Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Dostum bu epik duruyor. (zaten perklerde vardı ama HUD gayet hoş olmuş)
futureplans.aug21.04.jpg

Callum, Future planlarını yayınlamış.

Bu yazıdan çıkarılabilecek sonuç şu: Oyun bu ana kadar alfadaymış, erken erişime yeni geçmiş; erken erişimin de 2022 ikinci çeyrekte bitmesi hedefleniyormuş(!) Ayrıca:
"we want to be up-front at this point by saying that early access will continue on into next year, with our current estimate for the full release being Q2 2022. We are fairly confident that we will hit that target, however, if we feel the game still isn’t ready at that point, then we will delay the release"
En son böyle bir yorumda/tahminde bulunduklarında-kendilerine güvendiklerinde ne kadar tutarlı(!) olduklarını tekrar hatırlatmaya gerek yok sanırım. Uzun lafın kısası 2023 dalgası dalga değil artık.

Not: Savaş öncesi dizilim görünüm vb. olarak güzel duruyor olabilir fakat savaş başladıktan sonra hiçbir önemi kalmadığı için çokta meraklanılacak bir şey değil.

Callum, Future planlarını yayınlamış.

edit:
* tam sürüm için planları 2022'nin ikinci çeyreğiymiş.
* ölüm olduğunda ara sahne tarzı şeyler olacakmış.
* savaş öncesi dizilim olayı güzel duruyor.
Bazı güzel özellikler var, bazılarıda daha önceden bildiğimiz ama 2.5 aydır göremediğimiz özellikler. Onun dışında bunlardan başka bir kaç sürpriz olduğunuda söylüyor. Seslendirme, cutsceneler diye bağırdık sonunda duydular sanırım, Savaş düzeni, oyunun adı bannerlord olmasına rağmen bannerı flavor özellik olarak tanıtmaktan utanmayıp eklemişler ama o da olsun ne diyelim, Savaş ambiyans sesi. Bu kadar. Güzel görünüyor. Diğerleri multiye kaçtığı için yazmadım.

Bu yazıdan çıkarılabilecek sonuç şu: Oyun bu ana kadar alfadaymış, erken erişime yeni geçmiş; erken erişimin de 2022 ikinci çeyrekte bitmesi hedefleniyormuş. Ayrıca:

En son böyle bir yorumda/tahminde bulunduklarında ne kadar tutarlı(!) olduklarını tekrar hatırlatmaya gerek yok sanırım. Uzun lafın kısası 2023 dalgası dalga değil artık.

Not: Savaş öncesi dizilim görünüm vb. olarak güzel duruyor olabilir fakat savaş başladıktan sonra hiçbir önemi kalmadığı için çokta meraklanılacak bir şey değil.
Doğru, umarım tam sürüme çıkması dediğin kadar uzun sürmez, ayrıca bu future plans bana oyunu salmadıklarını gösterdi açıkcası.

Seslendirme, Banner(1.5 Sene sonra), Savaş ambiyans sesleri, Bunlar tırı vırı. Tırı vırı diyorum bunların olması gereken şeyler zaten.

Battle terrain system buradaki en sağlam özellik. Savaş düzeni de bir nebze güzel. Benim için burada olsaydı battle terrain den sonra listeyi domine edecek tek özellik, Ara sahnelerle interactiona girebilmek olurdu. Sadece öldüğümü gösterecekse bu da flavor. Yani tırı vırı.

güzel şeylerde sıkıntı savaş öncesi birlik düzenlemede değil .Sıkıntı içerikte içeriğin çeşitlendirilmesi gerekiyor bence herkes bam güm savaş yapmak istemez biraz diplomasi olması lazım.

ya bu ne ara sahne diye atmışlar saçma sapan bişi sonra da beklentilerinizi karşılamak için çalışıyoruz diye açıklama yaparlar kesin. warband'deki evlenme sistematiği şu saçma sapan ara sahneden çok daha estetikti. of zaten olması gereken şeylerle dolu bir liste hazırlamışlar hiç beğenmedim.

bu ne ara sahne diye atmışlar saçma sapan bişi sonra da beklentilerinizi karşılamak için çalışıyoruz
Adamlar bannerlord satış rakamı ve steam beğeni oranı üzerine eleştiri dinlemiyor ki " BİZ BAŞARDIK ! " diyorlar. 100 küsür kişi ile şuan bannerlord a geberik adamın videosu için mi debeleniyorlar sanıyorsun?
Şuan hiç birinin bannerlord umrunda olduğunu sanmıyorum. Arada bir en fazla 3-5 kişi bakıyordur şuan. en az 2 oyun geliştiriyorlar ve biz başardık, devam edeceğiz anlamında total war gibi her sene oyun peydah etme derdindeler.

Velhasıl kelam içerik anlamında hiç birşey beklemenize gerek yok, çok konuşuyorsunuz susun diye ölen adam videosu savaş dizilimi gibi 2 günde yapabilecekleri zamazingolarla zaman kazanıyorlar.

Düşüncem ve %99,9 ihtimal verdiğim olay ise bannerlord şuan gözlerinde tam sürüm. Şuan zaman kazanıyorlar. Yeni yaptıkları oyunların introları çekilebilecek kadar hazır olduğunda bannerlord tam sürüm çıkacak alın bitti oynayın diyecekler, aynı gün yeni oyunların tanıtımı yapılacak.

Adamlar bannerlord satış rakamı ve steam beğeni oranı üzerine eleştiri dinlemiyor ki " BİZ BAŞARDIK ! " diyorlar. 100 küsür kişi ile şuan bannerlord a geberik adamın videosu için mi debeleniyorlar sanıyorsun?
Şuan hiç birinin bannerlord umrunda olduğunu sanmıyorum. Arada bir en fazla 3-5 kişi bakıyordur şuan. en az 2 oyun geliştiriyorlar ve biz başardık, devam edeceğiz anlamında total war gibi her sene oyun peydah etme derdindeler.

Velhasıl kelam içerik anlamında hiç birşey beklemenize gerek yok, çok konuşuyorsunuz susun diye ölen adam videosu savaş dizilimi gibi 2 günde yapabilecekleri zamazingolarla zaman kazanıyorlar.

Düşüncem ve %99,9 ihtimal verdiğim olay ise bannerlord şuan gözlerinde tam sürüm. Şuan zaman kazanıyorlar. Yeni yaptıkları oyunların introları çekilebilecek kadar hazır olduğunda bannerlord tam sürüm çıkacak alın bitti oynayın diyecekler, aynı gün yeni oyunların tanıtımı yapılacak.
Sadece tek bir oyun üzerinde çalıştıklarını açıklamadılar mı

ya bu ne ara sahne diye atmışlar saçma sapan bişi sonra da beklentilerinizi karşılamak için çalışıyoruz diye açıklama yaparlar kesin. warband'deki evlenme sistematiği şu saçma sapan ara sahneden çok daha estetikti. of zaten olması gereken şeylerle dolu bir liste hazırlamışlar hiç beğenmedim.

Bence ara sahneler gayet iyi olmuş warband'de maks gelini alıp iki yürüyüp ışığa doğru bakıyolardı :grin:? Ara sahnelerde bunun olması daha iyi olur,umarım daha fazla bu tür şeyler olurda oyun canlanır

Ara sahnelerin pop up tarzı olmaları bence iyi, aynı basitlikte farklı mevzular için de gelmeli. Ama bunlar küçük şeyler, oynanışı doğrudan alakadar etmiyor. Oynanışı çeşitlendirmek ve sıkıcı olmamasını sağlamak için ziyafet getirmeliler bence oyuna. (lordları kolay bulmak ve ilişki geliştirme amaçlı)

he bir de şu son 2 hafta sp tarafını baya oynadım, eskiden oyunun başının sıkıcı olduğunu düşünüyordum ama şimdi mid game daha bir sıkıcı onu anladım yani.. kiralık asker olayım, lord olayım, dükkan kervan işine gireyim, evleneyim falan derken oyun kendini oynattırıyor bir şekilde ama sonrası koca bir hiçlik.. Savaşmaktan başka bir şey yok. 1 sene içinde ufak diplomatik eklentiler gelir mi acaba? Karşı krallığa ajan olarak yoldaş sokmak, nüfuzlu biri olduğumuzda gelecek olan ihanet seçenekleri (kralını pusuya düşür ve şu paraya şu toprağa bize katıl gibi düşmanlardan gelecek seçenekler..) klanlar arası çekişmeyi gösteren görevler ( a klanı b klanını atıp tüm topraklarını almak istiyor bizden yardım istiyor falan ) ya da daha ciddi suikast görevleri falan... fikir çok ama artık geç mi biraz sanki?

not: gelmesi planlanan savaş öncesi arayüz muhabbeti hoşuma gitti. özellikle kalkanla dur, menzilli silah kullan falan hoş olmuş. büyük savaşları daha taktiksel yapacaktır bence. Bir de şu barın ne olduğunu anlamadım? belki vardır anlayan diye bırakayım buraya.

Ekran-Alıntısı.PNG-233.png

valla yav biraz şımarıklık var o yüzden. o yüzden kullanıcılar gelişsin diye vermeyecekleri olumlu incelemeyi olumlu olarak vermemeliydi. hakeden hak ettiği gibi gelişmeli TW gibi değil.

Bu çağımızın hastalığı sanırım. Tüketim manyaklığından mı kaynaklıdır bilmiyorum. Ne kadar boş, basit ve kalitesiz içerik varsa deli gibi tüketiliyor. Gerek sanatta gerek film ve oyunlarda böyle bir yozlaşma mevcut.

Ara sahnelerin pop up tarzı olmaları bence iyi, aynı basitlikte farklı mevzular için de gelmeli. Ama bunlar küçük şeyler, oynanışı doğrudan alakadar etmiyor. Oynanışı çeşitlendirmek ve sıkıcı olmamasını sağlamak için ziyafet getirmeliler bence oyuna. (lordları kolay bulmak ve ilişki geliştirme amaçlı)

he bir de şu son 2 hafta sp tarafını baya oynadım, eskiden oyunun başının sıkıcı olduğunu düşünüyordum ama şimdi mid game daha bir sıkıcı onu anladım yani.. kiralık asker olayım, lord olayım, dükkan kervan işine gireyim, evleneyim falan derken oyun kendini oynattırıyor bir şekilde ama sonrası koca bir hiçlik.. Savaşmaktan başka bir şey yok. 1 sene içinde ufak diplomatik eklentiler gelir mi acaba? Karşı krallığa ajan olarak yoldaş sokmak, nüfuzlu biri olduğumuzda gelecek olan ihanet seçenekleri (kralını pusuya düşür ve şu paraya şu toprağa bize katıl gibi düşmanlardan gelecek seçenekler..) klanlar arası çekişmeyi gösteren görevler ( a klanı b klanını atıp tüm topraklarını almak istiyor bizden yardım istiyor falan ) ya da daha ciddi suikast görevleri falan... fikir çok ama artık geç mi biraz sanki?

not: gelmesi planlanan savaş öncesi arayüz muhabbeti hoşuma gitti. özellikle kalkanla dur, menzilli silah kullan falan hoş olmuş. büyük savaşları daha taktiksel yapacaktır bence. Bir de şu barın ne olduğunu anlamadım? belki vardır anlayan diye bırakayım buraya.

Ekran-Alıntısı.PNG-233.png
Sahadaki asker türünün sayısını ayarlayabiliyosun sanırım. Hepsini okçu olarak %100 yapmak gibi bişey olabilir ne kadar varsa işte orduda.

Back
Top Bottom