Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Herşeyin otomatiğe bağlaması gerçekten can sıkıcı, haklısın.
Warband'deki diplomasi modunda bile bir komiserin olurdu, istediğin kültürden 50 tane acemi toplamak için emir verirdin, bir asker toplayıcı tek başına köy köy gezer 50 acemiyi toplar(hatta bazen saldırıya da uğrardı) ve bize getirirdi.
Acemileri yine komisere emir vererek yakın ya da uzak dövüş açısından şehirde talim yaptırırdık ve zamanla elimizde sayıca fazla ve kaliteli askerler olurdu.
Tüm bunlar hem gerçekçi hissettiriyordu, hem de bir amaca hizmet ediyordu.
Şuan da herşeyin menülerden ibaret olması ne yerleşim yerlerini kıymetli yapıyor ne de askerlerimizi.
Her yer asker ve dolayısıyla ordu kaynıyor bannerlord'da.
Warband'de fazla asker kaybedince üzüldüğümü bile hatırlıyorum. Keşke şu modu örnek alarak oyun geliştirselermiş.
Bende en çok Ateş ve kılıçta ki sistemi beğenmiştim hissiyat olarak çok mantıklıydı neden yapmadılar aklım almıyor.Hem habire savaş olayına çözüm olurdu hem hissiyatı gerçekçi duruyordu. Köylerden sadece milis asker almak, şehir ve kalelere komutan atayıp elit asker eğitmesini beklemek , paralı asker kamplarından savaşçı istemek ve itemlerini parayla kendimiz seçiyorduk çok çok daha iyidi Nokor eğitilecek diye heycanlanıyordum. Hem de devlet olduğunu anlıyordun böylece ortada bir sistem vardı.Geliştirilip gelseydi bence çok daha iyi olurdu.

Oyunda aşırı bir hissiyat sorunu var , teknik bilgim yok ama bi Skyrim daki lord , derebeyi salonu bile daha güzeldi bi kere yaver vardı. Arkadaş şu oyuna vezir yaver artık her neyse yancı, şakşakcı eklemek zormu ? Kral olmuşum lan ben hiçbir şeye etkim yok , ortaçağın o acımasızlığı yok, şehirde yürürken hayırdır diyemiyosun, çete eklemişler çeteyle iyi olmanın kötü olmanın bir olayı yok .Halbuki neler neler çıkar o çetelerden. O kadar çok eksik var ki hani warbandın modlarında görmesem öpüp başıma koyacam oyunu ama yok abi modcular warbandda neler neler yaptı.

Oyunun arkada dönen matematiği, RPG'nin önüne geçiyor. Yapaylığı inanılmaz hissettiriyor oyun. Bunu dengeleyeni gördüğüm tek seri CK serisi.

Bunu dengeleyeni gördüğüm tek seri CK serisi.
Derken %5 şans ile 21 yaşındaki imparator karakterin öldü ve taht 3 yaşındaki çocuğuna diğer empire claimin ise çocuğu disinherit edemeden 1 yaşındaki çocuğuna geçti. Ülkenin büyük bir kısmı bölündü ve ülkede isyanlar başladı, herhangi bir sway, murder yapamadan yıllar geçmesi için sıkıcı bir bekleyişe girdin.

Derken %5 şans ile 21 yaşındaki imparator karakterin öldü ve taht 3 yaşındaki çocuğuna diğer empire claimin ise çocuğu disinherit edemeden 1 yaşındaki çocuğuna geçti. Ülkenin büyük bir kısmı bölündü ve ülkede isyanlar başladı, herhangi bir sway, murder yapamadan yıllar geçmesi için sıkıcı bir bekleyişe girdin.
Hiç başıma gelmedi yeni sürümlerle oyna (200 küsür saatim var). Bu arada oyunun zevki imp olarak değil validen yükselince geliyor. Eğer Çetin bir mücadele istiyorsanız Fatimiler de basit bir vali olun. Adamlar resmen bir şah ı indirip diğerini geçiriyorlar :grin:, soy Fatimi den gelmezse tabi. Ben bir kez tüm ülkeyi aldım sonra beni devirdiler tam save en çıkacaktım ulan bakalım ne olacak şimdi dedim, devam ettim ama karakterim 9 yaşında :grin:. Geliştire geliştire en sonunda manyak bir karakter oldu tekrar aldım şahlığı ilginç bir şekilde. Fatimi soyunu kölem yaptım modlar sağolsun :grin: şii halifeliğini vermiyorlar baya sıkıntı çıkıyor bende intikam alıyorum soylarından. Ayrıca Haçlılar en zor kısmı her seferinde ille büyük bir bölgeyi kaybediyorsun . Ben bir kere Papa yı esir edince sorun çözüldü ama elinde sonunda ölecek zindanda .Mükemmel bir hikaye daha neler anlatırdım. Resmen o çağda yaşamış bir hanedanın hikayesini 1. Elden Yaşar gibi.

Aynı zaman da yeni gelecek Taht odası dlcsi ile imparatorların 3d taht odası, köylülerin dilekçelerini sunduğu(şikayetleri,önerileri) günler, köylünün halini vaktini dinleyeceğin ve dolaylı yoldan gelecek eventlerle uğraşacağın. Sadece kaleyi AL VE BİTİR'in olmadığı bir oyun. :smile: Mesela vikinglerle oynarken bir kaleyi aldığında bir savaşı kazandığından eventlerden zafer anıtları dikerek halkın gözünde prestij kazanabilir(matematik yönü) ve anıtı diktiğinde gelecek ilginç eventlerle uğraşacağın(gerçek RPG yönü) bir oyun. :smile: Aynı zamanda savaşı da kaybettiğin de yas anıtı diktiğin bir oyun. Şimdi bana diyecekler bu vikingler ve vikingleri baz alarak bazı eventler ekleniyor. E daha kolay? Bu evren de taleworlds'ün evreni? İstediğini ekleyebilir... Amaç oyunu bu yönde geliştirmek olsun. Amaç bu olsun. Yeni gelecek güncellemede kültür hybridinin geleceği, viking ve anglo saxon kültürünü hybridleyebileceğin ve halihazırda bu kültürlere karşı çıkacak köylü ve halkların olacağı, eskisi kadar kültür değişikliğinin kolay olmayacağı bir oyun. Mesela kültür yeniliğinde sadece kadınların savaşabildiğini seçtiğin bir oyun. oyun da oyun...

Viking dlc'sinde ünümüz yüksek olunca müzisyenler, askerler ve galiba din adamları birliğimize katılmak istiyordu, yoldayken avlanma, suikast, yoldaş bulma gibi olaylar gerçekleşiyor, böyle 3-5 script event'leri eklemek zor olmasa gerek.

Viking dlc'sinde ünümüz yüksek olunca müzisyenler, askerler ve galiba din adamları birliğimize katılmak istiyordu, yoldayken avlanma, suikast, yoldaş bulma gibi olaylar gerçekleşiyor, böyle 3-5 script event'leri eklemek zor olmasa gerek.
+1

'' Önceliklerimiz arasında yok'' sesini duyar gibiyim :smile:

Ben de oyunda açıkçası wonderlar görmek istiyorum. İmparatorluk imparatorluk deniyor bu adamlar kalradyaya bir çivi çakmamış mı. Sturgia için yukarda bahsettiğiniz tarz şeyler. Hoş olurdu

Kalradya ve imparatorluk derken?
Hiç dikkatinizi çekmiyor mu oyunda 1 şehre bağlı 2-3 köy kaleye bağlı 1-2 köy var. Her devlette 5-6 şehir var. Dünyanın en kuzeyinde sturgia dan karlı dağlardan yola çıkıyorsun ekvatordaki aserayın merkezine geliyorsun 2 dk falan 4-5 şehir 1 dere 2 dağ geçiyorsun...

Eski sürümlerden 1.0.7 - 1.0.10 - 1.0.11 - 1.0.6 kaldırılmış. SteamDB'de gördüm. Acaba ne için kaldırıldı?

B8FC5F32FDEAF1108294D376C8110A42550C1E93

ya bir şey demek istemiyorum ama böyle bug mu olur? Evde çığlık attım. [e1.6.0]

Back
Top Bottom