Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Flaming
Oyun ve gelişmeler ile uzaktan yakından alakası olmayan şahısların arada buraya uğrayarak lafı sallayıp tekrardan gelmemek üzere gitmesi beni bitiriyor :grin:
Sen büyük ihtimal ilkokula giderken ben bu seriyi oynuyordum. Oyunu, gelişmeleri, geliştirmeyi senden daha iyi bilen birisi için böyle şeyler söyleme, tekrardan gelmemek üzere giderken üzersin beni. :sad:

bgDvjql.jpg

2aWj4Gb.jpg

DyVbqo1.jpg

Köylerini yağmaladığınız lordlar yeni tepkiler vermeye başlamış misal. Bunu gibi şeylerden bahsediyorum.

Flaming
tekrardan gelmemek üzere giderken üzersin beni. :sad:
Yaşıyla kendini ön plana çıkarmaya çalışanlardan anca bu oluyor ne beklersin ki zaten? Umrumda değilsin mesajlarına da cevap vermeyeceğim, geliştirmeleri takip etmeye ömrün yeter umarım

Flaming
Çocuk beni 80 yaşında zannediyor herhalde. Canısı yaş ile ön plana çıkarmıyorum kendimi, bu oyuna olan bilgimi, ilgimi bil diye söyledim. 13 yaşında olsam ne fark edecek? O lafımı üzerine alındığına göre bence problem ben değilim. :smile:

Köylerini yağmaladığınız lordlar yeni tepkiler vermeye başlamış misal. Bunu gibi şeylerden bahsediyorum.
Bu bir süredir var bildiğim kadarıyla, yeni bir şey sayılmaz. Bahsini geçirse bile bununla alakalı bir davranış yapmıyorlar maalesef. Sen yaktığın için senden öc almaya çalışmıyor yani. Bu tarz NPClere biraz daha karakter veren davranışlar güzel olurdu. Traitlerin de anlamı olurdu bu şekilde.
Galiba en "uç" yaptıkları şey, köy yağmalarken yağmalanacak köyler arasında en çok nefret ettiği klan liderinin köyünü seçmesi, o kadar

İlk lordun atar gider yaparken en yakın arkadaşını görmüş gibi sırıtması da garip bir durum ama bu küçük bir hata tabi düzeltilebilecek bir şey

Sen büyük ihtimal ilkokula giderken ben bu seriyi oynuyordum. Oyunu, gelişmeleri, geliştirmeyi senden daha iyi bilen birisi için böyle şeyler söyleme, tekrardan gelmemek üzere giderken üzersin beni. :sad:
Gerçekten yaş muhabbeti yapacak kadar düşük bir insan mısın? 2-3 ayda bir gelip ortalığı bulandırıp gidiyorsun. Burada bir şeyler paylaşan insanlara "138 sayfa boş muhabbet yapmışsınız" diyorsun. Bir şeye faydan yoksa zararında olmasın. Burası askeriye değil kıdem muhabbeti de yapamazsın. 2008 yılında kayıtlı hesabımla girip yazsam senden daha mı üst seviye olacağım? Dediğine göre yaşıt sayılırız ama benim yaşımdaki biri böyle çoluk çocuk muhabbeti yapıp dursa ciddiye almam, bu zamana kadar da almıyordum zaten. Fakat birisi fikrini belirttiğinde fikrinden ziyade şahsına yönelik saldırıp, onlarca insanı "boş muhabbet" ile itham edersen orada dur derim.

Gerçekten yaş muhabbeti yapacak kadar düşük bir insan mısın? 2-3 ayda bir gelip ortalığı bulandırıp gidiyorsun. Burada bir şeyler paylaşan insanlara "138 sayfa boş muhabbet yapmışsınız" diyorsun. Bir şeye faydan yoksa zararında olmasın. Burası askeriye değil kıdem muhabbeti de yapamazsın. 2008 yılında kayıtlı hesabımla girip yazsam senden daha mı üst seviye olacağım? Dediğine göre yaşıt sayılırız ama benim yaşımdaki biri böyle çoluk çocuk muhabbeti yapıp dursa ciddiye almam, bu zamana kadar da almıyordum zaten. Fakat birisi fikrini belirttiğinde fikrinden ziyade şahsına yönelik saldırıp, onlarca insanı "boş muhabbet" ile itham edersen orada dur derim.
Katılıyorum.''Hadi bana saldırın'' gibi konuşmussunuz @Erozbey size yakışmadı.

Bence siz fazla normalleştirmişsiniz bazı şeyleri. Biri öyle bir şey yazsa ve düzgün bir yorum yazan birisi olsam üzerime alınmam. Yine erken erişim kartını oynayacağım ama burada oynayamayacağımı biliyorum.

@Erozbey kimin düzgün yorum yazıp kimin yazmadığını sen mi belirliyorsun? Madem çok düzgün(!) yorum yazıyorsun:
Oyun ve gelişmeler ile uzaktan yakından alakası olmayan şahısların arada buraya uğrayarak lafı sallayıp tekrardan gelmemek üzere gitmesi beni bitiriyor :grin:
isim verilmemiş bir yorumu niye kendi üzerine alınıyorsun? Senden kart oynamanı isteyen yok ortalıkta dolanma yeterli olur. 3 ayda bir gelip erken erişim deyip gidiyorsun. Yapımcılar düzgün düzgün cevap verirken sen triggerlanıyorsun. 138 sayfada seni muhattap alan bir yorum yok. Aksine geliştiriciler ile bir sürü fikir alışverişi ve dertleşme var. Bu konuyu yırtık don misali kullanmayı bırak.

En son 180. sayfaya girmişim bu konuda. 318. sayfaya kadar gelmiş ve birkaç sayfa yorumlara baktım hala çok boş yorumlar(?) var. Allah yapımcılara sabır versin. :razz:
Bu yorum uyarı almayacak mı? Sen doldur biz içelim o zaman. Ne diyelim? Çok boş yorumlar var diye eleştiri yapmak, hmm.. güzelmiş. @Homerøs

Aynen kanka senin yaşın küçükken cart curt. Bitmediniz bi' ya. Uyarı alırsam da alayım. Sizin gibilerle böyle konuşmak gerekiyor çünkü. Oyun bilginle ilgili birşey demiyorum, ama karşındakini tanımadan yok böyleyken ben böyleydim gibi ucuz söylemlerde bulunuyosun. Yayınlarına baktığımda sadece sahne tasarımı yapıyosun, gelmişsin ben oyun geliştiriyorum falan muhabbeti yapıyosun. Oyun geliştirmenin yarısından fazlası kodlamadır. Bloc nickli arkadaşı turkishplayer'ın yaptığı yayından tanıdık kendisi mühendis, yıllardır da modlamayla uğraşıyor. O bile burada gelip ben böyleydim şöyleydim demedi. Oyunun 1 yıldan fazladır dikkat çeken eksik kısımlarını fark edip modlar geliştirdi. Ortalığı durduk yere karıştıracak eleştiride bulunuyosun. Boş diye eleştiren birinden fazla birşey beklememek gerekiyor.

@Erozbey kimin düzgün yorum yazıp kimin yazmadığını sen mi belirliyorsun? Madem çok düzgün(!) yorum yazıyorsun:

isim verilmemiş bir yorumu niye kendi üzerine alınıyorsun? Senden kart oynamanı isteyen yok ortalıkta dolanma yeterli olur. 3 ayda bir gelip erken erişim deyip gidiyorsun. Yapımcılar düzgün düzgün cevap verirken sen triggerlanıyorsun. 138 sayfada seni muhattap alan bir yorum yok. Aksine geliştiriciler ile bir sürü fikir alışverişi ve dertleşme var. Bu konuyu yırtık don misali kullanmayı bırak.
Emrin olur paşam.

Oyunda var olan bütün haritaları ezbere bilemediğim için ve üzerinde çalışmadığım ve bilgi sahibi olmadığım konularda cevap veremediğim için hatalıyım sanırım. ¯\_(ツ)_/¯ Bu dil kimseye yardımcı olmuyor, olmayacak. Umarım ileride bir gün anlatmaya çalıştığım ama belli ki başarısız olduğum bu durumu bir şekilde anlayabilirsin.
Sevgiler.

Öncelikle tam zamanlı işinizin bu olmasına rağmen topluluğun duygusal tepkilerine, davranış ve üsluplarına ayrı ayrı hassasiyetle yaklaşmanın ve aynı zamanda da işi istikrarla sürdürüyor olmanın meşakkatinden dolayı sizi takdir ediyor ve emeğinize saygı sunuyorum. Oyunu çıktığı ilk gün almış ve ertesi gün Steam'de de yorumlamıştım bahsim şu şekildeydi; pandeminin tam olarak insan hayatında olumsuz psikolojik etkisine başladığı noktada bir girişim gerçekleştirildi. Bu hem bir risk hem de ciddi bir sorumluluktu. İnsanlara sadece para karşılığı bir mal değil aynı zamanda yıllarca bahsi geçirilmiş bir umut da pazarlanmıştı. Dünyanın ahvali, projenin önemi ve insanların ciddiyeti mukabilinde bence bekleneni kısmen de olsa karşıladı. Asla tükaka yapılacak bir proje değildi, değil. Kötü eleştiri yapan insanlara şöyle bir göz ucu ile bakacak olursak da M&B evrenine yıllarını vermiş, kemik kadrodan ibaret. TW ekibini yakinen tanıyan, bilen, onlara muhabbet besleyen insanlar. Esasen yapılan kötü eleştirilerin sebebi de bundan kaynaklı. TW ekibine olan güvenin boşa çıkmasıdır. Biliniyor ki TW Ekibi çok iyi projelere imza atabilecek donanımda. Hem madden hem manen bu desteğe mukabiller. Ama neden bekleneni karşılamıyor. Bu, içinde bulunduğumuz şartlarda ve muhatap alındığımız yetkililerle asla alamayacağımız bir cevabın sorusu. Herkes gibi postlarınızı takip ediyorum. Bizlerin ferahı için giriştiğiniz çabadan dolayı tenzih etmek ihtiyacı hissettim. Anlamayanlar elbette olacaktır. Ama anlaşıldığınızı bilin. Evet bizzat bende nefsime yeniliyor ve sitemkâr olabiliyorum. Ama niyetimin ya da kısmen niyetlerimizin çamur atmak olmadığını bilin. Başarınız, başarımız. Sevinciniz, övüncümüzdür. Öz bir şekilde hislerimi ve beklentilerimi ifade etmeye çalıştım. Umarım iletişebilmişimdir. Sevgiler.

Bazen ısrarla fazla sitemkar yorumlar geliyor diye yorumlara bos demek dogru degil. Kac yildir kendisinin de oyunu oynayip takipte oldugunu soyleyen birine, tartismayi buyutup buradan git demek de dogru degil.

Buka buyutmeye gerek yoktu

Back
Top Bottom