Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

1.8.0 nadiren gelen güzel bir güncelleme olmuş. Uzun zamandır oyunu salmıştım bu güncelleme beni tekrar oyuna döndürmese de en azından fix yazılarıyla dolu yamalardan sonra güzel geldiği bir gerçek. Ancak oyunun ana eksiklikleri hakkında hala bir gelişme olmaması can sıkıcı.

Mesela diyaloglar konusunda bir gelişme yok. Rol yapma öğeleri de aynı şekilde. Oyunun savaş harici özellikle late game'de oyuncuyu meşgul edebilecek aktivitelere ihtiyacı var. Neler yapılabileceği için de tonlarca öneri verildi. Umarım bu eksiklikler de kapatılır.

meraktan yine bi save açar,kral olana kadar oynarım şu modlar bi güncellensinde.kral olduktan sonra yapıcak bişey yok zaten,bırakırım tekrar...
Aa var kardeşim nasıl yok? Geri kalan 50 tane kaleyi alabilirsin mesela. Al sana RPG kanka.

Bütün şehir, köy ve kaleler birbirinden farklı değil değil mi hala? İçinde yapılacak bir şey olmadığını biliyorum merakımdan sordum

Bütün şehir, köy ve kaleler birbirinden farklı değil değil mi hala? İçinde yapılacak bir şey olmadığını biliyorum merakımdan sordum
köylerdeki çeşitlilik yerine kale ve şehirleri eşsiz yapmaya odaklandıklar. Köylerde ise az da olsa çeşitlilik olacak şekilde yapacaklarını söylediler. Daha tamamlamadılar şehir ve kaleleri.

köylerdeki çeşitlilik yerine kale ve şehirleri eşsiz yapmaya odaklandıklar. Köylerde ise az da olsa çeşitlilik olacak şekilde yapacaklarını söylediler. Daha tamamlamadılar şehir ve kaleleri.
Kuşatmaların biraz daha farklı hava vermesi için mantıklı olmuş kale ve şehirlerin daha da benzersiz olacak olması

Şehirlerin eşsizleştirilmesi tam olarak ne gibi bir katkı sunacak bize ?

Şehir içinde gezmemizi gerektirecek görevler veya keşfedebileceğimiz etkileşimler olacak mı ? Hiç bir bilgi, plan belirtisi yok, şehrin ihtişamına mı kapılmamız isteniyo ? Yaşayan bi popülasyon yok, şehir, kaleler çok kötü yaşam döngüsüne sahip, köyler biraz daha iyi, insanların tarlada çalıştığını hatırlıyorum, bir de koyun gütme veya inek sağma sahneleri eksik bu ikisi olsa zaten köylere bir daha dokunmaya gerek yok.

Şehir içinde gezen avvam takıma veya tüccar, 3.derece asil mahalleler eklenmeli, her sınıfa güzel diyaloglar ve daha iyi animasyonlar eklenmeli, çeşitlendirilmeli, şehirlere yine unique görevler, karakterize olacağı şekilde etkileşimler eklenmeli, karakterimizin pozisyonuna göre her sınıftan farklı etkileşim alınmalı, kalelerde askerler talim ederken görülmeli, surların her tarafına hiç olmazsa gözcü kulelerine okçu birlikler eklenmeli, kalenin dış çevresinde ve içinde devriyeler olmalı, kalelerin biraz uzaklarına karakol alanları eklenmeli, kalelerden uzaklara bakınca tüccar konvoyları, mümkünse orduların geçtiği sahneler eklenmeli. Yani böyle şeyler olmayacaksa şehirlerin unique olmasının ne manası var.

Last edited:
Fourberie moduna çeviri yapacak bir yiğit var mı?
Beyim iki tane yapılmış zaten:
Bu çeviri işleri acayip hoşuma gitti. Türkiye topluluğu çoğu modu çevirmiş. Bizim için güzel bir avantaj

Beyim iki tane yapılmış zaten:
Bu çeviri işleri acayip hoşuma gitti. Türkiye topluluğu çoğu modu çevirmiş. Bizim için güzel bir avantaj
İkisinide denedim ama eskiler dostum yeni çeviri lazım :grin: Orası öyle ya varolsunlar.

40 gün aradan sonra sonunda girebildim oyuna, multi oynuyorum her zaman.

Vuruş hissi artmış gibime geldi belki de değişiklik yoktur bilemiyorum, silahlar sanki biraz yavaşlamış gibi bir de.

Bunun dışında önceki güncellemede çimen kalitesini ne kadar düşürseniz de çimenler gitmiyordu şimdi etrafta çimenlerden eser kalmıyor ama maalesef fps e etkisi olmadı, tam tersi fps im çok düşmüş bu güncellemede.

Fps den dolayı sanırım bannerlord maceramı noktalandırma zamanım gelmiş..... :grin:

Gandalf silmiş hesabı, Emre Danacı diye For Honorcu bir eleman vardı o da gitmiş sanırım, tek tanıdığım Royalus kalmış o da hala mod soruyor reis. Bloc da Tr forumdan çekilmiş galiba, olsun mod çıkarmaya devam etsin de.. Zamanında hesabı silerek iyi etmişim, M&B tr forumu ölmüş tamamen

Back
Top Bottom