Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Yuklemlere tır tir eklesrymisim, 'eger gelirse' anlami devam ederdi. İkinci paragrafı emin yazmışım. Kahin miyim ben, affola :'(

Ama gercekten ihtiyacı karsilayacak bi oneri yumagi benimkisi. Elbet kollari sivarlarsa arap sacina donmus haldeki ustalik sistemi onerilerimin cok daha iyisini yapabilirler. Ben sadece nasil bir sey bekledigimi dillendiriyorum diyebilirim.

Uzun ve karmasik haldeki iki ayakla(catchy phrase) ustslik sistemi onerilerimin neye benzedigini detaylica gormk için actigim konulara bi goz atabilirsin. Kabaca(kaba ve incelikleri icermeyen yetersiz anlatimla); yetenek ve birim esyasi secip karakterini kendi tercihlerinle kisisellestirmene ve seçtiğin yetenek+ekstra esyalarin ile avantajli yonlerinle sahada var olmana yarayan bir sistem..

@dijiTurk TW multiplayer bazında tecrübesiz. Rekabetçi ortamda çeşit beklersen dengelemenin kusursuza yakın olması gerekiyor. Eğer oyunu geliştiren takımdan ayrı, Riot gibi tecrübeli multiplayer takımı olsaydı dediğine ihtimal verebilirdim. Ama en ufak bir karmaşıklıkta, çözüp dengelemek yerine eklememeyi tercih eden TW'ü baz alınca bunlar hayalden öteye gitmiyor. Fakat özel sunucuları desteklerseler ve sağlam modcular böyle bir şey yaparsa -GTA RP serverleri gibi- o zaman uçarak giderim. TW'ün yapacağı multiplayer basit dereceli sistemden öte olursa benden uzak dursun.

@dijiTurk TW multiplayer bazında tecrübesiz. Rekabetçi ortamda çeşit beklersen dengelemenin kusursuza yakın olması gerekiyor. Eğer oyunu geliştiren takımdan ayrı, Riot gibi tecrübeli multiplayer takımı olsaydı dediğine ihtimal verebilirdim. Ama en ufak bir karmaşıklıkta, çözüp dengelemek yerine eklememeyi tercih eden TW'ü baz alınca bunlar hayalden öteye gitmiyor. Fakat özel sunucuları desteklerseler ve sağlam modcular böyle bir şey yaparsa -GTA RP serverleri gibi- o zaman uçarak giderim. TW'ün yapacağı multiplayer basit dereceli sistemden öte olursa benden uzak dursun.
Katılıyorum. Koskoca Ubisoft'un Honor ile ilgilenen bölümü oyuna karşı şükür ki çok ilgililer ve sürekli dengelemeyle birlikte büyük güncelleme sunuyorlar. Ubisoft bile 5 yıldır dengeleme yapmaya devam ederken Tw ün böyle bir işin içine gireceğini sanmıyorum. Daha nehirde su yok...

Benim bahsettiğim sistem zaten rekabetci ortamda yasayamaz(dengesizlik icerisinde denge ile eglence sundugundan), o ortamda soluk gozukur. Benimki kendine uygun, rekabetci maclara ayrilmamis bir ortamda meyve verir.

Bunu da zaren server ayarlarinda (ustalik sistemi on/off) secime bagli birakmalari gerekiyor sadece ( evet sadece) .

Rekabet arayanlari da yuksek kisisellestirme/eglence moodunda bakinanlari da mutlu edecek bir sunucu ayari, senin bu rekabetci elestirine cevabim.

Dedim gibi bir sistemde, dedigin gibi kosa kosa sahada yer alirsin. Mesele yapmak isteyip istemedikleri işte.

İlla karmaşık olmadina gerek yok. Su anki perk secim ekranina 1 slotcuk daha eklenecek bir de yetenek ve esya secimlerimizi ilerleterek srctigimiz bir baska secim ekrancigi daha. Bu ikisi, sunucu ayarlarindan onn/off ile aktif ya da pasif hale getirilebilcek vs.

Kac satir kod ki bu acaba? 100? 500? 100k :'( ?

Ne zaman yeni müzikler eklerler(yada eklerler mi?) acaba.Şuankiler güzel ama bir süre sonra aynı olduğundan sıkıyor
Ben daha fazla yeni müzik ekleyeceklerini düşünmüyorum lakin kesinlikle ihtiyaç. Kalradyayı fethetmek genel olarak 100 saati aşıyordu benim deneyimlerimde bu sebepten usanmaya başladım aynı müzikleri dinlemekten. Mevcut müzikler fevkalade lakin yetmiyor daha fazlasını arıyor insan

Ben daha fazla yeni müzik ekleyeceklerini düşünmüyorum lakin kesinlikle ihtiyaç. Kalradyayı fethetmek genel olarak 100 saati aşıyordu benim deneyimlerimde bu sebepten usanmaya başladım aynı müzikleri dinlemekten. Mevcut müzikler fevkalade lakin yetmiyor daha fazlasını arıyor insan
Oyun dosyalarında sanırım bir sürü müzik varmış bir ara atmışlardı linkini. Ben hanlardaki müziğin hep aynı olmasından bahsetmiştim fakat 20-30 tane varmış aslında yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni müziklerden ziyade kafa ağrıtan müzikler var bir yerden sonra. Onlara el atmaları gerekiyor.

ben de müzik sesini kapattım komple savaş müzikleri hariç oyunda bitane bile müziği beğenemedim :sad:
savaş müzikleri gerçekten çok iyi olmuş
ben ne yazıkki aynı fikri paylaşamıyorum. Haritada Factionlar üzerinde çalan soundtrack'ler bilhassa harika olmuş. Hepsinde çok güzel uğraşmış yapan şirket.

şahsen vlandia ve khuzait theme harika geliyor bana, bazı müzikler kafa ütüleyici olsa bile aralarında baya iyi işlerde var. daha fazla müzik eklemeleri şart ama orası doğru.

bu arada dejan bir sonraki yamanın 1.6.0 olacağını ve bu hafta gelme ihtimalinin olduğunu söylemiş, tabi son dakika iptal edilme ihtimali her zaman var.

şahsen vlandia ve khuzait theme harika geliyor bana, bazı müzikler kafa ütüleyici olsa bile aralarında baya iyi işlerde var. daha fazla müzik eklemeleri şart ama orası doğru.

bu arada dejan bir sonraki yamanın 1.6.0 olacağını ve bu hafta gelme ihtimalinin olduğunu söylemiş, tabi son dakika iptal edilme ihtimali her zaman var.
Hadi bakalım hayırlsı gerçekten meraktayım. Vlandia Kuzait ve Sturgia da benim favorilerim. Aseray'sa harika gerçekten Aseray coğrafyasına girdiğimizi hissettiriyor.

gerçekten meraktayım.
aslında beklentiyi keseli baya bir oluyor ama geçen gün 1.5.0 sürümünün ne zaman yayınlandığına baktım, 26 ağustos 2020'de yayınlanmış. baya uzun bir süreden sonra sürüm değişecek. bakalım sadece bir sayı değişimi mi olacak yoksa ilk kez bir ''güncelleme'' alabilecek miyiz :smile:

aslında beklentiyi keseli baya bir oluyor ama geçen gün 1.5.0 sürümünün ne zaman yayınlandığına baktım, 26 ağustos 2020'de yayınlanmış. baya uzun bir süreden sonra sürüm değişecek. bakalım sadece bir sayı değişimi mi olacak yoksa ilk kez bir ''güncelleme'' alabilecek miyiz :smile:
1.5.9'u baz alacak olursak 2 ay geçti. Açıkçası doyurucu bir güncelleme olmasını ümit ediyorum. Böylece forum üyeleri biraz daha tatmin olabilir. Tahminim bu güncelleme bol bol sahne göreceğiz. Belki bu sefer Duel sistemi de eklerler. Ama her zaman bol zırh ve silah görmek favorim olmuştur. Tabi yazması hoş lakin beklentiyi düşük tutmakta fayda var sonra hayal kırıklığına uğramayalım.

Back
Top Bottom