Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

böyle bir şeyin imkansız olduğunu düşünüyorum, ki zaten bu konuda yeterince şey söylediler. mod topluluğu yapar ama orası kesin.
Ya niye imkansız olsun ki anlamıyorum! Tamam gerçek devlet isimleri falan olmayabilir kalradya gibi hayali bir mekan oluşturulsun Osmanlı dönemi öyle yansıtılsın buna da razıyız. TaleWorlds Yapsın artık şu Osmanlı dönemi oyununu. Warband da gördük modların nasıl kalitesiz olduğunu.

Şöyle gerçek devlet isimleri kullanılan adam gibi bir Osmanlı dönemi oyunu yapsalar keşke. Yeniçeriler, ağır zırhlı sipahiler, şövalyeler falan efsane olur.
Ya niye imkansız olsun ki anlamıyorum! Tamam gerçek devlet isimleri falan olmayabilir kalradya gibi hayali bir mekan oluşturulsun Osmanlı dönemi öyle yansıtılsın buna da razıyız. TaleWorlds ün Osmanlı ile bir sorunu mu var anlamadım ki! Yapsın artık şu Osmanlı dönemi oyununu. Warband da gördük modların ansıl kalitesiz olduğunu.
Ox8pko.gif

8- oyunun adı bannerlord 1 yılı geçti halen banner (sancak) yok
Konuş reis :grin:

Ya niye imkansız olsun ki anlamıyorum! Tamam gerçek devlet isimleri falan olmayabilir kalradya gibi hayali bir mekan oluşturulsun Osmanlı dönemi öyle yansıtılsın buna da razıyız. TaleWorlds Yapsın artık şu Osmanlı dönemi oyununu. Warband da gördük modların nasıl kalitesiz olduğunu.
bu biraz khuzaitler türk mü moğol mu tartışması gibi oldu :smile: tw'nin neden sorunu olsun osmanlıyla.

bence bunu osmanlı özelinde düşünme, gerçek devletlerin olduğu bir evrende mount and blade oyunu yapacaklarına inanmıyorum. belki with fire and sword gibi bir şey yaptırırlar, ama onunda olasılığı düşük geliyor bana.

en basitinden neden yapmayacaklarını düşününce, kalradya gibi hayali bir evrende bile bir ırk türk mü değil mi diye tartışıldı kaç kere, bir de böyle bir oyun yapsalar kim bilir neler ile uğraşacaklar. mesela osmanlı karşısında bir devlet var, vay efendim bunlar bizden neden güçlü yapıldı vb tartışmaları bile olur gibime geliyor :smile: senin dediğin gibi bir hayali evrende osmanlı benzeri bir devlet yapabilirler mi, neden olmasın belki olur.

ama modlardan ümidi kesme bence şuan ki imkanlarla çok iyi işler çıkacaktır.

@Lucon Oyunun teknik sınırı S&M moduna Hayriye olayını eklemeyi mümkün kılıyor mu ? Özetle Yeniçerileri bir görev silsilesi sonunda sonlandırıp yerine nizamı cedid'i getirmek (bir birim paketini görevler sonucunda gelecek script ile silip yerine başka bir birim paketi eklemek, reform etmek) gibi ?

Bu introyu tekrar izliyordum seslendiren kadın dark souls 3 introsundaki kadın değil mi?Çok iyi seçim olmuş

0.45 de giren melodi inanılmaz hoş, ayrıca sondaki müzik çok gaz duruyor. bu müzikleri oyunda da görürüz umarım. uzun zamandır aynı müzikler var oyunda

Piyadeler için şu ana kadar kesin karar aldığımız birimler;

• Reformlu Yeniçeri Ortaları,
  • Nizam-ı Cedid Ordusuna bağlı Ortalar,
Bizim mod projesinde ki dönem kapsamımız 1789-1815 yılları arasında olduğundan "Çok Oyunculu" kısmında ki planımız bu şekildedir. Şu anda Piyade için düşünülen birimler bunlar fakat Osmanlı döneminde yine popülerliğini 1.Dünya Savaşına kadar korumuş Arnavut Tüfenkçileri- erken dönem Avcı Taburları da eyalet birimi olarak ekleyebiliriz.
@Lucon Askeri birlikler için şu siteyi kullanabilirsiniz. Gerçekten çok güzel bilgiler ve görseller var. (Eflak, erdel ve boğdan askeri birimleri bile var. Bu ülkeler hakkında detaylı yazıyı Türkçe kaynaklarda bulmak zor :/) Ben kendi projelerim için yararlanıyorum.

Ayrıca sekban alaylarını da ekleyebilirsiniz. Uzun savaş(1593-1606) dönemi orduya alımları ciddi bir şekilde artmış daha sonrada ordunun bel kemiği haline gelmişti. 18yy sonlarında yeniçerilerin ciddi bir şekilde bozulmasıyla büyük ihtimal ordudaki mevcutları daha da arttırılmıştır.

Last edited:
Önceki yorumu yanlış yere atmışım yeni farketim.

TaleWorlds Youtube kanalının oyunun başındaki hikaye fragmanı videosu altına gelen yorum ve aldığı beğeni.
"Öncelikler" uğuruna kendini rezil ettin be TaleWorlds

iMPKZ.jpg

uzun zamandır aynı müzikler var oyunda
Müzikler kısa süre içinde inanılmaz bir tekrara düşüyor gördüğüm kadarıyla, aynı müzik tekrar tekrar çalıyor yani. Ayrıca birden fazla enstrümanı kullanıp çeşitlilik yapalım derken tam anlamıyla kafa ütüleyen şeyler çıkarmışlar ortaya, aşırı derecede yükseliyor ses, hiçbir şey anlaşılmıyor vs.
Daha sakin temalı, daha sınırlı enstrümanla yapılan müzikler doğru bir seçim olurdu:

Mp lobideki müziklerin bazıları iyi mesela ama sp'de yok, hele Warband müziklerinin bazılarını remake yapmışlar, 1-2 tanesi çok çok kafa ütülüyor.

Last edited:
Müzikler kısa süre içinde inanılmaz bir tekrara düşüyor gördüğüm kadarıyla, aynı müzik tekrar tekrar çalıyor yani. Ayrıca birden fazla enstrümanı kullanıp çeşitlilik yapalım derken tam anlamıyla kafa ütüleyen şeyler çıkarmışlar ortaya, aşırı derecede yükseliyor ses, hiçbir şey anlaşılmıyor vs.
Daha sakin temalı, daha sınırlı enstrümanla yapılan müzikler doğru bir seçim olurdu:

Mp lobideki müziklerin bazıları iyi mesela ama sp'de yok, hele Warband müziklerinin bazılarını remake yapmışlar, 1-2 tanesi çok çok kafa ütülüyor.

Bu sondaki harbiden bir yerden sonra kafa ütülüyor.

evet feci halde tekrara bağlıyor, tek çözüm ayarlardan müziği kapatıp alttan kendi listeni dinlemek :smile:

warband ı yapamadılar bozuktu biraz bişeye benzedi modlar ile
sonradan gelen viking dlc falan filan
native 1 kere bile oyun bitirmiş değilim.

bannerlord 1 yılı geçti erken erişim milletin para verdiği oyunu bitirmeden uzaya mı çıkacaklarmış? :grin:
güneşe basıp kendimizi bulmayı eklediler 2 ayda gerçi mantıklı oyun bitti kendimizi bulduk beyler dağılın...

TaleWorlds Youtube kanalının oyunun başındaki hikaye fragmanı videosu altına gelen yorum ve aldığı beğeni.
"Öncelikler" uğuruna kendini rezil ettin be TaleWorlds

iMPKZ.jpg
o yabancı YouTube yorumları öyle bi şey ki istediğin kadar açık verme onlar bir laf bulur ve atar :grin:.
Ben razı değilim be hocam sadece sen razısın, çok Osmanlı vs istiyorsan total war lara bak onlar gerçek tarihin zevkini verdiği kadar sıkıcılığınıda katmış ancak burası hayali bir dünya hayali dengelerle hazırlanmış . Hatalar , öncelikler diye rezil olmasalar güzel bir oyun olarak tadını çıkaracaktık. MB nin DLC namına bile Osmanlı vs yapması hem olası değildir hemde mantıklı değildir. ( adamlar oyunu yapamıyorlarda)

beyler selam ben oyun yılı olarak 4 yıl geçirdim krallık kurduktan sonra fakat elimde 1 kale 1 şehir olmasına rağmen kimse savaş açmıyor krallıgıma etrafımda batanya var batanya sturgiya ve batı ile savaşıyor gorüyorum fakat bana hiç bir krallık savaş açmıyor bende açmak istemiyorum ornegin ana gorev henüz 4 soylu ile görüştüm ana gorevde ilerlemek istemiyorum bu yüzdenmi açmıyolar nedenini bilen varmı

beyler selam ben oyun yılı olarak 4 yıl geçirdim krallık kurduktan sonra fakat elimde 1 kale 1 şehir olmasına rağmen kimse savaş açmıyor krallıgıma etrafımda batanya var batanya sturgiya ve batı ile savaşıyor gorüyorum fakat bana hiç bir krallık savaş açmıyor bende açmak istemiyorum ornegin ana gorev henüz 4 soylu ile görüştüm ana gorevde ilerlemek istemiyorum bu yüzdenmi açmıyolar nedenini bilen varmı
Benim niye morelim bozuldu buna ciddi ciddi morelim bozuldu :grin: Ana görev ile pek uğraşma birşey yok tam sürümde göreceğiz dostum.Aç gitsin savaşı :smile:

Sefer haritasında hud gizleme tuşu yok mu? @Abdullatif hocam sanırım sen ilgileniyorsun bu kısım ile. Fotoğraf modu yok fakat hud'ı gizleyebilirsek yani hem ekrandaki arayüz şeylerini hem de köy kale şehir isimlerini gizleyebilirsek güzel olur bence çünkü sefer haritasında da güzel manzaralar çıkıyor ama ss alınca bu dediğim şeyler kirletiyor fotoğrafı.

Ana görev ile pek uğraşma birşey yok tam sürümde göreceğiz
Öyle deme beyim ana görev kasıyorum deli gibi tüm hevesimi alırsın :grin:

Benim niye morelim bozuldu buna ciddi ciddi morelim bozuldu :grin: Ana görev ile pek uğraşma birşey yok tam sürümde göreceğiz dostum.Aç gitsin savaşı :smile:
simdi ben savaş açmak istemiyorum ama oyun biraz zorlaştırsın diye rakiplerden 1 2 si bana savaş açsa saldırsa zevkini arttırır diye düşünüyorum oyunda 4 yıl geçti 2 çocuk dogurdu benim hanım ama hala savaş açan yok biraz güçlendim o yüzdenmi acaba 1 kalemde 300 kişi var şehirimdede 500

yani kısacası oyun kendiliginden aksın istiyorum bana savaş açsınlar barış imzalasınlar falan istiyorum ama hiç kimse savaş açmıyor bilen yada başına gelen yardımcı olabilirmi

Back
Top Bottom