Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Ben Taleworlds'un geliştirici kimliğinden publisher kimliğine adım atmasını çok isterim, Türkiye, Balkanlar ve Ortadoğu bölgesinden bir çok dijital sanatçıyı, oyun geliştiricisini çatısı altında birleştirmesi harika olurdu.

bir şey sorcam piyade sol veya sağ kanadını koru komutu nasıl veriliyor? bir de oyun içi 333 gün oldu liderliğim 23 anca oldu, bu kadar zor mu gelişiyor bu?(öğrenme oranı x5.25) f6 tuşuna basınca komuta başkasına geçiyor bunun liderliğin gelişimine zararlı mı?

amacım adamlara yaklaşmak ama öyle bir ilerliyorlar ki, düzen müzen kalmıyor mecbur f6 yapmak zorunda kalıyorum.

Merak ettiğim bir şey var, son zamanlarda bannerlord online yine bir yükselişe geçti ve pvp içeriklerin de gelmesiyle bi tık daha oynanılabilir hale gelmiş. Taleworldsün bu durum acaba ilgisini çekti mi? Muhtemelen kendi multiplayer modundan daha çok oyuncu içermekte bu mod. Hiç bakıp "Ya biz zamanında olmaz böyle bir şey olursa da sıkıcı olur niye dedik ki?" diye düşünüyorlar mı?

O kadar sığ bir görüşle coop olayına rest çekmeleri oyunun neden hala sürünmekte olduğunu açık bir şekilde gösteriyor. Evet oyun mmorpg ye evriliyor üzücü bir şekilde ama bu resmi kanalların elinde mükemmel bir coop moda dönüşebilirdi.

Adam patreonla parayı kırıyor muhtemelen(hakkıdır), umarım ilerde premium hesapla daha hızlı xp ve para kasma gibi özellikler gelmez.

Merak ettiğim bir şey var, son zamanlarda bannerlord online yine bir yükselişe geçti ve pvp içeriklerin de gelmesiyle bi tık daha oynanılabilir hale gelmiş. Taleworldsün bu durum acaba ilgisini çekti mi? Muhtemelen kendi multiplayer modundan daha çok oyuncu içermekte bu mod. Hiç bakıp "Ya biz zamanında olmaz böyle bir şey olursa da sıkıcı olur niye dedik ki?" diye düşünüyorlar mı?

O kadar sığ bir görüşle coop olayına rest çekmeleri oyunun neden hala sürünmekte olduğunu açık bir şekilde gösteriyor. Evet oyun mmorpg ye evriliyor üzücü bir şekilde ama bu resmi kanalların elinde mükemmel bir coop moda dönüşebilirdi.

Adam patreonla parayı kırıyor muhtemelen(hakkıdır), umarım ilerde premium hesapla daha hızlı xp ve para kasma gibi özellikler gelmez.
patreonla parayi kirmasinin bir sebebide zaten p2w olmasi. Zaten o hareketleriyle bir cok oyuncuyu zamaninda kaybettiler (patreon ödüllerinden gelen attan bahsediyorum)
edit:
image.png

Kontrol ettimde bide ay ay ödüllere gecmisler her ay 30 yatir itemini al. Eski patreon ati mi bu aralik ayinda bilmiyorumda galiba bi yeniletsin millet diye daha iyi at veriyorlar galiba simdi

image.png

reisler ögrenmis isi escape from tarkovdan.

Last edited:
patreonla parayi kirmasinin bir sebebide zaten p2w olmasi. Zaten o hareketleriyle bir cok oyuncuyu zamaninda kaybettiler (patreon ödüllerinden gelen attan bahsediyorum)
edit:
image.png

Kontrol ettimde bide ay ay ödüllere gecmisler her ay 30 yatir itemini al. Eski patreon ati mi bu aralik ayinda bilmiyorumda galiba bi yeniletsin millet diye daha iyi at veriyorlar galiba simdi

image.png

reisler ögrenmis isi escape from tarkovdan.
Malesef çok farklı bir yere evriliyor mod, aslında legal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çünkü dediğin gibi oyunun sahibi olmamaları sadece mod geliştirmelerine rağmen p2w oyun yaratıyorlar. Taleworldsün bile bir şeyler yapması gerekir bence bu durumda, ama bunu bile iplemiceklerdir :grin:

İlk başta geliştiricilere destek adı altında çıktı ama baya baya p2w oldu. O atlara sahip birine karşı pvp yapmak zorunda kaldım baya baya 200 basıyor at.

Malesef çok farklı bir yere evriliyor mod, aslında legal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çünkü dediğin gibi oyunun sahibi olmamaları sadece mod geliştirmelerine rağmen p2w oyun yaratıyorlar. Taleworldsün bile bir şeyler yapması gerekir bence bu durumda, ama bunu bile iplemiceklerdir :grin:

İlk başta geliştiricilere destek adı altında çıktı ama baya baya p2w oldu. O atlara sahip birine karşı pvp yapmak zorunda kaldım baya baya 200 basıyor at.
Yabanci forumu takip edende bilir p2w olmayan keza benimde closed betada sunucu acmak icin kullandigim bir mod Taleworlds tarafindan bir sonraki patchte deaktif edildi zamaninda. Ha konu baya derin orasi ayri konu.

image.png

ayni zamanda create a game özelligi gelistirildigi halde ve örnegin 1.4 de taleworlds yanlislikla bu özelligi acik unuttu kaynak .
tabikide bu tür sorunlar(?) oldugunda taleworlds dünyanin en hizli firmasi olup buna 5-10 dk da hotfix atiliyor. Ama duyma kabiliyetinizi kaybettirebilecek Sound of Doom gibi problemlerin cözülmesi aylar aliyor.

O yüzden ellerinden gelse taleworldsün modu 5 dk ayakta tutacagini sanmiyorum. Belkide Co-op tarzi oldugu icin communityden gelicek tepkiler yüzünden yada armagan abi belkide göz yumuyor neler yapacaklarini merak ediyor yada arkada baska anlasma dönüyordur bilmiyorum. Ayrica taleworldsün bir sey yapip yapamayacaginida bilmiyorum basindaki adam rusyada oldugu icin yasal yaptirim uygulamalari cok zor. Yapabilecekleri en iyi sey sanirsam Gelecek bir versiyonda modu calisamaz hale getirmek böylece bannerlord online eski versiyonda takilmis olur ve oynamaya calisanlarin eski versiyonda kalmalari gerekir buda oyuncu sayisini azaltir diye ümit ediyorum. Yada baska bir cözüm yolu bulurlar.

Communitynin yillardir bekledigi modlarin kafasina rahatca basilirken, böyle sarlatanlarin ayakta kalmasini anlamiyorum. Talewords tabiki bu modu engellemek icin yapacagi girisimler yüzünden kizanlar olacaktir fakat artik insanlarin karsi cikamayacagi bir sebepleri var sessizlikleri communityi derinden etkiler. bu modun yaptiklari artik cok sacma. Taleworldsünde hakli bi sebebi varken bana göre artik sessiz kalmamasi gerekir.

Last edited:
Taleworlds'ün elinde modu yok etmek için birsürü yol var, en mantıklı çözüm modcularla iletişime geçip "Pay to Win özellikleri kaldırın yoksa modunuzu kaldırırız" tarzı bir şeyler demek. Çünkü parayla mod satılması etik dışı olduğu gibi mod içi içeriklerin paralı olması da hoş değil.

Affınıza sığınarak, sıradan story base mod geliştirenler de para karşılığı mod için özel oyun ici içerik satıyorlar, hatta hayal meyal hatırımda para ödeyen insanlarin modlarin yeni guncellemesini herkesten once oynayabilmesi için fırsat sunan modcular da var, bunlar da etik disi sayılmaz mi ? Bethesda skyrim için ücretli mod satmaya baslamisti mesela, oradan komisyonunu alıp modcuya da bir kapi açıyordu (emin değilim tabi bundan).

Affınıza sığınarak, sıradan story base mod geliştirenler de para karşılığı mod için özel oyun ici içerik satıyorlar, hatta hayal meyal hatırımda para ödeyen insanlarin modlarin yeni guncellemesini herkesten once oynayabilmesi için fırsat sunan modcular da var, bunlar da etik disi sayılmaz mi ? Bethesda skyrim için ücretli mod satmaya baslamisti mesela, oradan komisyonunu alıp modcuya da bir kapi açıyordu (emin değilim tabi bundan).
Sayılmaz. Adamın kendi modudur kendi yazdığı koddur oyunun ana dosyasını etkilemez o sebeple istediğine oynatır istediğine oynatmaz istediğine de satar. Ancak;

Taleworlds'ün elinde modu yok etmek için birsürü yol var, en mantıklı çözüm modcularla iletişime geçip "Pay to Win özellikleri kaldırın yoksa modunuzu kaldırırız" tarzı bir şeyler demek. Çünkü parayla mod satılması etik dışı olduğu gibi mod içi içeriklerin paralı olması da hoş değil.
Birden fazla oyuncunun aynı ortamda bulunduğu ve oyunun kendisinin çevrim içi desteklemediği/olmadığı durumda bahsettiğin etiklik ortadan kalkar. Evet o zaman etik olmaz. Oyuncu içinde cazibesini kaybeder çünkü rekabetçi ortam ortadan kalkar. Middovah arkadaşın dediği modu yok etmeye tw nin gücü yetmez. Örneğin world of warcraft ın trilyonlarca bannerlord on-line gibi çakma serveri var ki içlerinde molten monster warmane gibi anlık 50 binden fazla oyuncu olanlardan bahsediyorum. kısacası oyun illegale kayar.

6 ay askerlik sonrası artık evimize döndük dostlar bilginiz olsun.
Güncel Mod Listesi'ne gerekli güncelleme yapılmıştır bir kaç ekleme yaptım çünkü düzenleme test ve kontrol zaman aldı baya.Her geçen gün modları adım adım eklemeye devam edeceğim.
Önerilerinizi beklerim dostlar.
@Bloc üşüyüroruz reis nerlerdesin..

Last edited:
Eline sağlık üstad.
Ne demek beyim.
Bu arada askerden önce yapamadım çok içimde kaldı ama döndüğüm gibi aklımdakini yaptım.
Değerli dostum @Grimmjow ile kendiliğinden gelişen roleplay'imizi sizinle paylaşmak isterim. :party:
Forumda bu zamana kadar yaşadığım en güzel anıydı..
boyle-roleplay-yok.png
Umarım keyif almışınızdır dostlar bana oyun veremedi şu keyfi. :razz:

Ne demek beyim.
Bu arada askerden önce yapamadım çok içimde kaldı ama döndüğüm gibi aklımdakini yaptım.
Değerli dostum @Grimmjow ile kendiliğinden gelişen roleplay'imizi sizinle paylaşmak isterim. :party:
Forumda bu zamana kadar yaşadığım en güzel anıydı..
boyle-roleplay-yok.png
Umarım keyif almışınızdır dostlar bana oyun veremedi şu keyfi. :razz:
Rahmetli Yıldırım Bayazıt Han ile topal timur işine dönmesin de :grin:

Back
Top Bottom