Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bu atölyelerin nasıl çalıştığını anlatabilecek bir hayırsever var mı? Aylar sonra bir sefer yapayım dedim atölyeler hala kapalı kutu. Mesela tahıldan bira, üzümden şarap, ketenden kumaş üretiliyor ama kürkten ne üretiliyor? Şehrime ait köylerde at ticareti yapılmasının bana ekonomik faydası ne at simgeli bir köy varsa neye yatırım yapacağız? Ayrıca atölyelerde hala Seviye-1 ifadesi duruyor ilerleyen zamanlarda bu atölyeleri geliştirebilecek miyiz?

1.8.0 da bazı renk sorunları yaşıyorum.Savaş alanlarında oluyor (arenalar da dahil)

Hiç yaşamadım böyle bir sorun.
Kendi Klanımızdaki kadın akrakterleri evlendirince klandan ayrılıyor mu? Yoksa Damatlar iç güveysi mi oluyor:grin:
Valla o biraz şeye bakıyor ne kadar ağır olduğuna sanırım :grin: Rhagea'da Sturgia toprakları kadar vardır mesela benim bilader iç güveys olarak gitti :grin: :grin:

Pintipanda'nın Bannerlord yayınlarına bakıyorum da, şu komplo görevi kadar saçma bir görevi hangi akla hizmet eklediler çok merak ediyorum; üstelik ısrarla kaldırmıyorlar da oyundan;hatta ara sahnesini bile eklemişler yeni yamada.

Pintipanda'nın Bannerlord yayınlarına bakıyorum da, şu komplo görevi kadar saçma bir görevi hangi akla hizmet eklediler çok merak ediyorum; üstelik ısrarla kaldırmıyorlar da oyundan;hatta ara sahnesini bile eklemişler yeni yamada.
Görevlere yapılan animasyonlara yazık olmuş cidden çok güzel yapmışlar ama işte görevler berbat..

Ana hikaye olmadan da oynamak için seçenek koydular diye biliyorum. Sandbox?

Şu küçük modun oyuna kattığı etkiye bakar mısınız:
Ufak tefek animasyonlar bile oyunda lider rolünü inanılmaz körüklüyor. Allahım duy sesimizi de modcular bizi kurtarsın. İlişkilerinizin iyi olduğu şehrinize girdiğinize yerel halkın diz çökmesi veya yolda yürürken "çok yaşa kralım" falan demesi... Millet oyun yapımcılarından neler bekler biz neler bekliyoruz. Çok zor bir şey değil oyunda zaten ilişki sistemi var. Oradaki ilişkiye oranlar NPC'lerden ufak tefek diyaloglar çıkacak sadece. Umarım mod yapımcıları bizi kurtarır.

Sandbox olup olmamasından bahsetmiyorum, hikaye görevi diye dayattıkları görevin saçma oluşunu dile getiriyorum; görevin yaptığı yegane şey; haritanın bir ucundan öbür ucuna "komplocular" adı altında oyuncuyu sürüklemek ve sonunda da oyuncuyu başta imparatorlukla olmak üzere aralıksız bir savaşa zorlamak; izlerken inanılmaz sıkıcıysa oynarken nasıldır hayal etmek zor değil. Uzun lafın kısası görevin bir anlamı, işlevi, mantığı vb. yok.

Sandbox olup olmamasından bahsetmiyorum, hikaye görevi diye dayattıkları görevin saçma oluşunu dile getiriyorum; görevin yaptığı yegane şey; haritanın bir ucundan öbür ucuna "komplocular" adı altında oyuncuyu sürüklemek ve sonunda da oyuncuyu başta imparatorlukla olmak üzere aralıksız bir savaşa zorlamak; izlerken inanılmaz sıkıcıysa oynarken nasıldır hayal etmek zor değil. Uzun lafın kısası görevin bir anlamı, işlevi, mantığı vb. yok.
yani, ok.Bir oyundaki her özelliği beğenmeyebilirsin. Sana bunu yapmak zorundasın demedikten sonra var olmasından şikayetçi değilim. Daha anlamlı bir hikaye olabilir evet, ama gerek yok. M&B serisinden hiç bir zaman bize sunduğu hikaye için değil, bizim ürettiğimiz hikayeler için oynuyoruz. Pastanın yanında gelen çikolata sosu gibi düşünüyorum.

izlerken sıkıcı olup, ama oynarken inanılmaz sıkıcı olan bir sürü oyun var.

şu askerleri total war tarzı dizmekten ne zaman vazgeçecek taleworlds anlamıyorum. çok güzel savunma yapılabilecek kaleler kurulmuş, askerler gurup halinde bir oraya bir buraya diziliyor. rts camera gibi yukarıdan bakıp savaş öncesi tek tık ile tek asker seçerek askeri neden konuşlandıramıyorum onu anlamıyorum???
yani kale/şehir savunma/saldırı savaşlarında illaki ai kontrolüne bırakma mecburiyeti nedir orası bana sıkıntı geliyor... ben bir komutan mıyım yoksa orduda asker miyim? gerçekten ordu yönettiğimi hiçbir şekilde hissedemiyorum kuşatma savaşlarında.

Ya hocam böyle dengeleme mi olur. Gerçekte neyse öyle olmalı.
Bunu daha once buraya yazmistim. Atlarin hepsi ayni boyuttaydi, EA'den once. Khuzait devblogundan sonra konu basligi acildi, Turkler ve Mogollarin kullandigi atlar kucuktu diye. Ondan sonra at irklari yapti TW'de. Oyundaki kucuk atlarda Khuzaitin kullandigi atlar zaten. Diger atlarin boyutu normal.

Emir sistemi gelir zaten bana göre çünkü gelmezse harbiden delete yani yapmazlar bir zahmet öyle birşey..
İşte onun için bi 2 yıl daha beklemeyiz umarım:grin: Erken erişime açıldığı an ile şaunki geldiği nokta arasında çok fark var mı sizce?(Giderilen hatalardan bahsetmiyorum işlevsellikten bahsediyorum)

Back
Top Bottom