Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

kibrit bile çakamayacak adamlardan romayı yakmasını bekliyorsunuz
beklentim 140 kişiye nasıl maaş ödenir ne diye ödenir matematiğim almadığı için.

oyunun ana mekanikleri düzelmeden mod ile yapılan düzeltmeler yapay kalır kanaatindeyim. her modda ayrı bir düzeltme 10 tane mod yüklemek gerekir onlarda da birbiri ile çakışan dosyalar falan hatalar cart curt. mod ile değişmesi gereken şeylerin harita, birim, silah, farklı diyaloglar falan daha yüzeysel olması kanaatindeyim. mesela merdiven sorunu mod ile düzeltilirse, oyundaki zırhların işlevsizliği mod ile düzeltilirse, diyalog yetersizliği mod ile düzeltilirse, askerlerin birbirine yumuluvermesi savaştan hiçbişey anlamamız mod ile düzeltilirse biz hangi modu oynayacağız ?

beklentim 140 kişiye nasıl maaş ödenir ne diye ödenir matematiğim almadığı için.

oyunun ana mekanikleri düzelmeden mod ile yapılan düzeltmeler yapay kalır kanaatindeyim. her modda ayrı bir düzeltme 10 tane mod yüklemek gerekir onlarda da birbiri ile çakışan dosyalar falan hatalar cart curt. mod ile değişmesi gereken şeylerin harita, birim, silah, farklı diyaloglar falan daha yüzeysel olması kanaatindeyim. mesela merdiven sorunu mod ile düzeltilirse, oyundaki zırhların işlevsizliği mod ile düzeltilirse, diyalog yetersizliği mod ile düzeltilirse, askerlerin birbirine yumuluvermesi savaştan hiçbişey anlamamız mod ile düzeltilirse biz hangi modu oynayacağız ?
Ana mekanikleri düzeltmek modcuların değil şirketin işi, aynı fikirdeyiz. Benim demek istediğim, Bu bahsettiğin hataların vs düzeltilip oyunun tam sürümünün bir an önce çıkmasıydı. Yeni bir özellik gelmese bile canavar gibi modlar sayesinde oyun kendini oynayacaktır tam sürümde.
Tabi bunları tw'nin yapması gerekirdi ama yapamayacaklarını biliyoruz hepimiz.

Hakkında konuştuğun kişinin oyuna dair bir ümidi olduğunu nerden biliyorsun? Tanıyor musun onu? Hayır, tanımıyorsun. Ama ben tanıyorum, tanımadan yargılama yapmamalısın
Bu yazdığı yazının manasını değiştirir mi? 2922 gündür anlaşılmadı tamam , şu en son ki 2 ayda da mı anlayamadı arkadaş mevzuyu? Normalde umuruma almam böyle saçma sapan ( ama saçma sapan mesaj ama sapır saçma mesaj kelime bulamıyorum... ) mesajları ama senin vasıtanla almış oldum.

Last edited:
kibrit bile çakamayacak adamlardan romayı yakmasını bekliyorsunuz, yerlerinde saymaya devam edeceklerinden adım kadar eminim. keşke eylülde falan tam sürüm yapsalar, en azından insaflı modcular bize adam akıllı bir oyun deneyimi yaşatır.

edit: bu arada @Lamkrin'e umutlu denmiş yukarıda, bundan onun haberi var mı :smile:
Umutlar yitireli çok oldu. Ben sadece olasılık veriyorum. :grin:
2 ay oluyor 2 hafta sonra güncelleme gelmeyeli, hala ümitvar arkadaşların olması üzücü.
Burada verdiğimiz savaşı bilmeden yorum yapman garip. Yani sanırım bana dedin? Benim oyuna karşı bir ümidim kalmadı, yitireli çok oldu. Yukarda dediğim gibi olasılık veriyorum. "Birşeyler"den kasıtda beklediğimiz şeyleri değil, bildiğimiz rutin tw güncellemesi.

Spam

Tek oyunculu​

Çökmeler
  • Mod yüklemeden oyunun yıllarca oynanabilmesine neden olan bir hata düzeltildi.
  • Forumda açılan feedback konularının okunmasına neden olan bir hata düzeltildi.
  • Armağan Yavuz'un oyun gidişatı hakkında dürüst ve açık bir şekilde konuşmasına neden olan bir hata düzeltildi
Verim
  • Daha fazla şirket optimizasyonu tamamlandı. Artık güncellemeler 45 günde bir gelecek.
  • Beşik kaplaması eklerken performans kaybına neden olan bir hata düzeltildi.
Sanat
  • Deve billuru modeli eklendi.

Tek oyunculu​

Çökmeler
  • Mod yüklemeden oyunun yıllarca oynanabilmesine neden olan bir hata düzeltildi.
  • Forumda açılan feedback konularının okunmasına neden olan bir hata düzeltildi.
  • Armağan Yavuz'un oyun gidişatı hakkında dürüst ve açık bir şekilde konuşmasına neden olan bir hata düzeltildi
Verim
  • Daha fazla şirket optimizasyonu tamamlandı. Artık güncellemeler 45 günde bir gelecek.
Sanat
hızlı hızlı göz atarken bir an güncelleme geldi sandım, heyecan yaptım ??

Tek oyunculu​

Çökmeler
Verim
Sanat
"deve billuru" derken :grin:

Spam
Oyuna yeniden başladım, ilk görevde 3 grup çapulcuyu öldürürken kardeşim ilk savaşta öldü :grin:. Sonrasında ise görev gereği kardeşim benimle konuşması gerektiği için hiçbir şey olmamış gibi karşıma gelip konuştu benimle lul

çok güzel gelişmeler tebrik ediyoruz darısı bannerlord un başına GERÇEKTEN !!!

şimdi soracağım 3 nokta var;

1- Mesela villa sanırım napolyon war warband daki villa oraya hücum eden ordu top ile ateş ettiğinde işte tuğla duvarlar 3 ila 5 isabet sonucu delik 1-2 tane daha yedi mi üstten göçme gibi direkler 8-10 darbede yıkılma vb (rakamlar atmasyon) olacak mı? mesela içerideki fıçılar gözüme çarptı onlara top çarptığında 1-2 tanesi parçalanıp 1-2 tanesi sağa sola dağılacak mı bu şekilde hareketli objeler mi?

2- Emir - komuta çok önemliydi napolyon da bunda da mesela askere hücum emri verirken F1 - F3 yani direk charge diye bağıracak mı yoksa bayraklar görüyorum 3-5 tane sonra komutan yanında dolaşan bir sancaktar görüyorum komut ile komuta uygun sancak kaldırılıp ona göre mi asker hamlesini yapacak? çok şahane olur bence :smile:

3- Askerlerin üniformaları birazcık dandik gibi sanki bi de gözüme çarpan çok yeni ve çok temiz üniformalar. birazcık eskitme uygulanıp mesela paçalara çimenli ağır toprakta yürürken çamur, kum ve kuru toprakta yürürken toz efekti verilmesi mümkün olur mu?

Merhaba dostum, sorularına yine maddeler halinde cevap verecek olursam.

1. Warband:NW DLC'sinde olduğu gibi istikham ve topçu sistemi bizim mod projemizde yine olacaktır hemde gelişmiş haliyle. Şu anda görmüş olduğunuz bina zaten yıkılabilir ve biz bunu test ettik, atmosfer harikaydı önümüzde ki süreçte yeni blog'ta bu top ile alakalı şeyleri tekrar göstereceğiz. İstikham sistemi de yine tuzaklar, fiçılar, direkler yine yıkılması için bir kaç kere darbe vurmak gerekecektir.

Fiçılar sağa sola dağılmayacak ve neden dağılsınlar ki :grin:

2. Emir komuta olmazsa olmazı ve F1-F2-F3 bunlar zaten kaçınılmaz.

3. Bir şeyi beğenmemiş olabilirsin fakat buna dandik demekte etik olmaz. Üniformaları yapan kişiler ellerinden geleni yapıyorlar ve tarihi araştırmalar neticesinde böyle şeyler net olarak karşımıza çıkmakta. Çamur, kum, kuru toprak v.b. şeyleri ekipte konuşan arkadaşlar oldu fakat onu test etmemiz gerekiyor eğer test başarılı geçerse, neden olmasın.

Fiçılar sağa sola dağılmayacak ve neden dağılsınlar ki
hani patlama etkisi ile ondan öle dedim

Emir komuta olmazsa olmazı ve F1-F2-F3 bunlar zaten kaçınılmaz.
tabiki kaçınılmaz sorduğum ise hani player F1 - F3 yaptığında chargeeeee diye bağıracak askerler saldıracak şuan bannerlord da olduğu gibi.
yoksa bunun yerine F1 - F3 yaptığımda yanımdaki bayrakçı işte iki kere sallıyacak asker hücuma geçecek, iki kere geri yapacak asker yakın dövüş moduna geçecek, iki kere aşağı sallayacak çömelecek gibi komutlar olacak mı onu merak etmiştim çok daha gerçekçi ve hoş olur kanımca? bannerlord a da bi ders verilmiş olur içerik babında

Bir şeyi beğenmemiş olabilirsin fakat buna dandik demekte etik olmaz.
aşağılamak anlamında söylemedim mesajda da belli oluyor diye düşünüyorum ki cevap vermişsin teşekkür ederim. yani gerçekçi olması babında cossacks back to war gibi hepsi aynı parlak parlak elbiseler köşeli köşeli yoksa emeğe tabiki saygım var hani nasıl yüzler hepsinde değişik değişik vücut hatları, düğme ve kuşak renkleri gibi farklılıklar askerleri birbirinden farklı, düşmandan ayırt edemeyecek kadar da abartı olmadan çok hoş olurdu bunu anlatmak istemiştim.

Çamur, kum, kuru toprak v.b. şeyleri ekipte konuşan arkadaşlar oldu fakat onu test etmemiz gerekiyor eğer test başarılı geçerse, neden olmasın.
şahane daha ne diyebilirim ki gerçekten nefesi tuttum bekliyorum modu. tam sürümü bu heyecan ile beklemiyorum emin olabilirsin!

topçu sistemi bizim mod projemizde yine olacaktır hemde gelişmiş haliyle.
başarılarınızın devamını diliyorum. (y)
eğer moddan sonra oyun yapmayı arzularsanız aynı moda başladığınız andan itibaren nasıl paylaştınız onuda aynı şekilde paylaşın. hiç olmazsa forum sitenizi falan paylaşın ki takipte kalalım. iyi çalışmalar kolay gelsin.

Abartmadan konuşuyorum, satın aldığım hiçbir oyundan pişmanlık duymadım ta ki Bannerlord'a kadar. Oyun kelimenin tam anlamıyla bomboş... Karakter etkileşimi-diyalog sıfır, çevredeki canlılık sıfır, politika-diplomasi sıfır, savaş alanında strateji imkanları sıfır. Oyun şuan para kasıp asker toplamaktan ve haritada lord-haydut kovalamaktan başka bir şey sunmuyor. Düz savaş oyunu desek yapay zeka vasat, kuşatmalarda kaleyi savunan okçular duvar engelliyor diye okunu fırlatamıyor. Saldıran taraf nizamdan yoksun biçimde sur diplerinde birikip merdivenlere çıkmak için mücadele veriyor. Meydan savaşına giriyorsun, iki vasat yapay zekanın yine düzenden yoksun biçimde dümdüz birbirine girip doğraşmasını izliyorsun. Savaş alanında iki düzenli ordu değil de, zombi gibi yığın halinde birbirine giren adamlar var(Demek istediğimi Total War oynayan arkadaşlar iyi anlar). Dur askerlerimi birliklere böleyim de ona göre emirler vereyim belki bir şeye benzer diyorsun, o da yok. Birlikleri okçu, süvari, atlı okçu ve piyade dışında istediğim hiçbir konuma atayamıyorum. Lordlar desen zaten rambo gibi, en iyi yaptıkları şey, askerlerinden önce tek başına hücuma kalkıp kendilerini öldürtmeleri. 8 sene bekleyip hayal etmesi, cidden oyunun kendisinden daha zevkliydi.
Tam olarak durum bu. Bundan daha kötü olan ise bu durumun değişeceğine ve düzeleceğine zerre kadar inanmıyorum. Yani bir gün gelecek ve tüm bu sorunlar çözülmüş mükemmel bir oyun mu göreceğiz? 8 yıldır yapılmayan şey 1 yılda yapılabilir mi? Azıcık mantıklı düşünen birisi beklediğimiz şeylerin gelmeyeceğini ve oyunun hayal ettiğimiz gibi olmayacağını rahatlıkla görebilir.

Bu da bana ders olsun. Verdiğim paraya değil de beklediğim zamana acıyorum. Yazık.

hani patlama etkisi ile ondan öle dedim

tabiki kaçınılmaz sorduğum ise hani player F1 - F3 yaptığında chargeeeee diye bağıracak askerler saldıracak şuan bannerlord da olduğu gibi.
yoksa bunun yerine F1 - F3 yaptığımda yanımdaki bayrakçı işte iki kere sallıyacak asker hücuma geçecek, iki kere geri yapacak asker yakın dövüş moduna geçecek, iki kere aşağı sallayacak çömelecek gibi komutlar olacak mı onu merak etmiştim çok daha gerçekçi ve hoş olur kanımca? bannerlord a da bi ders verilmiş olur içerik babında

aşağılamak anlamında söylemedim mesajda da belli oluyor diye düşünüyorum ki cevap vermişsin teşekkür ederim. yani gerçekçi olması babında cossacks back to war gibi hepsi aynı parlak parlak elbiseler köşeli köşeli yoksa emeğe tabiki saygım var hani nasıl yüzler hepsinde değişik değişik vücut hatları, düğme ve kuşak renkleri gibi farklılıklar askerleri birbirinden farklı, düşmandan ayırt edemeyecek kadar da abartı olmadan çok hoş olurdu bunu anlatmak istemiştim.

şahane daha ne diyebilirim ki gerçekten nefesi tuttum bekliyorum modu. tam sürümü bu heyecan ile beklemiyorum emin olabilirsin!

başarılarınızın devamını diliyorum. (y)
eğer moddan sonra oyun yapmayı arzularsanız aynı moda başladığınız andan itibaren nasıl paylaştınız onuda aynı şekilde paylaşın. hiç olmazsa forum sitenizi falan paylaşın ki takipte kalalım. iyi çalışmalar kolay gelsin.

Aşağılanma olarak algılamadık zaten ya merak etme :smile: Her şey için teşekkürler :wink:

Hakkında konuştuğun kişinin oyuna dair bir ümidi olduğunu nerden biliyorsun? Tanıyor musun onu? Hayır, tanımıyorsun. Ama ben tanıyorum, tanımadan yargılama yapmamalı

Hakkında konuştuğun kişinin oyuna dair bir ümidi olduğunu nerden biliyorsun? Tanıyor musun onu? Hayır, tanımıyorsun. Ama ben tanıyorum, tanımadan yargılama yapmamalısın
Kendi cümlelerinden vardığım gayette makul çıkarımlar yaptım. Yazdığı yorumu dikkatli okursan ne demek istediğimi anlarsın. Ayrıca polemiğe girmekte istemiyorum. Kişinin bu konudaki tutumu kendini bağlar foruma katkı sunmaz.

Art arda ileti
Umutlar yitireli çok oldu. Ben sadece olasılık veriyorum. :grin:

Burada verdiğimiz savaşı bilmeden yorum yapman garip. Yani sanırım bana dedin? Benim oyuna karşı bir ümidim kalmadı, yitireli çok oldu. Yukarda dediğim gibi olasılık veriyorum. "Birşeyler"den kasıtda beklediğimiz şeyleri değil, bildiğimiz rutin tw güncellemesi.
o zaman dans kanka. :smile:

Back
Top Bottom