)
  • Yenilenen ikna sistemi
Kaynaklar

Last edited:
Güzel konu, eline emeğine sağlık. Şaka maka şu
mb106-s.jpg
yayınlanalı 6 yıl olmuş, vay be.

Kullanıcı adını hatırlayamadığım bir arkadaş bu fotoğraf üzerinden analiz kasıyordu.

Güzel konu, eline emeğine sağlık. Şaka maka şu
mb106-s.jpg
yayınlanalı 6 yıl olmuş, vay be.

Kullanıcı adını hatırlayamadığım bir arkadaş bu fotoğraf üzerinden analiz kasıyordu.

Hatırlıyorum, ozamanlar video falanda yoktu yayınlanan ekran görüntülerine bakıp neler olabilir diye heyecanlanıyorduk. Bazı arkadaşlar zırhlara bakıp bölge krallıklarını tahmin ediyordu. Zaman hızlı geçiyor şuan betasını oynuyoruz. Teşekkürler

Eline, emeğine sağlık çok güzel düşünmüşsün forumda şöyle dolu ve gerekli bir konu görmek iyi geldi.
Teşekkür ediyorum, oyun çıktığın da bu tür konuları daha fazla görürüz forum geneli olarak, güzel şeyler olacak. Heyecanlıyım!

Ellerinize sağlık hocam. Güzel olmuş.
Zaman ayırıp okuduğun ve yorum yazdığın için ben teşekkür ederim.

Eline sağlık dostum. En çok da map edit muhabbetini merak ediyorum aslında. Görüntüler çok iyi duruyor. Bakalım artık.
Oyun grafik olarak sürekli gelişim sağlamış ve hep ilerleme söz konusu, bannerlord kurum içerisinde geliştirilen özel bir motora sahip ve modlama desteğini kendisi araçlar ve panel olarak sağladığı için inanılmaz derecede esnek yapıya sahip. Oyun çıktığında harika modlar göreceğiz, mb2b Türkiye modlama grubu oluştursak harika olurdu, ortak modlar yapıp yayınlarız ben blender, zbrush, maya gibi programlara hakimim yaklaşık 2 yıldır hobi olarak yapıyorum yanaşan olursa p.m bekliyorum. Yorumun için teşekkürler

Zaman ayırıp okuduğun ve yorum yazdığın için ben teşekkür ederim.

Oyun grafik olarak sürekli gelişim sağlamış ve hep ilerleme söz konusu, bannerlord kurum içerisinde geliştirilen özel bir motora sahip ve modlama desteğini kendisi araçlar ve panel olarak sağladığı için inanılmaz derecede esnek yapıya sahip. Oyun çıktığında harika modlar göreceğiz, mb2b Türkiye modlama grubu oluştursak harika olurdu, ortak modlar yapıp yayınlarız ben blender, zbrush, maya gibi programlara hakimim yaklaşık 2 yıldır hobi olarak yapıyorum yanaşan olursa p.m bekliyorum. Yorumun için teşekkürler

Daha çok persistent kingdoms'da map falan yapıyordum. Bakalım umarım olur ilerde güzel modlar. Biz de bir şeyler katarız. :smile:

Daha çok persistent kingdoms'da map falan yapıyordum. Bakalım umarım olur ilerde güzel modlar. Biz de bir şeyler katarız. :smile:
güzel bir mod tecrüben olmuş tebrik ederim. Aşağıdaki video'da harita üzerindeki yapıların nesnelerin panelde ki önizlemesini gösteriyor. Bunun dünya haritası için de olduğunu düşünüyorum heyecan verici.

güzel bir mod tecrüben olmuş tebrik ederim. Aşağıdaki video'da harita üzerindeki yapıların nesnelerin panelde ki önizlemesini gösteriyor. Bunun dünya haritası için de olduğunu düşünüyorum heyecan verici.

Vov! Cidden çok güzelmiş. Teşekkür ederim bunun için de. Görüşmek üzere.

Emeğine sağlık dostum. Konuyla alakalı, sanki grafikler sürekli bir downgrade yemiş gibi duruyor. Eski görüntüler nesense daha canlı ve renkli gözüküyor gözüme. Sizin fikirleriniz neler?

Emeğine sağlık dostum. Konuyla alakalı, sanki grafikler sürekli bir downgrade yemiş gibi duruyor. Eski görüntüler nesense daha canlı ve renkli gözüküyor gözüme. Sizin fikirleriniz neler?
Grafikler aslında stabil hale geldiği için sürekli bi değişim yok özellikle 2017 yılından itibaren sürekli aynı, değişen şeyler dokuların kalitesi ve yapılan ışıklandırmaların seviyesi. Betasını oynayan birisi olarak görsellerden daha iyi grafiklere sahip bunu söyleyebilirim, beta'yı oynuyor musun bilmiyorum ama grafikler çok iyi.

Back
Top Bottom