Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bu mod yayınlanacak mı yoksa yine gösterim amaçlı mı?
yüksek ihtimalle gösterim amaçlı bloc un modu yayınlayacağını sanmıyorum
inşallah yayınlar

Söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama bunlar üzerine tw'nin açıklaması "oyunu hedefledigimiz gibi modlanabilir yaptık" gibi bir şey olursa şaşırmam.
öyle bir açıklama yapmaları kendi itibarlarını düşürür bloc bile koskoca taleworlds ekibinden daha iyi işler çıkarıyor utanmak yerine oyunlarıyla övünürlerse kendilerini küçük düşürürler

kendi itibarlarını düşürür
Açıkçası bunu düşündüklerini pek sanmıyorum.
Kendim için konuşacak olursam bana kalırsa oyunun en başarılı olduğu kısım benim için hiç şüphesiz combat sistemi, gerçekten çok iyi ve ince düşünülerek yapıldığını ve detayların yerleştirildiğini düşünüyorum. Bunun dışında grafikleri de hoşuma gidiyor umarım fiziklerinde ve grafiklerinde herhangi bir düşürülmeye gidilmez

Bu mod yayınlanacak mı yoksa yine gösterim amaçlı mı?
Videonun sonunda Soon™ var iste

Söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama bunlar üzerine tw'nin açıklaması "oyunu hedefledigimiz gibi modlanabilir yaptık" gibi bir şey olursa şaşırmam.
Taleworlds kendini kandirir yiyende yer, hemde miss gibi yer ama aslinda bu modlara baktigin yöne dogru degisir. Bloc bir cok mekanigi kendi 0 dan yaziyor ve tabiki koda da tam erisimde saglayamadigi icin bazi seyleri istedigimiz gibi yapamiyoruz, bir örnegi burada var. An Open Letter to TaleWorlds from Mod Community about our concerns and frustrations with Bannerlord

Taleworlds'ün aklindaki modlama asla böyle bir modlama degildi. Bu letterda zaten bunun bir göstergesi. Blocunda daha önce dedigi gibi bir örnek verecegim, Taleworlds sana lego parcalari veriyor bununla bir sey yap diyor ama bloc bu lego parcalarini eritip bambaska bir sey yapiyor. Tabi elinden geldigi kadar.

Kendim için konuşacak olursam bana kalırsa oyunun en başarılı olduğu kısım benim için hiç şüphesiz combat sistemi, gerçekten çok iyi ve ince düşünülerek yapıldığını ve detayların yerleştirildiğini düşünüyorum. Bunun dışında grafikleri de hoşuma gidiyor umarım fiziklerinde ve grafiklerinde herhangi bir düşürülmeye gidilmez
bannerlord kötü bir oyun değil, sorun şurda ; 2010 dan beridir oyunu daha iyi yapabilirlerdi 2016,2017,2018 derken sürekli oyunu ertelediler ve insanlarda çok büyük bir beklenti oluştu daha fazla ertelemek istemeyen taleworlds oyunu 2020 de çıkardı ama oyun çıktığı zaman çok eksikti optimizasyon sorunundan oyundaki buglara kadar çok eksiği vardı sadece güncellemelerle oyun az çok toparlandı
bloc bize bir oyunun 10 yıl gibi uzun bir sürede geliştirilmeyeceğini gösterdi ve tw ekibinden daha yaratıcı ve iyi şeylerle karşımıza çıkıyor bu ortada olan bir gerçek malesef :sad:

Şu asimile işini niye hep tek taraflı düşünüyorsunuz anlamıyorum. Kurduğun devlet genişledikçe senin kendi devletinin asimile olma ihtimali de olmalı eğer oyunda böyle bir özellik olsa. Ki çok zaman geçmiyor oyunda asimile için zaten. Ama bu işin tek taraflı sadece oyuncu lehine olmasını ben sevmem açıkçası.

bannerlord kötü bir oyun değil, sorun şurda ; 2010 dan beridir oyunu daha iyi yapabilirlerdi
Bannerlord duyurulup daha sonra yapılmaya başlanmıştı gibi duydum, bir sorun olunca komple motoru silip tekrar yapmaya başlamışlar, tam olarak ne zaman bilemiyorum, 2015-2016 gibi olabilir, sil baştan yapmaya başlamışlar, 2016'dan baz alarak söylersek 2020'de çıkan şey 4 senelik bir ürün, 4 senelik ürün için yetersiz içerik vardı ve biz düşünüyorduk ki tüm içerikler hali hazırda ellerinde ancak optimize, bug'lar ile uğraşma içerisindeler, sonra hepsini beşer onar üzerimize atarlar diye varsayıyorduk.

2 Sene geçti ve ellerinde bir şey kalmadığını, oyunda şu bu olucak dedikleri şeylerin eklenmediğini, ekledileri şeylerin de açıkladıkları gibi olmadığını, düzeltilmediğini fark ettik, şuan sadece 1 tasarımcının 2 zırh şablonu ile uğraştığını, 2 dev'in bug fixlemek veya eklemek için klavyeye vurduğunu varsayarsak kalan 80-90 kusur kişinin ne ile meşgul olduğunu komplo teorisyenlerine bırakmak istiyorum.

Bannerlord duyurulup daha sonra yapılmaya başlanmıştı gibi duydum, bir sorun olunca komple motoru silip tekrar yapmaya başlamışlar, tam olarak ne zaman bilemiyorum, 2015-2016 gibi olabilir, sil baştan yapmaya başlamışlar, 2016'dan baz alarak söylersek 2020'de çıkan şey 4 senelik bir ürün, 4 senelik ürün için yetersiz içerik vardı ve biz düşünüyorduk ki tüm içerikler hali hazırda ellerinde ancak optimize, bug'lar ile uğraşma içerisindeler, sonra hepsini beşer onar üzerimize atarlar diye varsayıyorduk.
Yalnız 2016 Mart ayında 30 dakikalık gameplay yayınlamışlardı. Daha öncesine dayanıyor bence 2015 başlarında tekrardan yapıma başladılar bence veya oyun motorunu tamamladıktan sonra oyunu yapmaya başladılar.
Tekrardan o gameplay videosuna baktım da ne kadar değişik yüzler yapıyorlarmış. Oynadığımız oyunda neredeyse hepsi aynı yüz :smile:

I've grumbled repeatedly about the diplomacy/tribute system being the wrong way to go about ensuring balance between the kingdoms. The problem is they are designing the game around simulations of the game playing out without player interactions. When they do their 10 or 20 year simulations they appear to come out as they intend, but when we play the game and have direct impacts on kingdoms/wars/fiefs the tools they are using to balance the simulations just play terribly. Perpetual wars get boring and they have no intention of making peace time activities. They are basically designing an AI simulator, not a game for people to enjoy.
Son zamanlarda forumda gördüğüm en mantıklı yorum. Hiç bu açıdan düşünmemiştim.

Bu arada artık içi boş patchleri 1 ayda da çıkartamaz olmuşlar. Kimsenin umursamadığı 2 tane özellik ekleyip " Bakın bunları ekledik ondan geç çıktı" diyecekler kesin.

Son zamanlarda forumda gördüğüm en mantıklı yorum. Hiç bu açıdan düşünmemiştim.

Bu arada artık içi boş patchleri 1 ayda da çıkartamaz olmuşlar. Kimsenin umursamadığı 2 tane özellik ekleyip " Bakın bunları ekledik ondan geç çıktı" diyecekler kesin.
Sadece Multi çıkarmalıydı bence TW en azından çeşitlilik yaparlardı ona bari.Single hiç TW'lik birşey değil.

Zevki öldüren şeylerden biri de herkesin ordu kurması. Bunu herhalde 1 2 yıl önce söylemiştim ama bu sefer biraz daha farklı açıdan söyleyeceğim. Warband de kendi birliğimizi dizerdik işte rodok keskin nişancısı, nord kahramani, kergit atlı okçusu vs diye buna göre de bi taktik yapardık. Bannerlord savaşlar genelde ordu vs ordu olduğundan benim birliğimin o kadar da önemi kalmıyor. Bu yuzden oyunda yapılacak tek şey olan savaş da zevksiz bir hal alıyor.. warband gibi mareşal sistemi getiren politika yada mod varsa 1.7.1 için söyleyebilir misiniz? Bi save daha açmak istiyorum..

Back
Top Bottom