Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bir stüdyonun kendi topluluğuna ödül vermesini normal dışı olarak betimlemiyorum.

Üretkenlikten, topluluk ilişkisinden sınıfta kalmış bir haldeyken, herkes tam sürümü salın gitsin diye söyleniyorken, kimisi yenilikler gelsin diye bekliyorken hop ne oluyor ? Ödüllü yarışma.. ortada bitmiş bir oyun yok, istikrarlı olarak içerik akışı yok, o yok bu yok.

Arkadaşlar hangimiz istemez bir şey kazanmak, kim beleş donanım parçalarına hayır diyebilir ? Kimse. Doğru ve iyi olan bir fiil yanlış bir zaman veya yerde işlemişse bazen iyi sonuçlar vermiyor, ya verimsiz oluyor ya anlamsız kalıyor. Sanırsam kendimi iyi ifade etmişimdir.

Yorumları okudum. Taleworlds her ne kadar aşırı eleştirilere maruz kalan bir firma olsa da yine geçte olsa bazı şeyleri yapmaya çalışıyor.

Nitekim, bölüm moderatör olarak görevli olduğum "Bannerlord Modding" kısmının daha iyi gelişmesi adına topluluk yöneticilerine bu MOD ortamının daha iyi, işlevsel bir hale getirilmesi ve bölümün daha çok aktif edilmesi için bu tarz yarışmaların yapılması gerektiğini ifade eden bir kaç şey yazmıştım. Bu konuda çağrıma kulak verip onaylamışlardı fakat ne zaman olacağını onlar biliyordu ve o gün bugünmüş, ne kadar güzel bir adım.

Bu olayı halen neden eleştirdiğinizi anlamış değilim. Aksine, eğer modlama konusunda 1 gram bile bir şeyler yapmak isterseniz video ve kaynaklara bakın, ufak ayarlar ve XML'ler ile oynayarak bile farklılıklar yaratmış olursunuz çünkü bu ortama renk ve farklılık katan modculardır.

Talewordsun yeni özellikler getirmesini ben istemiyorum şahsen. Hızlıca getireceğini getirip tam sürümünü yayımlasın şahane modlarla oyuna başlayalım.

Yorumları okudum. Taleworlds her ne kadar aşırı eleştirilere maruz kalan bir firma olsa da yine geçte olsa bazı şeyleri yapmaya çalışıyor.

Nitekim, bölüm moderatör olarak görevli olduğum "Bannerlord Modding" kısmının daha iyi gelişmesi adına topluluk yöneticilerine bu MOD ortamının daha iyi, işlevsel bir hale getirilmesi ve bölümün daha çok aktif edilmesi için bu tarz yarışmaların yapılması gerektiğini ifade eden bir kaç şey yazmıştım. Bu konuda çağrıma kulak verip onaylamışlardı fakat ne zaman olacağını onlar biliyordu ve o gün bugünmüş, ne kadar güzel bir adım.

Bu olayı halen neden eleştirdiğinizi anlamış değilim. Aksine, eğer modlama konusunda 1 gram bile bir şeyler yapmak isterseniz video ve kaynaklara bakın, ufak ayarlar ve XML'ler ile oynayarak bile farklılıklar yaratmış olursunuz çünkü bu ortama renk ve farklılık katan modculardır.
Reis beta süreci sizin gibi modcuların eline kalsa zaten forum ağlama duvarı olmazdı.

TW'nin oyun motorunu çaylak halimle merak edip okuyorum da decompile ederek, (yasal mı onu da bilmiyorum tabi :grin:) bazı kısımlar oldukça modlanabilirliğe açık ve anlaşılır yapılmaya çalışılmışken, bazı kısımlar ciddi manada modculara illallah ettirecek şekilde yapılmış. Ama bunun bilinçli bir şekilde yapıldığını sanmıyorum, büyük ihtimalle şirket içerisindeki elemanların sirkülasyonu olsun, bazı bilmediğimiz süreçler olsun; tam anlamıyla aynı gelenek bir yerden sonra devam ettirilememiş gibi gözüküyor.

zırh kombinasyonlarını nasıl yapıyorsunuz? bunun için rehber var mı?
Kombinasyon derken oyunda giyerken mi yoksa modlarken mi (yukarıda mod konusu açıldı ya ondan aklim oraya da gitti). Oyun içini soruyorsan setler mevcut, isimleri uyumlu mu hatırlamıyorum ama, full set zırhlar var.

+ ben adam akıllı rehber bulamadım, 8 ay sonra yeniden başladım, "belki bilmediğim şeyler vardır, oyunuma tat katar diye araştırayım" dedim. Çoğu 2020 de hazırlanmış ve genel bilgiden ibaret. Tabi bu rehberi yapana çamur atmak gibi olmasın sorun bence oyun derinliğinde. O dümdüz warband native'de bile yıllar sonra detay bi rehber okuyup gaza geliyordum, oyunda deneyecek bir şeyler çıkıyordu karşıma ama 1 haftadır kendimi yırttım beni gazlayacak bir bannerlord rehberi bulamadım.

Aslında Bannerlord kötü bir oyun değil ama sorun şurda 10 yıl önce 2012 de oyunun trailer ini yayınladılar aradan yıllar geçti 2016 da çıkacak denildi ama çıkmadı 2017 de çıkacak denildi ama çıkmadı bu böyle yıllarca devam etti sonra TW oyunu yarım ve eksik bir şekilde çıkardı. 2012 den 2020 ye kadar oyun üzerinde daha fazla uğraşılabilirdi sonradan oyun güncellemelerle birlikte daha iyi hale geldi keşke TW oyun üzerinde daha fazla uğraşsa malesef şuanda modcular oyunun kendi geliştiricilerinden daha iyi şeyler yapıyorlar.

Kombinasyon derken oyunda giyerken mi yoksa modlarken mi (yukarıda mod konusu açıldı ya ondan aklim oraya da gitti). Oyun içini soruyorsan setler mevcut, isimleri uyumlu mu hatırlamıyorum ama, full set zırhlar var.
kombinasyonlar oyun içinde mevcut mu? ben öyle bi kısım göremedim.

ahm8kiw.png

bu konu hakkına ne yapmam gerek, kentte inşaat yapamıyorum, vergi de vermiyorlar :grin: oyun dosyaları ile oynayıp medeniyet değiştirme şansım var mı?

Last edited:
kombinasyonlar oyun içinde mevcut mu? ben öyle bi kısım göremedim
Özel bir kısım yok, ticaret ekranindan satin alırken görüntü olarak set oluyor. imparatorluk ve kuzait'in kimi zırhlarında denk geldim.

bu konu hakkına ne yapmam gerek, kentte inşaat yapamıyorum, vergi de vermiyorlar :grin: oyun dosyaları ile oynayıp medeniyet değiştirme şansım var mı
Önce valiyi şehirle aynı kültürden ekle, sonra yeterli nüfusun varsa krallık sekmesinden politikalara bak, yönetici klan için sadakat bonusu veren bi politika var sen kral değilsen işe yaramaz ama belki sadakat veren başka politikalar da bulabilirsin. Güvenlik -0.94 şehirdeki çeteleri ve sehir etrafindaki haydutlari ve köylerin görevlerini de yap, güvenliğe katki saglar. Şimdilik aklima gelen bunlar.

Last edited:
kombinasyonlar oyun içinde mevcut mu? ben öyle bi kısım göremedim.

ahm8kiw.png

bu konu hakkına ne yapmam gerek, kentte inşaat yapamıyorum, vergi de vermiyorlar :grin: oyun dosyaları ile oynayıp medeniyet değiştirme şansım var mı?
sanırım imparatorlukta idi senin medeniyetin sadakat üzerine etki etmiyor ama diğer ırklarda etkiliyor. oyuna başladığın ırk önemli.
vali olarak o şehir hangi medeniyete ait ise o ırktan bir vali atayabilirsin.
sadakat ile ilgili perkleri aktif edersen vali atadığın kişide ( level atladığında ) o zaman daha da yükseltebilirsin.
garnizon ve milis sayısını artırırsan güvenlik kısmını artırırsın ve sende şehirde ordun ile 15-20 gün beklersen güvenlik belirli bir orandan yukarı çıkmış olur, böylece sadakatte istediğin ( vergi vb. için ) seviyelere gelir orada sabitlenir.

NOT: en son 1.6.1 de yoğun şekilde oynamıştım, 1.7.0 yükledim bir çok yenilik geldi şöyle oldu böyle oldu dediler 3-5 abidik gubidik şey gördüm sonra çıktım halen daha oynamadım ne kadar süre olduğunu bilmiyorum değişiklik gösterdi ise 1.6.1 de anlattıklarım bu şekilde işliyordu.

Patch 14681 is incoming, and we’re here to share what you can look forward to for Age of Empires IV!

In Patch 14681, we’re excited to share some changes we’ve made based on your feedback. To start, we know you’ve been asking for Team Game Map Size changes, and this patch introduces the option to choose smaller or larger maps in multiplayer – whatever your preference! We’ve also put some focus towards tuning specific maps to be better for all types of multiplayer and skirmish modes. While there’s still more we’d like to do for maps that we weren’t able to get to in this patch, we’d especially like to thank you for continuing to share your thoughts. Your map feedback has been incredibly helpful to us!

For balance, we know you’ve been wanting your units to be able to attack stone walls under construction… and now you can! We’re also making a few adjustments for Chinese Extra Materials, and while balance changes for Mangonels aren’t quite ready for Patch 14681, we’ll be looking at focusing their role so they aren’t as powerful in all situations and have a more defined place in the unit counter system in a future patch.

A few fixes are coming for the Royal Rumble Mod, and as always, we’re rounding out the rest of this patch by adding a few balance changes and general bug fixes. Read on to learn more!

NOTE: Upon updating to this patch, you will no longer be able to utilize replays and saves from previous updates. While we do our best effort to minimize impact on saves, Campaign and Skirmish saves from the previous patch are impacted and will no longer be accessible after you update. Campaign progress will NOT be lost.

Age of empires 4 için gelen yazıya bakınız.Alakasız oyun oynuyorum böyle bir bildiri geliyor bunu okurken dert basıyor aklım M&B'ye gidiyor :grin:
Ne çektik be!

sağolun dediklerinizi yaptım, yavaş yavaş kent düzeliyor. ama keşke kentin medeniyetini asimile etmek gibi bir seçenek sunsa bize oyun.
Asimile gibi mekanikler getirseler çok güzel olurdu ama maalesef.
Böyle bir mod var. Toplanan askerin kültürünü değiştiriyor ama şehrin kültürü de degişiyor mu bilmiyorum, bi bakabilirsin.

mod sevmiyorum, sağol yine de.

şöyle bişi oldu, krallığımı kurarken benden hangi medeniyetimi değiştirmem gerektiğini sordu, bende tyal halkının medeniyetini seçtim ama bişi değişmedi, bi an umutlanmıştım ya. sonuçta medeniyetim değişmediği için medeniyetten -1.2k ceza yiyorum yine :grin:

Last edited:
Patch 14681 is incoming, and we’re here to share what you can look forward to for Age of Empires IV!

In Patch 14681, we’re excited to share some changes we’ve made based on your feedback. To start, we know you’ve been asking for Team Game Map Size changes, and this patch introduces the option to choose smaller or larger maps in multiplayer – whatever your preference! We’ve also put some focus towards tuning specific maps to be better for all types of multiplayer and skirmish modes. While there’s still more we’d like to do for maps that we weren’t able to get to in this patch, we’d especially like to thank you for continuing to share your thoughts. Your map feedback has been incredibly helpful to us!

For balance, we know you’ve been wanting your units to be able to attack stone walls under construction… and now you can! We’re also making a few adjustments for Chinese Extra Materials, and while balance changes for Mangonels aren’t quite ready for Patch 14681, we’ll be looking at focusing their role so they aren’t as powerful in all situations and have a more defined place in the unit counter system in a future patch.

A few fixes are coming for the Royal Rumble Mod, and as always, we’re rounding out the rest of this patch by adding a few balance changes and general bug fixes. Read on to learn more!

NOTE: Upon updating to this patch, you will no longer be able to utilize replays and saves from previous updates. While we do our best effort to minimize impact on saves, Campaign and Skirmish saves from the previous patch are impacted and will no longer be accessible after you update. Campaign progress will NOT be lost.

Age of empires 4 için gelen yazıya bakınız.Alakasız oyun oynuyorum böyle bir bildiri geliyor bunu okurken dert basıyor aklım M&B'ye gidiyor :grin:
Ne çektik be!
Yazı yazıp oyuncularımıza bilgi vermek oldukça karmaşık ve önceliklerimiz arasında bulunmuyor.

Back
Top Bottom