Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Konsolu da duyurdularsa tahmin değil kesinleşmiştir artık oyunun çıkış tarihi.

Oyunu beğeniyorum, çok başarılı diyen insanların oyunun sadece en temel olarak sunduğu şeyleri sevdikleri için böyle oluyor hep, "kılıç alıp ordu toplayıp ülke kuruyorum daha ne olsun" gibi düşünce yapısında olan insana sen sadece "x kılıcının hasarı ×× değerden ×× değerine yükseltildi" gibi bir güncelleme sunsan adam ohhh oyun gelişiyor diyecek, bu çok sinir bozucu...

Ne diyeyim ki, umarım sonra ki güncelleme ile şehir içinde çuvaldan kaval ile yılan çıkartan adam senaryosu eklenir, nasıl olsa tavşan şapkasından sürpriz çıkmayacak, yılan çıksın izleriz yani.

Şu an en büyük eksiklik diyalog kısmı ve 15 ay geçmesine rağmen hala bir gelişme yok şaşkınlıkla izliyorum.Eşimle ilişki 0 oğlanla 0 klan üyelerine hala boşver diyebiliyorum.

Şu an en büyük eksiklik diyalog kısmı ve 15 ay geçmesine rağmen hala bir gelişme yok şaşkınlıkla izliyorum.Eşimle ilişki 0 oğlanla 0 klan üyelerine hala boşver diyebiliyorum.
Diyalog yok, seslendirme yok, senaryo eksik, kuşatma yapay zekası bitik. Fil modeli yapacaklarına şunlara el atsalar bir arpa yol giderlerdi belki.

3 tane özellik listesi yayınlamışlardı hala daha çoğu özellik yok. Bu oyun nasıl tam sürüme gidecek anlamadım. Bir anda bütün özellikleri salamayacaklarına göre kafadan 1 yıl daha var gibi çıkışa.

Diyalog yok, seslendirme yok, senaryo eksik, kuşatma yapay zekası bitik. Fil modeli yapacaklarına şunlara el atsalar bir arpa yol giderlerdi belki.

3 tane özellik listesi yayınlamışlardı hala daha çoğu özellik yok. Bu oyun nasıl tam sürüme gidecek anlamadım. Bir anda bütün özellikleri salamayacaklarına göre kafadan 1 yıl daha var gibi çıkışa.
1 yıl daha uzamaz artık. Yılbaşında çıkacak oyun. :/ Nasıl yetiştirecek orası muamma.

Multiplayer sunucularını adam etseler bari de orada takılsak. Almışlar dandik sunucuyu acı çekiyor millet, cimrilik başa bela.

Tamamen tahmin üzerine burada bannerlord ile birşey göreceğiz sanırım. İntrosunda bannerlord vardı.

Bu aralar değilde biraz daha uzun süre sonra eğer sadece kutulu satış olayı değilse bir şeyler ortaya çıkar ama şuan bi trailer görmek çok düşük ihtimal.

Ayrıca Battlefield gameplay trailer bugün geliyor hype hype

Bu aralar değilde biraz daha uzun süre sonra eğer sadece kutulu satış olayı değilse bir şeyler ortaya çıkar ama şuan bi trailer görmek çok düşük ihtimal.

Ayrıca Battlefield gameplay trailer bugün geliyor hype hype
Kutulu satış ve konsollara geleceğini duyurmuşlar o kadar.

Herkesin olabildigince esit ve olaylarin tekduze oldugu şimdiki halden mi yanasin yani? Neden istemezdin?
Oyunun odağindan ve amacından çok uzak şeyler istiyorsun saydiğin şeylerden 1 i bile bu oyuna gelse oyundan soğurum .
Bunlari istiyorsan bannerlord warband yerine mmorg oynayabilirsin ama oyunun mantiğindan bu kadar uzak şeyleri bannerlord için istemen bana çok saçma geliyor.

Oyunun odağindan ve amacından çok uzak şeyler istiyorsun saydiğin şeylerden 1 i bile bu oyuna gelse oyundan soğurum .
Bunlari istiyorsan bannerlord warband yerine mmorg oynayabilirsin ama oyunun mantiğindan bu kadar uzak şeyleri bannerlord için istemen bana çok saçma geliyor.
Karakterimizin yeteneklerini ve ozel esyasini biz secersek, bu özelleştirmenin guclu bir parcasi olacaktir, karaktere daha cok baglatacaktir, cesitliligi artirip koordinasyona tesvik edecektir ve sıradan oynsyistan cok daha zevkli olacaktir diyorum.

Mmorpg surekli gelistirmenin devam ettigi, yuzlerce saatte bu gelistirmenin bitmedigi bir sistem(bnm bahsettiğim ise kisa surede tamamlanan ilerleme isleyisi ile) . Ben bannerlord icin, bannerlorda uygun, guzel bir sistem oneriyorum. Bannerlordu mmorpg yapalim demiyorum, dediklerim yapmiyor da.

Ayrica tam benim bahsettiğim gibi bu ustalık sistemi (hatta daha da ince dusunulmusu ) bir modda oyuna gelir de; ve sen oynamazsan. Sasirmam, herkes her sey sevmek zorumda degil. Ancak ben cok iddaliyim, simdikinden kat ve kat fazla kisi oynayacaktır.

Last edited:
1.6 beta sürümünde şu demircilikten kısa sürede zengin olma yani 100k lik cirit üretme olayını çözmüşler mi? bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

1.6 beta sürümünde şu demircilikten kısa sürede zengin olma yani 100k lik cirit üretme olayını çözmüşler mi? bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
Ben denicektim o işi ama konsolda bir türlü tüm demircileri açma kodunu bulamadım yeni save açıp cirit parçalarını açasım da yok bilen varsa cevaplarsa iyi olur

1.6 beta sürümünde şu demircilikten kısa sürede zengin olma yani 100k lik cirit üretme olayını çözmüşler mi? bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim
Tümüyle denemedim fakat başlangıçta aldığınız siparişler en fazla 1000 dinar ediyor. Fakat yanılmıyorsam forumda birileri fiyatların hala yüksek olduğunu yazmıştı.
Ben denicektim o işi ama konsolda bir türlü tüm demircileri açma kodunu bulamadım yeni save açıp cirit parçalarını açasım da yok bilen varsa cevaplarsa iyi olur
Mod hala çalışır durumda. Demircilikteki tüm parçaları açıyor.

Anlamadım gitti dostum..
1 yıl daha uzamaz artık. Yılbaşında çıkacak oyun. :/ Nasıl yetiştirecek orası muamma.
Yetişecek birşey yok gibi geldi geçti 15 ay dostum sorun bu işte :roll:
@NordicEarl
Yeni tweak modumuz beyim.
Hem diğer özellikler ayarlar ve demircilik itemlerinin hepsinide açabiliyorsun.(Modun eklediği silahlarda dahil) Baya geniş kapsamlı ayar modu.

Back
Top Bottom