Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

fikirleri biz bi taslak oyun yapalım oynanabilirliği kimsenin umrunda olmayan.
hiç hata olmasın oyun çökmesin ama çokta komplike karışık olmasın ki mod yaparken/oynarken de oyun göçmesin.
kim ne oynucekse her ne hayal ediyorsa ona göre yapılmış modu oynasın. bizden bişey beklemesin.

şuan tüm imaj bu şekilde
şu noktada bizim zamanımız oyunu yapmaya yetmiyor diyip tamamen modder desteği yamalar gelse bile kabul eder bu community artık. Bir fix geliyor 10 mod patlıyor, mod düzeltiliyor üstüne yama geliyor yine patlıyor. modderlar ağlıyo forumda, kullanma kılavuzunu kendileri yapıyorlardı en son baktığımda :lol:

Bannerlord steam sayfasında nasıl çok olumlu olur yahu? ? Enteresan gerçekten. Aynı ürünle muhatap olduğumuzdan şüphelenmeye başladım.
bir kısım (benim gibi) seriyi çok sevdiğinden, destek vs. amaçlı ve ileriye doğru gelişeceğini umut ederek, oyun çıktığı ilk zamanlarda olumlu verdi.. Onca geçen zamandan sonra dayanamayıp ben olumsuza çektim ama çoğu kişinin tekrar uğraşıp değerlendirmelerini güncelleyeceğini düşünmüyorum.

Merdiven konusunda şu tekli merdivenleri düzeltmişler Kuşatma kulesi hala bozuk
kuleleri denemedim ama merdivenler tam olarak düzelmiş degil bende ve youtubeda izledigim videolardada gördügüm kadarıyla.bazen güzel güzel çıkıyorlar merdivenlerden,hiçbi sorun yok.bazen yine eskisi gibi sorunlu.

Oyun dosyaları indirilirken bir sorun olmuş olabilir. Bizim tarafımızda böyle bir sorun yoktu. Oyun dosyalarını doğrulamayı denediniz mi?
hem nvidia + intel hem amd+ amd tarafında 2 farklı pc var elimde. İkisinde de aynı sorun var ve evet dosya doğruladım. Nvidia olan pc de 0dan silip kurdum. Sorun devam ediyor ama sanırım sandbox başlangıç ile tetikleniyor. Ayrıca mod kurmadım.

Oyuna keşke Warband'deki gibi şehire gece vakti girince pusuya düşürülme kavgacı sarhoş gibi güzel içerikler getirilse.Bu haliyle rol yapma öğeleri bakımından önceki tüm mount blade'lerden geri kalmış durumda Bannerlord

Oyuna keşke Warband'deki gibi şehire gece vakti girince pusuya düşürülme kavgacı sarhoş gibi güzel içerikler getirilse.Bu haliyle rol yapma öğeleri bakımından önceki tüm mount blade'lerden geri kalmış durumda Bannerlord
Bunları zaten çookça konuştuk ama Taleworlds cephesinde pek bir eylem yok bu konular hakkında. Son güncelleme ile vergi toplama görevi geri gelmiş. Başka rol öğelerini düşününce ve vergi görevinin geri gelmesini de varsayınca bunların geri gelmesi daha muhtemel gibi gözüküyor. Ama lakin ihtimal yine düşük. En azından bi gergin görünüşlü adamımız olsaydı...

hem nvidia + intel hem amd+ amd tarafında 2 farklı pc var elimde. İkisinde de aynı sorun var ve evet dosya doğruladım. Nvidia olan pc de 0dan silip kurdum. Sorun devam ediyor ama sanırım sandbox başlangıç ile tetikleniyor. Ayrıca mod kurmadım.
Mount & Blade II Bannerlord\Modules\Native\AssetPackages klasörünün içeriğini silip oyun dosyalarını doğrulamayı tekrar deneyebilir misiniz?

@MArdA TaleWorlds şuan 18gb lik AssetPackages dosyayı sildim doğrulattım eksik dosyalar iniyor umarım çözüme ulaşır. İnditkten sonra durumu editleyip yazarım.

Edit: Maalesef düzelmedi. 0 savede denedim.

edit 2 : 1.6.0 sürümünde sorun yok.

Last edited:
Her ülkeye General ailesi gelmiş. Bir sürü general oluyor. Çok fazla spawn oluyorlar. Niye böyle?

Arkadaşlar oyun oynanacak düzeye geldi mi ya?
Gelmedi.
Hala rol yapma elementlerinin oyuna ekleneceği zamanı bekliyorum. Oyunun çıkmasını bekledim yıllarca, bunu da beklerim ama o güne kadar bence oyun oynanacak düzeyde olmayacak.
Daha askerler merdivene çıkamıyor adam akıllı

500 kişiye karşı 80 kişi kalmış yapay zeka lord delüzyonel bir şekilde seni köşeye sıkıştırdım falan diyor. herifler ayarlarımı bozduğu için artık olmadığım birisi gibi olarak davranıyorum.

bir yerlerimi yırtarak kral oluyorum hala amele gibiymişim gibi hissediyorum.

oyundaki diyaloglar ve görevler sanki placeholder gibi bir şey

denecek daha çok şey varda aslında neyse.

teşekkürler tw. hayal kırıklıkları için

Last edited:
"Skyrim'den bu yana en hırslı sandbox rpg'ye ilk bakış"
2.jpg

Bunları zaten çookça konuştuk ama Taleworlds cephesinde pek bir eylem yok bu konular hakkında. Son güncelleme ile vergi toplama görevi geri gelmiş. Başka rol öğelerini düşününce ve vergi görevinin geri gelmesini de varsayınca bunların geri gelmesi daha muhtemel gibi gözüküyor. Ama lakin ihtimal yine düşük. En azından bi gergin görünüşlü adamımız olsaydı...
Belki bi umut yazdıklarım tekrar gözükür ve yapılır diye :')

Back
Top Bottom