Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

İsimlendirme konusunda bir bilgim yok, 1.5.11 de olabilir. Yanlış bilgi vermiş olmak istemem. Demek istediğim hotfix değil yamanın test edildiğiydi.
Bu haydutlar ile ilgili bir güncelleme olacak mı ? Sanırım hideout ve haydut çıkma olasılığı rastgele oluyor ve bu çok sinir bozucu. Warband'de en güvenli yol şu şehrin gibi yapay zekanın en azından bir farkındalığı vardı. Bunda da en azından bunun tespiti yapılıp haydut çıkma oranı düşse iyi olur. Sakal gibi kesiyorsun kesiyorsun hemen geri çıkıyorlar. En azından bir şikayet olsun aklında

Bu haydutlar ile ilgili bir güncelleme olacak mı ? Sanırım hideout ve haydut çıkma olasılığı rastgele oluyor ve bu çok sinir bozucu. Warband'de en güvenli yol şu şehrin gibi yapay zekanın en azından bir farkındalığı vardı. Bunda da en azından bunun tespiti yapılıp haydut çıkma oranı düşse iyi olur. Sakal gibi kesiyorsun kesiyorsun hemen geri çıkıyorlar. En azından bir şikayet olsun aklında
Sordum. Birazcık şanssız bir oyun olmuş seninki galiba.
"Rastgele değil, hideout varsa çıkıyorlar. Hideout oluşma olasılığı da infected bir hideout çevresinde çıkan banditler çevredeki başka hideout'a sıçrayabiliyor. Hastalığın yayılması gibi ama bu random bir olay. Ancak er geç yayılıyor yakında hideout varsa ve temizlenmezse. Yani yapabilecekleri şey hideout infested ise alanda onları temizlemek"

Büyükşehir çalışıyor - sağolasın Arda soruları yanıtladığın için. Millet resmen aç kalmış cevaplara gördüğün üzere :smile:

Bu hideout konusunda bilgi vereyim yeri gelmişken. Sistemde tüm hideoutların yeri belli, sadece durumlarına göre aktif veya deaktif oluyorlar. Eğer yanılmıyorsum durum Warband içinde böyle değildi. Warband içinde spawn lokasyonu rastgele seçiliyor ve orada spawn oluyordu. Şu an ki oyun sisteminde ise hep aynı yerde bandit hideout çıkması olasılığı var. O yüzden aşağı yukarı nerede çıkabileceğini tahmin etme şansınız var.

@MArdA TaleWorlds : Hazır yakalamışken... Tuz Madeni, Zendar ve Four Ways Inn oyuna gelecek mi? Zendar olmaz da Tuz Madeni ve benzeri lokasyonlar oyuna x2 ekstra hikaye ve dinamiklik katabilir. Böyle bir düşünce var mı?
- Tuz madeninden tuz almak ucuz olabilir ama çevresinde haydutlar olabilir
- Four Ways Inn içinde normalde recruit edilemeyen Minor Faction askerleri olabilir vs gibi. Bunlar eski MB serisinden isimler tabi ama ana fikri anladın. Bu tarz bir plan varsa beni mutlu eder açıkçası. Oyunun bölgelerinin biraz daha bu şekilde küçük küçük kendine özel yerleri olması ekstra bir özgünlük katar diye düşünüyorum. İlk başlarda oyun tanıtımı yapılırken Minor Factionların kendi base'i olacak denilmişti sonra kaldırıldı. Büyük ihtimalle bazı sıkıntılar yaratıyor diye. Minor factionlar ile faction olarak alakası olmayan neutral yerler bu sıkıntıyı çözebilir diye düşünüyorum

İleriye dönük olası featurelar hakkında bilgi verebileceğimi sanmıyorum. (bu, onlar veya onlara benzer bir şeyler kesin gelecek ve ben onu biliyorum da söylemiyorum diye değil, SP tarafında gerçekten bilgim yok ileriye dönük) Keşke gelse tabii ilk M&B'den beri benim de merak ettiğim br konuydu o tarz yerler. ŞU an ekibin önceliği hatalar ve çöküşler benim bildiğim kadarıyla.

İleriye dönük olası featurelar hakkında bilgi verebileceğimi sanmıyorum. (bu, onlar veya onlara benzer bir şeyler kesin gelecek ve ben onu biliyorum da söylemiyorum diye değil, SP tarafında gerçekten bilgim yok ileriye dönük) Keşke gelse tabii ilk M&B'den beri benim de merak ettiğim br konuydu o tarz yerler. ŞU an ekibin önceliği hatalar ve çöküşler benim bildiğim kadarıyla.
Tam ileriye dönük de sayılmaz aslında, daha çok öldürülmüş bir fikri yeniden canlandırmaya giriyor bu sonuçta base olayları tanıtılmıştı zamanında. Anladım ama demek istediğini.
Fikir olarak sunulmadıysa fikir olarak sunmanı isterim bunu - belki bu açıdan neutral olarak ticared/asker alınacak bir yerler koymak o an backlog içine girmemiş veya takım tarafından değerlendirilmemiş olabilir. Buglar elbette önemli fakat en azından roadmap olarak insanların önüne böyle küçük de olsa güzel detay/feature haberleri koymanın şirkete pozitif yansıyacağını düşünüyorum ( senin işin olmadığının da farkındayım ama şu an TW olarak sana diyorum genelleyerek yani :smile: )

Sordum. Birazcık şanssız bir oyun olmuş seninki galiba.
"Rastgele değil, hideout varsa çıkıyorlar. Hideout oluşma olasılığı da infected bir hideout çevresinde çıkan banditler çevredeki başka hideout'a sıçrayabiliyor. Hastalığın yayılması gibi ama bu random bir olay. Ancak er geç yayılıyor yakında hideout varsa ve temizlenmezse. Yani yapabilecekleri şey hideout infested ise alanda onları temizlemek"
Bunu bildiğim iyi oldu hideoutlarda illa kendin savaşman gerektiğinden pek yanaşmıyordum onlara. Aslında bu tarz mekaniklerde işin mantık ve matematiğini anlatan kataloglar olsa güzel olur. Örneğin refah, gıda savaş simülasyonu açısından.

Bahsettiğin çoğu konuda şirket içinde düşüncelerimi eleştirilerimi dile getirdim ben de ancak maalesef elimin uzanmadığı noktalar mevcut. Duel modu gelmek üzere, o bahsettiğin çoğu konu bu yüzden zaten sorun olmaktan çıkacak. Ben Community Manager değilim, sorumluluklarımız aynı değil.
Bende hatami ögrenmis oldum. Kum torbasi yapmislar seni resmen forumda haberimiz yok. Senin bile bu kadar elin kolunu bagladiklarini bilmiyordum (hele duel server ayarlarini düzenlemene bile izin verilmeyecek kadar). Zaten öyle olmasaydi bazi seyler cok daha farkli olurdu, bu noktada olmazdik diye düsüyorum. Neyse tesekkür ederim.

Bu haydut sığınağı meselesinde 2 çözüm yolu var aslında. Biri, sığınıkları yok etmek için ordudan adam seçip baskını otomatik simule edebilmeliyiz. Yoksa bir süre sonra aynı sahnelerde 3 tane çapulcu keseceğim diye dakikalarımı harcıyorum. Diğer çözüm de Npc lordların da zaman zaman bu sığınıkları temizlemesi. Yoksa bir süre sonra haritada haydut popülasyonu aşırı artıyor. Ne yazık ki oyunda kurduğumuz birliklere "git şu şehrin etrafında devriye at" da diyemiyoruz. Diyebilsek bu da sorunu kısmen çözerdi. Koskoca Lord olmuşum şehrimin etrafı haydut kaynıyor ama benim tek seçeneğim tek tek bunları kovalamak.

database'de testler cirit atıyor, sanırım birgün içinde ilk kez bu kadar test yapıldığını görüyorum

haydut inlerinin kontrolden çıkmasına tek ben takılmıyormuşum demek ki, buna sevindim. Oyuncunun tek başına bunlarla mücadele edemediği kesin, artık lordların buna bir el atması lazım. Ceplerine biraz tereyağ koyalımda onlar halletsin.

Ve yine aynı Ferrari geçen sene taraftarlardan çok tepki çekince yeniden yapılanmalar ve yaklaşım farkıyla yapısını değiştirdi. Bu söylediklerim de çok kısa bir zaman zarfında gerçekleşti yani. Hangi takım dibi görse ya spordan çıkar ya da tutumlarını gözden geçirir, yeniden yapılanırlar. Yani demem o ki bunun için illa rock bottom vurmaya gerek yok.
Milyonların aklında tek soru. Ferrari zafer kazanabielcek mi?

1.5.10 için part invertpry screenlerinin lagının düzeldiğini söyleyebilirim. Bir de şu oyun kayıt alırken ki düzelse tam olacak

Back
Top Bottom