Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Foruma her yeni katılanın anlık heves ile postlar açması, yorumlar yapması ve zamanla onun da çöküşünü deneyimlemek çok eğlenceli :grin:

Foruma her yeni katılanın anlık heves ile postlar açması, yorumlar yapması ve zamanla onun da çöküşünü deneyimlemek çok eğlenceli :grin:
oyunu 1.5.x zamanlarından beri takip ediyorum. yaptığım tek şey ona zaman vermek.
yavaş ilerliyor bunu kabul ediyorum zaten insan için iyi olacak şeylerin zaman alması bana normal geliyor.

oyunu 1.5.x zamanlarından beri takip ediyorum. yaptığım tek şey ona zaman vermek.
yavaş ilerliyor bunu kabul ediyorum zaten insan için iyi olacak şeylerin zaman alması bana normal geliyor.
Sıkıntı da orada zaten. İnsan için iyi olacak şeyler yok.
"Agalar biz böyle bir hata yaptık. Şunu şunu bekliyordunuz haberimiz var. Bu özellikleri eklememiz en aşağı 2-3 yılımızı alır ama 4-5 ayda bir sağlam patch getirip teker teker ekleyeceğiz"
deseler itiraz edecek 1 kişi göremiyorum. Bize yapılan geri dönüş tam aksine "Bu özellikler çok karmaşık (Yalan), gelecek planlarımız arasında yok (külliyen yalan), oyunu daha basic oyunculara uygun hale getiriyoruz (bahane)" Anlayacağın sizin istekleriniz doğrultusunda geliştireceğiz palavrası ile başlayan EA dahilindeki 2 yılda hiçbir istek yerine getirilmeyip topluluk ile zıtlaşınca, ister istemez "Ne haliniz varsa görün vizyonsuzlar" diyorsun ve oyunun gelişimini umursamıyorsun.

Dip Not: Gelmesini beklediğimiz yenilikler de öyle aman aman yenilikler değil. Warband'de olup Bannerlord'da olmayan özellikler.

Bu konu başlığının ortalama 40. sayfasında ben giriş yaptım buraya, başlamadan önce de o 40 sayfayı okumuştum. Ha eğer diyorsan benim çok zamanım var 400 küsür sayfayı baştan sona okursan burada yatılı 2 yıllık maziyi çok iyi anlayabilirsin, oyunun durumunu da

En son görülmesi 5 Aralık 2021. Zannımca Errayn üzerinden, haberi vardır forumda konuşulanlardan ama onun dışında ilginçtir hiç uğramıyor. Belki de vakti yoktur. Youtube'da buraya nazaran bayağı aktif. En son Errayn ile yaptıkları mod diğerlerine göre daha çok vakit alan bir şey olmuş. Age of Bannerlords'u gören insanların çoğu oyunu ne kadar iyi modlanabilir yapmışlar helal olsun TW'e diye yorum atınca, Bloc'da alakası yok bütün kodu baştan aşağı kendim yazdım diğerlerine göre vakit aldı gibi bir yorum attı.

Edit: Attığı yorum buydu.
Bu videonun Bæromir atlı kullanıcısının attığı yoruma binayen yazmış.
Let me try to reply all comments in here as much as I can. Engine is far from being perfect and usable for anything other than Bannerlord-esque mods, unfortunately. As the previous comment said, I had to write a lot of stuff from scratch to make it work. I didn't use any modding tools or whatsoever, since they are rubbish and crash-prone. Now, you might say I was able to do this because modding enabled – but this is not directly related to modding capabilities of the game, but rather related to hackability of the C# base. Most of the content you are seeing on my channel are not done with the way of modding TW had in mind. That being said, I always appreciated the Engine team in TW, and they might be the only team that is actually “working” in the company. I can't say the same thing for Gameplay Team or whichever lazy person is calling the shots on features or removing existing ones.

Bu arada patreon da açmış, https://www.patreon.com/bloctheworker

Last edited:

İyiki varsınız iyiki güzel birşeyler görüyoruz üstadlar@Bloc @Errayn
156465.png

Beton yetmez beton sadece siması yapılabilinir! :grin:

Last edited:
Back
Top Bottom