Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

@Bloc, yine adamligini yapiyor @mexxico 'nun mirasini geri getiriyor herhalde

ingilizce bir aciklama var videonun altinda gören olursa bilgi sahibi olsun mod hakkinda diye asagiya birakayim, ama translate e attim direk uzun oldugunu icin

Bannerlord'da Köy Yönetiminin basit bir gösterimi.
Biraz bilgi:
- Artık sahip olduğunuz köyleri yeni kullanıcı arayüzü ile "mikro" yönetebilirsiniz. Vergi değerlerini, milis üretimini ve proje işgücünü artırabilir veya azaltabilirsiniz.
- Her köyün proje yapabileceğiniz Doğu, Batı, Kuzey, Güney cepheleri vardır. Köy üretimini bilerek değiştirmemeye çalıştım çünkü şu anda oyunda buna birkaç karmaşık faktör bağlı. Bazı projeler, tahıl ve balık gibi bazı temel ürünleri üretmeye devam ediyor.
- Bir kale inşa edebilirsiniz - bu da kampanya haritasında ve sahnelere girdiğinizde görünecek. Köyün güvenliğini arttırır, baskın yapılmasını zorlaştırır ve milis gücünü arttırır. Her kale simgesi ve gerçek model (sahnelerde gördüğünüz) kültüre duyarlıdır, bu nedenle imparatorluk köyü imparatorluk kalesini görecektir.
- AI lordları da köyleri için aynı projeleri yapıyor. Bu onların altınlarına ve bazı parametrelere ve rastgele değerlere bağlıdır. Bununla birlikte, güvenliği artırmak için yalnızca çok sık baskın yapılan köyler için kaleler inşa ettiler.
- Daha önce yapay zeka tarafından yapılmışlarsa veya fikrinizi değiştirdiyseniz, projeleri bir maliyet karşılığında yıkabilirsiniz.

Açıkçası WIP ve tam olarak bitmiş bir mod değil. Ama fikri anladın.

UI için, 7 yıl önce sahip oldukları orijinal fikri kopyalamaya çalıştım, ancak daha sonra "Geliştirmenin bir noktasında tımar yönetimi çok karmaşık hale geldi" diye bu özelligi kaldirmislardi - işte orijinal video

Beklenilen ne varsa @Bloc başkanda zaten önemli olan modunu şevkini kırmamak.TW topluluğu için tek kişi keşke TW'de olsa fazlasını hakediyor herşeyin.

Bloc durmadan devam ediyor biri artik durdursun.

Simple demo for controllable ships in Bannerlord.
Known Stuff:
- The ship is turning/moving too fast
- that's on purpose for keeping the video short
- Boarding is still a bit clunky
- AI acts weird as hell because boats don't have Navmesh ( and I don't have the tools and energy to add them )
- Enemy ship doesn't move
- that's also on purpose to make it easy to "onboard"
- Code technically supports multiple ships but Order of Battle on custom battle is causing issue (burada bahsettigi maglesef spawn point sisteminden dolayi)

Last edited:
Bloc durmadan devam ediyor biri artik durdursun.

Simple demo for controllable ships in Bannerlord.
Known Stuff:
- The ship is turning/moving too fast
- that's on purpose for keeping the video short
- Boarding is still a bit clunky
- AI acts weird as hell because boats don't have Navmesh ( and I don't have the tools and energy to add them )
- Enemy ship doesn't move
- that's also on purpose to make it easy to "onboard"
- Code technically supports multiple ships but Order of Battle on custom battle is causing issue (burada bahsettigi maglesef spawn point sisteminden dolayi)

Adam oyuna 100 den fazla kişiden daha fazla yenilik ekledi tek başına. Helal olsun.

En azından gelecek planlar adı altında blog paylaşsınlar, şunu yapıyoruz, bunu deniyoruz ama kesin değil, onu bitirdik son rütuşlarında gibi bilgiler olsa millet ne beklediğini bilsin, onu bilem çok görürler.

En azından gelecek planlar adı altında blog paylaşsınlar, şunu yapıyoruz, bunu deniyoruz ama kesin değil, onu bitirdik son rütuşlarında gibi bilgiler olsa millet ne beklediğini bilsin, onu bilem çok görürler.

O bile yok. 2 aydır ses seda yok. Gelecek güncelleme umarım klasik güncellemelerden olmaz. 60 günün telafisi olur.

Herkes yazmış ama ben de yazayım oyunun RPG yönünün derinliştirilmesi lazım. Savaş ortamına hava durumu gelsin dinamik başka çok ekstra bir şey beklemiyorum. Gerçi bazen pozisyon alma sıkıntısı oluyor adamlar da bir yere kuruluyor ben de saatlerce bekliyoruz.

Kuşatma aletleri sağa-sola ayarlanabiliyor ama ileri geri göremedim. Hep aynı uzaklığa sallıyor cephaneyi ve boşa gidiyor yani. Bazen de o cephaneyi yükleyen karakter buga giriyor.

Haritadaki göllerin adaların vs isimleri olabilir. Kalradya dediğimiz hayali kıtanın oturaklılığını artırır.

Adalara gidilebilir harita üzerinden bir gemi mekaniği ile. Bu adalarda ufak kaleler şehirler vs olsa fethederdik.

Soylu oluyorum veya Kral ama hala köylüler alt seviye çete liderleri benimle ahkam kesiyor konuşurken. Dizlerinin bağı çözülmesi gereken adamlar neredeyse Padişahın ensesine şaplak atacak?

Aile ilişkileri kesinlikle derinleştirilmeli.

En başta da dediğim gibi oyun RPG oyunu ise rica ediyorum lütfen bu ROL YAPMA unsurlarını derinleştirin.

Oyun gerçekten güzel bir oyun politikaları seviyorum savaşı seviyorum ama derinliği olmazsa olmaz. TW'nin Bethesda olmadığını biliyorum ama mesela Skyrim neredeyse bitirilemeyecek bir oyun. Onun gibi olsun demiyorum ama ana fikir o olsun.

bloc devam ediyor bakalim

Çok fazla bannerlord içeriği üreten 190k aboneli yabancı kanal yorum yapmış " bu müthiş,şuanda bunun üzerinde mi çalışıyorsun ?" diye. Bloc dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor gibi. 2 seneye kalmadan kendi stüdyosu ile Taleworlds'ü tokatlaması beklentilerim arasında :ddd. Yolu açık olsun

Back
Top Bottom