Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

ya 10 gb de ne eklemişler önemli değil 3-5 portre eklemişler. 33 gb dosya işlemiş yani tüm oyun dosyaları oynanmış. gelen giden yok neredeyse. benim esas derdim o değil de yaklaşık 100 kadar adam modunu 1.7.0 için güncelledi, bir o kadar da güncelleme esnasında çalışıyoruz diye yazmış. yani tw çalışanının 2 katı kadar gönüllü adam mod yapıyor hepsinin içine ettiler şuan. ne gerek var ki? şu yazdığın 10 tane dandik kendi bozduğun ve tamirlemeye çalıştığın hataları 1.7.1 de yayınla adamların modu bozulmasın bizde senin YAPAMADIĞIN oyunu, yapanların eklentisi ile oynamaya devam edelim...

arkadaşlar oyunda ölen npclerimizi göremiyormuyuz?1.6.4 oynuyorum,dün bi haydut sıgınagı bastıgımda 2 adamım öldü.ölenler hangisiydi diye bakayım dedim ama kütüphaneye girip ölen gezginleri seçtigimde kimse görünmüyor.sanki eski sürümlerde buradan görebiliyordum diye hatırlıyorum ben...

arkadaşlar oyunda ölen npclerimizi göremiyormuyuz?1.6.4 oynuyorum,dün bi haydut sıgınagı bastıgımda 2 adamım öldü.ölenler hangisiydi diye bakayım dedim ama kütüphaneye girip ölen gezginleri seçtigimde kimse görünmüyor.sanki eski sürümlerde buradan görebiliyordum diye hatırlıyorum ben...
Dostum Sabri abinin sahnesi geldi aklıma ama.
“Biz neredeyiz bu müptezel nerede” ?

Dostum Sabri abinin sahnesi geldi aklıma ama.
“Biz neredeyiz bu müptezel nerede” ?
:grin: kardeş sonuçta burda kendi kendimize konuşuyoruz.ne dogru dürüst sorunları dinleyen var,ne istekleri duyan var.oyunda bisürü sıkıntı var,sorun var,eklenmesi gereken ama büyük ihtimalle asla eklenmeyecek şeyler var.biz kendi kendimize takılıyoruz işte.bagzı özellikler oldu daha önce var olan ve sonradan kaldırılan,acaba bunuda mı kaldırdılar diye kafama takıldı :grin:

:grin: kardeş sonuçta burda kendi kendimize konuşuyoruz.ne dogru dürüst sorunları dinleyen var,ne istekleri duyan var.oyunda bisürü sıkıntı var,sorun var,eklenmesi gereken ama büyük ihtimalle asla eklenmeyecek şeyler var.biz kendi kendimize takılıyoruz işte.bagzı özellikler oldu daha önce var olan ve sonradan kaldırılan,acaba bunuda mı kaldırdılar diye kafama takıldı :grin:
Vallaha işimiz zor beyim diğer oyunlar bu tadıda veremiyor zor yani..
Atarsa 30! Mod listesi loading…

Hayırlı tezkereler. Yemiş bitirmissin askerliği, üst devre de olmuşsun. Bundan sonra rüzgâr arkanda. Sağ salim evine dönersin umarım. Telefonu eşya deposunda mı sakliyorsun, ranzayi havluyla mı sariyorsun? :smile:

Bannerlord ile ilgili şahsi düşüncelerim net. Oyun çok yavaş gelişiyor, bu aşikâr. Belki güleceksiniz ama bunun sebeplerinden bir tanesi su an içinde bulunduğumuz ekonomik kriz bile olabilir.

Sonuç olarak TW, Bannerlord'u olabildigince sorunsuz modlanabilir bir hâle getirmeye çalışıyor. Yani aslında amaç olağanüstü bir M&B oyunu yapmak da değil gibi.

Keza Warband de öyle olağanüstü bir oyun değil. Hepimizin tat aldığı şey aslında o sandbox duygusu. Yoksa hatırlayın, en son ne zaman modsuz Warband oynadınız bilmiyorum ama o oyunda da yapacak şeylerin sayısı oldukça kısıtlı.

Hele ki 100 tane svadyali süvari yaptıktan sonra harita sizin oluyordu. Ondan sonra da yapacak pek bir sey yoktu.

Şahsen ben bugün hâlâ Bannerlord yerine Warband PoP oynuyorum. Çünkü sandbox olayının yanında daha fazla içerik var. Tabii ki Bannerlord'un kismen daha yeni grafikleri, animasyonlari, fizikleri göze daha tatmin edici geliyor ama görüldüğü üzere her şey onlarla da bitmiyor.

Bannerlord illa ki gelişip iyileşecek ama bunu torunlarımız mi görür orası belirsiz.

Oyunun olağanüstü olmamasının sebebi topluluk ile iletişim kuramamaları, yahu en basidinden gergin görünüşlü adam isteyen oldu da takan olmadı, en uç en ütopik istek olarak deniz savaşları istendi (viking dlc'sinde olduğu gibi) onada bakarız ileride felan dendi.

Evlilikte iletişimsizlik ayrılmaya, arkadaşlar arasında kalıcı küslüğe sebep oluyor, müşteri ile üretici arasında sorunlu bir iletişim varsa demek ki burada müşteri biz değiliz öyleyse se you later Alligator deyip salıcaz yani ne bilim..

öyleyse se you later Alligator deyip salıcaz yani ne bilim..
Güzel seçenek ? arada bir foruma bakıyorum, oyuna girmeyi düşünmüyorum bile. Şimdi bunu görünce en son ne zaman girdim diye bakayım dedim 3 ay olmuş. O zamanda 40 gün aradan sonra bi girip kayıt açıp yarım saat oynayamadan çıkmıştım. Yani en azından yaklaşık 4 buçuk aydır oynamıyorum, çok da faydasını gördüm, tavsiye ederim. ?(y)

o0hwohp.png

jhh59zo.png

Oyun oynamamak genel olarak faydalı bir hareket. Tebrik ederim (y)
Teşekkürler. :smile:
Ben assassin's creed odyssey Ultimate ve The Witcher 3 GOTY aldım oynuyorum kafam rahat artık.
Valla ne yalan söyleyeyim ben mount blade veya fifa da menajerlik harici hiçbir oyundan zevk alamıyorum, çabuk bayıyor. Bu fiyatlara fifa da alamayınca, tek seçecek mb benim için, onda da durum malum :smile:

ne yazıkki öyle.benim için bide şöyle bişey var,ben pek oyun seven birisi degilim.lisede arkadaşlarla cs ve age of oynardık sadece.sonra evde oynadıgım oyunlar da desert storm,warband,fm,total war oldu.en son degişikliklerle birlikte liste degişti,fm yerine cities skyline mıydı ne o geldi,warband yerine bannerlord geldi,Total War MEDIEVAL II devam :smile: 36 yaşındayım,bunlardan başka oyun oynamadım,oynasamda zevk almıyorum.netden para kazanıyorum,çok boş vaktim var,sürekli pc başındayım.ama hiçbi oyunu oturupta 1 saat oynayamıyorum.bannerlorda niyetleniyorum bu aralar ama işte onada kendileri izin vermiyor :grin:

@Macit Teşekkürler dostum aynen öyle ama Tug.General postasıyım ve telefonum bizzat onun emri ile getirildi ve kopuşuma herhangi bir komutanın girmesi yasak iştima yok böyle bir askerlik yapacağım aklımın ucundan geçmezdi.
Warband 2010’da çıktı ama Bannerlord 2020 yani ileri seviye diyalog,yönetim ve taş gibi bir hikaye derinlik içerik beklememiz çok normal ama gerisinde kalıyor şuan..
ne yazıkki öyle.benim için bide şöyle bişey var,ben pek oyun seven birisi degilim.lisede arkadaşlarla cs ve age of oynardık sadece.sonra evde oynadıgım oyunlar da desert storm,warband,fm,total war oldu.en son degişikliklerle birlikte liste degişti,fm yerine cities skyline mıydı ne o geldi,warband yerine bannerlord geldi,Total War MEDIEVAL II devam 36 yaşındayım,bunlardan başka oyun oynamadım,oynasamda zevk almıyorum.netden para kazanıyorum,çok boş vaktim var,sürekli pc başındayım.ama hiçbi oyunu oturupta 1 saat oynayamıyorum.bannerlorda niyetleniyorum bu aralar ama işte onada kendileri izin vermiyor
Zevk konusunda aynıyız beyim başka oyun sarmıyor benide birde 5 aydır askerdeyim yokluktan rüyama giriyor artık ??

arkadaşlar oto blok kullanmadan nasıl oynuyonuz? ben yapamıyorum, reflexlerim yetmediği oluyor ona bir şey demiyorum da, genelde yukarı kaydırıp sağ tıklıyorum ama aşağı blok alıyor, sağ ve solda daha az oluyor ama genel olarak var yani.

Back
Top Bottom