Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bence siz fazla normalleştirmişsiniz bazı şeyleri. Biri öyle bir şey yazsa ve düzgün bir yorum yazan birisi olsam üzerime alınmam. Yine erken erişim kartını oynayacağım ama burada oynayamayacağımı biliyorum.
Buyrun efenim.
OFcclx.png

Bana kalırsa şu noktadan sonra oyunda yapılacak ekleme ve değişikliklerin oyuna özel bir sevgisi ve ilgisi olan bizim gibi oyuncuları tatmin etme şansı bulunmuyor.
Royalus sağolsun mod listesini güncelleyip paylaşarak çok güzel bir iş yaptı. Oyun şu an arada açıp biraz takıldığımda neredeyse peker videoları kadar keyif verebiliyor :smile:
Ama işlerin istenildiği şekilde ilerlemediği de çok açık. Oyunun durumu hakkında karar veren abiler gayet old school olduğu için de olabilir başka nedenleri de olabilir bilemiyorum ama bloc gibi, royalus gibi arkadaşlar sayesinde foruma girip bakmayı oyunda farklı şeyler denemeyi seviyorum böyle takılacağız gibi görünüyor.

not: yahu bir senedir foruma girip çıkıyorum, yazıyorum falan niye hala recruitim? recruit olmakla ilgili bir sorunum yok bu arada da neye göre değişiyor onu merak ettim :smile:

Last edited:
Royalus sağolsun mod listesini güncelleyip paylaşarak çok güzel bir iş yaptı. Oyun şu an arada açıp biraz takıldığımda neredeyse peker videoları kadar keyif verebiliyor :smile:
Ama işlerin istenildiği şekilde ilerlemediği de çok açık. Oyunun durumu hakkında karar veren abiler gayet old school olduğu için de olabilir başka nedenleri de olabilir bilemiyorum ama bloc gibi, royalus gibi arkadaşlar sayesinde foruma girip bakmayı oyunda farklı şeyler denemeyi seviyorum böyle takılacağız gibi görünüyor.
Çok teşekkür ederim beyim.Modcular gereken herşeyi yapıyorlar çok sağolsunlar.Bloc başkan gibi kişilerin her zaman değeri bilinmesi gerekir çünkü kabiliyetleri ve emekleri harici cidden gönül insanları hepsi.Benim yapabildiğim anca forum üyelerine mod konusunda kolaylık sağlamaya çalışmak keşke fazlasını yapabilsem cidden çok isterdim.
O1L1Mv.png
not: yahu bir senedir foruma girip çıkıyorum, yazıyorum falan niye hala recruitim? recruit olmakla ilgili bir sorunum yok bu arada da neye göre değişiyor onu merak ettim :smile:
12 saat 18 dakika sonra rütbe atlayacaksın bu arada :smile:
OFB1ov.png

Last edited:

Bolgesel hava olayları, bir suru hayvan, yeraltindan maden cikarma, iyilestirilecek animasyonlar vs. Arads bir bu oyunun haberlerine bakmakta yarar var gibi gözüküyor. At ve kilici cok farkli kullandiracaklar sanırım.

@MArdA TaleWorlds Asil calistigim kisim multiplayer diyorsunda kurban olayim ciddi yazicam. O bu clanlarin dcsinde gezerek, forumda bos vaatlerle (buda senin sucun degil, kendini icefrog sanan bazi insanlar var sirkette, calistigi oyun motorunun neler yapabildigini kavrayamayandan tut küfür haznesi benden senden genis olan insanlarda var anliyorum) Burda forumda yazsanda cözemeyecegin seylerle ugrasacagina, sp deki haritalarla ugrasacagina degcek mi degmeyecek. Hic bir sey degismeyecek.
Mp communitysi ölüyor, hadi takim kücük, yada söz geciremiyorsun ona buna, hatalar buglar düzelmiyor. Community manager olarak artik server ayarlariyla oynamanizada mi izin vermiyorlar.(Sanmiyorum öyle bir durum oldugunu) Karsimizda warbandda uzun süre multiplayer oynamamis bir community manager olsa mp de anlayacagim. Server ayarlarinda olmasa diyecem yapamayacagin bir sey diye. hadi daha adminlik sifresi var mi yok mu server icerisinde (Bilinmiyor) e kardesim size bu duel serverlarinin text dosyalarini editlemeye erisim vermiyorlar mi? Duel serveri kac aydir acik (yarim yili gecti heralde) Bu duel serverinda oyun modu TDM tamam (Kücük ekip DM den önce TDM yapmis DM yapmamak icin direniyor) TDM oldugu icin benim ayni takimdan biriyle duel atmak icin baska takima gecmem gerekiyor. Duel serveri acildigindan beri böyle. Madem Gelistirici ekip DM yapmamakta direniyor sende git Community Manager olarak o server ayarindaki takim arkadasina vurma ayarini %100 e getiremiyor musun? Ugrasmayalim takim degistirmekle kim o an serverdaysa direk duelimi atayim ben.Kac ay bilmeyen adami kandirdinizda 3vs3 serverinda team damage acik yani saka gibi duel de yok, Istedigimiz Classi para bittigi zaman degistiremiyoruz. Ya kurban olayim o bile var zaten server ayarlarinda (zamaninda kim ugrastiysa eklemis ta beta v0.9 da var) cek slideri onuda saga millet para derdi cekmesin duel serverinda. Git arada factionlari degistir ac text dosyasini vlandia yazani sturgia yap.
betadan beri olan ki hala canli kaniti seninde o dc de oldugun Betalords dcsinde görmüssündür Insanlar mp icerisinde kendi oyunlarini yaratabiliyor. Bu secenek hatta ara ara en son 1.4-1.5 e gecerken Yanlislikla tekrar aktif edildi. Ve 30dk-1 saat icinde bannerlord tarihinin en hizli hotfixini attiniz sirket olarak. Nin3 e sordugunda Warbandda bile olan bir oyun yarat secenegini bana diyor ki o Developer tool ondan kaldiriyoruz acik kaldiysa (Bende yedim tabi ahaha). Neyse betadan beri olan bir sey icin destek olunacagina köstek olunup release öncesi imali bir calisma ile Betalordsun kullandigi acik kapatildi hatta o kapatilan acik yüzünden sonradan o tool örnek veriyorum en son geldiginde. A kisisi server kuruyoruyor hatta B kisisi server listte o serveri görse bile join attiginda birbirleriyle etkilesime gecemediler. Artik communitynin server acmasindan ne kadar korkuluyorsa imali bir calisma var bunun üzerinde. Keske bu imali calismayi kücük developer takimi multiplayerin baska yönlerinde göstersede bu durumda olmasaydik artik emir kimden geldiyse, bazen o takim mucizeler yaratiyor 30dk da hotfix atarak. Keske bu imali calismalar Sound of Doom ilk kez karsimiza geldiginde karsimizda olsaydi. Hatta o imali calisma yapilmasaydi (server acma fixinden bahsediyorum) su an multiplayer deli gibi aktif olurdu (bknz. Bannerlord Online) niye cünkü kendini icefrog sanan insanla ugrasmazdi community. Bir sürü mp modu aktiflesirdi, örnegin Sword and Musket modu cikardi, Kaybolan Napoleonic wars communitysi katilirdi mp ye, Yüksek pingden sikayet eden düsük pingle adam akilli oynardi. (Sende isin mp olsada spdeki haritalarda ne var türkce forumda zaman ayirabilirdin) E multiplayer aktif oluncada sikke ile satacaginiz kozmetikleri alirdi millette bende alirdim. Sirkettekilerde loyality cutini alirdi oradan artik onlada napardiniz bilmem. Hadi simdi ölü multiplayera acikla sikke geldiginde ne yapicaniz. 2-3 kisiye satarsiniz skinleri ölü mp de.
Oyunun icinde zibilyon tane yarim birakilmis harita var (bizim su ana kadar görebildigimiz ki bide eklenmeyen yarim birakilan kac tane vardir, reddedildigi icin yarim birakilan vs) ac text dosyasini yapistir hartanin kodunu rotasyona. Duel serverina gelen adam desinki aa adamlar ugrasiyor ne mapler yapmislar desin. Millet reddedilmis olsa bile o haritalari kesfetsin. resonant tarzi youtuberlar video ceksin. Insanlar Bannerlord hakkinda konussun. Facebookta buglu siege videosu atarak bu oyunun mp communitysi büyümeyecek. Yav sirketteki elemanin biri yapmis zamaninda haritalarda tek tikla mevsim degisiyor. Taleworlds xaunada kar yagdirdi diye kuduranlar oldu yilbasi. Adam bilmiyor ki neler var oyunun icinde. Senin bizden iyi biliyor olman lazim. Siegede crash yiyen haritalari text dosyasindan sil rotasyona düsmesin. En iyi siege mapi olan betadaki kücük haritayi geri sok rotasyona (Crash yedirmiyorsa). yahu warbandin efsane haritasi ( bana göre warbandi öldüren) Arena. Seveni bol haritanin. Cs go mantigi Community maplerden sectigin bir haritayi event tarzi ekle. yalvar yakar iste iznini sirkette eklet oyun dosyalarina bak firates yapmis https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/2263
Bannerlord icin Arena haritasini. Haritanin yapildigi oyun versiyonunu bilmiyorum V 1.5 lerdedir yahu ben bu haritayi beta 0.9 da betalords modu ile mp de acip oynayabiliyorum illa su anki güncel versiyondada calisiyordur bu harita. 3-5 makyajlayin haritayi. Warband Bannerlord indirimi yapiyorsunuz steamde. Sende Multiplayer Community Manageri olarak Nostaji haritayi ekle rotasyona reklamini yapin. Warbandda arena hatiralari olan adam gelsin oynasin o haritada duelini tdmsini. Ne is yaptigini bilmediginiz (aslinda biliniyorda neyse) art takimi diger oyundan kafasini kaldirsin gitsin artik paintten mi ciziyor adobesini mi aciyor 3-5 badge eklesin. Yani kurban olayim oyuna eklenecek en basit sey bu badgeler. Farkinda degilsen badge nasil ekleniyor bilen birine sor sirkette zaten o cevabi aldiginda kendin bile cizersin 2-3 sey. 1 gün ayirsan bu ise yanlislikla bir sürü badge eklersin oyuna o sirkette sordugun kisiyle, mp comminitysinin de gönlünü kazanirsiniz. Insanalr bagiriyor badge badge diye. Community görsün emek verildigini. Madem mp developer takimi cok az, yavas calisiyor yada baska seylerle ugrasiyor. Sende Community Manager olarak Multiplayer Communitysini canlandirmaya calis. Forumda takim az kisi, corona virüsü neden gösterip gereksiz vakit kaybetme. Benim meslegim community managerlik degil sen kendin o meslekte bunun gibi 1000 tane fikirin zaten aklinda olmasi lazim. Burada sana yazdigim cogu seyi community manager olarak yapabilmen gerekiyor. 1-2 tanesi yalandan oyun motoru hakkinda bilgi istiyor. hadi badge konusundada bir adet art takimindan kisi bir tanede developer alican taleworlds dcsinde de yanina. Bir yerden artik baslamak lazim. Sert yazdigim yerlerde kirildiysan affola ama artik anlam veremiyorum. Sacma geliyor. Oyun gözümüzün önünde ölüyor.

Bolgesel hava olayları, bir suru hayvan, yeraltindan maden cikarma, iyilestirilecek animasyonlar vs. Arads bir bu oyunun haberlerine bakmakta yarar var gibi gözüküyor. At ve kilici cok farkli kullandiracaklar sanırım.
Bir an için Bannerlord ile alakalı olarak okudum. Yaşadığım yükselişi ve düşüşü tarif edemem. =) Ama katılıyorum, takibe almakta yarar var.

Bir an için Bannerlord ile alakalı olarak okudum. Yaşadığım yükselişi ve düşüşü tarif edemem. =) Ama katılıyorum, takibe almakta yarar var.
O zaman direk bannerlord ile alakali bir sey de paylasiyim:

Burada atin zirhi daha iyi olabilirdi, ama rengi fena degil. Biraz daha canli ve parlak renkler ile ozellesmis zirh yaparlarsa bu modda cok iyi olr. O gecmiste paylastiklari iskelet at bile ozel tasarlanmis zirhlar kusanabilir, rengârenk/canli sekilde. Hatta hafif de efekli.. Neden olmayacak olsun ki?

Bahsettiğin çoğu konuda şirket içinde düşüncelerimi eleştirilerimi dile getirdim ben de ancak maalesef elimin uzanmadığı noktalar mevcut. Duel modu gelmek üzere, o bahsettiğin çoğu konu bu yüzden zaten sorun olmaktan çıkacak. Ben Community Manager değilim, sorumluluklarımız aynı değil.
Yorumun için teşekkür ederim.
İlgili kişilere soracağım.

Bunun dışında geçen günkü hataların sahneden değil yapay zeka tarafından olduğunu teyit ettim. Üzerinde çalışmalar devam ediyor ancak henüz istediğimiz seviyeye gelmediği için oyunculara yansıyan bir gelişme olmamış şimdiye kadar. Sanırım biraz daha üstünde çalışacağız, ama onları öyle bırakmak gibi bir durum söz konusu değil.

Back
Top Bottom