Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Kazanç / oyuna harcanan gerçek zaman üzerinde kapsamlı iyileştirmeler olacağını söyleyebilirim. Bu oyun çıkışından önce düzeltmek istediğimiz önemli alanlardan.

Oyundaki farklı alanların karakter (ve klan) gelişimindeki birim zaman maliyetini dengelemek için uzun vadeli çalışmalar yürütüyoruz. Bunun içinde uzun dönemli testler, buradaki harcanan zamanların gerçek kazanımlarla karşılaştırılması gibi yöntemler kullanılıyor. Bunlar maalesef zaman alan işler ancak üstünde çalışıldığı bilgisini vermek isterim. Öğrenme oranı üzerinde yakın zamanda yaptığımız değişiklik genellikle olumlu karşılandı bunun gibi sistemi daha anlaşılır kılan (basitleştirmeyi kastetmiyorum) değişiklerin üzerinde çalışıyoruz.
Bunların ne zaman görücüye çıkacağına dair bir bilgi şu an için veremiyorum.

Burada tabii ki, her şey anlamsızlaşana kadar "nerflemek" ilk çözüm değil. Yinede oyunu bozan/deneyimi kötü yönde etkileyen bir şeyleri hızlıca düzeltmek istediğimizde genelde "nerf" yolunu tercih ettiğimiz bence doğru. Bunun iki iyi sebebi var, ilki "nerf"'in diğer sistemleri de dengesizleştirmemesi açısından daha güvenli bir yol olması, ikincisi ise oyuncu beklentilerini gerçekçi olmayan seviyelere alıştırmaması.
Oyundaki kazanımlara değeri onlara harcanan çaba veriyor, amaç bu çabayı ortadan kaldırmadan sadece "amaçsız" ve "bitmek bilmez" bir his vermesini engellemek.
Tek isteğim oyun basitleşmesin şu saatten sonra artık. Şu smithing'i nerflemekle iyi yaptınız. Bi cida yapıp early game'de 160k kazandıktan sonra hiç bir amacım kalmıyordu.

Kazanç / oyuna harcanan gerçek zaman üzerinde kapsamlı iyileştirmeler olacağını söyleyebilirim. Bu oyun çıkışından önce düzeltmek istediğimiz önemli alanlardan.

Oyundaki farklı alanların karakter (ve klan) gelişimindeki birim zaman maliyetini dengelemek için uzun vadeli çalışmalar yürütüyoruz. Bunun içinde uzun dönemli testler, buradaki harcanan zamanların gerçek kazanımlarla karşılaştırılması gibi yöntemler kullanılıyor. Bunlar maalesef zaman alan işler ancak üstünde çalışıldığı bilgisini vermek isterim. Öğrenme oranı üzerinde yakın zamanda yaptığımız değişiklik genellikle olumlu karşılandı bunun gibi sistemi daha anlaşılır kılan (basitleştirmeyi kastetmiyorum) değişiklerin üzerinde çalışıyoruz.
Bunların ne zaman görücüye çıkacağına dair bir bilgi şu an için veremiyorum.

Burada tabii ki, her şey anlamsızlaşana kadar "nerflemek" ilk çözüm değil. Yinede oyunu bozan/deneyimi kötü yönde etkileyen bir şeyleri hızlıca düzeltmek istediğimizde genelde "nerf" yolunu tercih ettiğimiz bence doğru. Bunun iki iyi sebebi var, ilki "nerf"'in diğer sistemleri de dengesizleştirmemesi açısından daha güvenli bir yol olması, ikincisi ise oyuncu beklentilerini gerçekçi olmayan seviyelere alıştırmaması.
Oyundaki kazanımlara değeri onlara harcanan çaba veriyor, amaç bu çabayı ortadan kaldırmadan sadece "amaçsız" ve "bitmek bilmez" bir his vermesini engellemek.
Açıklama için teşekkür ederim. İyi çalışmalar :smile:

@SadShogun Hocam peki oyunda loot üzerinden para kazanmaya bir nerf gelir mi? Late-game'de para o kadar değerini yitiriyor ki oyuncu açısından. EA ilk çıktığında influence da böyleydi. Şimdi en azından bana dengelenmiş gibi geliyor çünkü late game olsa da bazen influence nereye harcasam diye düşünüyorum.

Teknik olarak doğru olduğuna şüphem yok
Şu an moderasyonda görev alan arkadaşların hepsi, sizin gibi normal üye idiler. Yani forum yönetimi forum içindeki üyelerle şekillendi ve ileride de yine forum içinden moderasyona uygun üyelerin belirlenmesi/seçilmesi, görüş birliği ve gönüllülük esası gibi şeylerle şekillenecektir. Şirket ile hiçbir ilişkimiz yoktur.
Yapıcı eleştirilere cevap verdiklerine katılmıyorum, bir kaç gün önce iğneleme yaptığım için moderasyonu oyalamaktan 4 puan ceza verildi bana. Oyunun çıkmamasına tepki gösteren arkadaşlara "uğraşıyorlar vatan hainleri hepinizi reportluyorum" gibi şeyler yazmıştım fakat reportlamamıştım
Madem reportlamadın, bu neyin nesi?
Ekran görüntüsü ne kadar güzel bir şey, değil mi?(!) Raporlamışsın işte! Bizim hayatımız sadece forumdan ibaret değil ve işimizi ciddiye alıyoruz. Sen gelmişsin dalga geçer gibi raporlama yapıyorsun. Gördüğüm zaman sinirlendim ve 4 puan ceza verdim.
Beğenmediğiniz yorumları yapanları banlayın susturun ceza verin devam edin böyle başaracaksınız.
Önemsediğimiz tek şey forumun kuralları, işleyişi ve düzeni.

Şu an moderasyonda görev alan arkadaşların hepsi, sizin gibi normal üye idiler. Yani forum yönetimi forum içindeki üyelerle şekillendi ve ileride de yine forum içinden moderasyona uygun üyelerin belirlenmesi/seçilmesi, görüş birliği ve gönüllülük esası gibi şeylerle şekillenecektir. Şirket ile hiçbir ilişkimiz yoktur.

Ekran görüntüsü ne kadar güzel bir şey, değil mi?(!) Raporlamışsın işte! Bizim hayatımız sadece forumdan ibaret değil ve işimizi ciddiye alıyoruz. Sen gelmişsin dalga geçer gibi raporlama yapıyorsun. Gördüğüm zaman sinirlendim ve 4 puan ceza verdim.

Reportlamışım hatırlayamadım pardon :grin: ceza puanı haklı moderasyonda ki bu konu hakkında özür dilerim.

Helal be Homeros en sevdiğim mod sensin hocam. :smile:

Tek isteğim oyun basitleşmesin şu saatten sonra artık. Şu smithing'i nerflemekle iyi yaptınız. Bi cida yapıp early game'de 160k kazandıktan sonra hiç bir amacım kalmıyordu.

1.6.0da demircilikte siparişler arasında o seviyede bişey görmediniz mi hiç?ben 120k civarında kılıç siparişi gördüm onlarca defa.oyunda 100-120 gün geçti...

1.6.0da demircilikte siparişler arasında o seviyede bişey görmediniz mi hiç?ben 120k civarında kılıç siparişi gördüm onlarca defa.oyunda 100-120 gün geçti...
Vallahi bir cida var o nerflanmış. Sadece ondan bahsettim. Diğerlerini görmedim de üretmedim de.

Reportlamışım hatırlayamadım pardon :grin: ceza puanı haklı moderasyonda ki bu konu hakkında özür dilerim.
Bu konu hakkında değil ama genel olarak bazı yanlış ceza puanları var, geçen ben de mute yemişim spam diye, tam olarak anlayamadım nasıl oldu, spam değildi oysaki tek mesaj içinde fikir belirtmiştim, 1 puan da XD yazdığım için yemiştim, tamam boş XD yazmak ceza sebebi olabilir ama sizde şu foruma yorumları beğenmeyi falan getirin be kardeşim ya, eksikliği hissediliyor :grin:

Spde overpowered silahlarla, düşmanı savura savura oynamak için sabırsızlanıyorum. hele böyle silah sunan modlarda:
6zlg3.jpg

Damntion Redemtion Salvation yazılarının etrafında ve sapın orada hafif humanlı/renkli bir büyü efekti de iyi olurdu ama şimdilik bu da iyi.

Mod önerisi istiyorum yazmadım. Ne alaka kardeşim ben ne diyorum sen ne diyorsun. Ayrıca gram ilgim yok bu tür modlara senin yüzünden yazdığım şey gerilerde kaldı amacına ulaşamadı.

Merhaba,
Konu tekrar dağılmasın diye son kez bu uyarıyı yapma ihtiyacı hissediyorum sonrasında bilen bilmeyene anlatır. Forumda, verilen uyarıları tartışacağınız bir platform yok çünkü böyle bir uygulama varken kaldırıldı. Yani bu hareketi yapıyor olmanız da uyarı sebebi. Konularda veya kendi başlığınızı açarak "ben bu uyarıyı aldım, neden aldım" vs. gibi sorular veya "yönetim bana haksız yere uyarı verdi" gibi durumlar yasak. Kulağa denetimsiz güç gibi gelebilir, hatta buna da cevaben daha fazla konuda huzursuzluk çıkabilir, bunun da önüne geçeyim.

Arkadaşlar, TW forumun bir mail adresi var. Tamamiyle Türkçe Forum'dan bağımsız moderatörler tarafından da incelenen bir mail adresi. Kişisel verilerin korunumu yasası uyarınca da bizim doğrudan erişimimiz olmayan bir yer burası. Buraya mail attığınızda Taleworlds'un çalışanı olan yönetici tarafından, tüm gönüllü yöneticilerin bulunduğu platforma yönlendiriliyor. Burada istek ve şikayetleriniz tüm tarafsızlık ve objektiflikle tüm partilerin katılımıyla değerlendiriliyor. Eğer olağanüstü bir durum varsa gereken zaten yapılıyor. Burada konuyu dağıtmak yerine mail yoluyla bu işin soruşturulmasını isterseniz, soruşturuluyor.

Yani işin özeti, bu konunun içten içe soruşturulsa bile haksız olduğunuz bir konu olduğunu biliyorsanız, evet bu tarz konularda yakınıp spekülasyon yaratmak eğlenceli. Ancak işin gerçeğinde buradaki hiçbir moderatör bu tarz denetimlerin olduğu yerde, olağanüstü kararlar verip zaten gönüllü olduğu platformda kendi canını sıkmaz. Diyelim ki bir moderatör çıldırdı ve kafasına eseni yaptı, diğer moderatörlerin buna izin vereceğini gerçekten düşünüyor musunuz? Bu platforma hem Türk hem de yabancı moderatörler dahil. Tabi ki böyle bir şey mümkün değil.

Bundan sonra bu konu altında uyarılar veya verilen cezalar hakkında moderasyona yapılan "konu dışı" her mesaj spam olarak değerlendirilip, tarafımızca silinecek. Bu yapılan da benzer şekilde konu saptırmadır ve kurallara aykırıdır.

İyi forumlar!

Back
Top Bottom