Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

"(!)" işaretini de öğretebilseydik keşke de kullansaydı arkadaş.

Ayriyetten büyütülen bir şey yok. Kimse de arkadaşı haraslamıyor. Sadece her ay ikide bir gelip bu yorumu yapıp konudaki insanların canını sıkanlar oluyor. Arkadaş yanlış anlaşılmış olabilir, düzenlemeye basıp ironi belirten ünlemi ekleyebilir.
Emre burada bariz bir şekilde iğneleyici bir üslup kullanmış, rica ediyorum sadece kendi sözlerinizden yola çıkmayın. Sadece ironi yapıp "(!)" koyulmadığı için "Öğretebilseydik" denmesi hoş değil. Bannerlord tartışma konusu ironi olan bir ileti üstünde odaklanıp kirlilik olmasın diye ileti gönderdim (Haddine mi, demeyin. Bannerlord ile ilgili bir başlıkta boş bir tartışma okumak istemiyorum, kimse istemez. Mümkünse cevap vermeyin veya özelden verin, bunun uzamasının mânası yok.)
Yazı ile iletişim kurduğun, jest ve mimiklerin görülemediği bir ortamda ironi yaparken "(!)" işareti kullanılmıyorsa bir zahmet insanlar bu şekilde anlasın. Yok ismi Neyzen Tevfik'miş yok böyle bir nicki varsa bunları demezmiş. Bu tarz düşünceler boş muhabbetten öte değil.
Öyle. Amacım tartışma başlatmak veya mikro analiz yapmak değil. Neden ironi olduğunu anlamadınız da demiyorum. İroni olduğu bariz görünmüştü (Hâla da öyle görünüyor ama muhattap olduğunuz insanlara göre elbette değişir. Hayatınızda ironide atıfta bulunulan insan tiplerine çok maruz kalıyorsanız elbette bir şey demiyorum), ironi olup olmadığının fuzuli bir şekilde tartışılmasındansa örnek vererek noktayı koymak istedim.
Ayrıca benim söylediklerimin tamamı senin "gerizekalı" diyerek hakaret etmenden daha hafif kalıyor. Bir sebepten tartıştığın insana "zekası geri" demek bahsini ettiğin zeka geriliğinin alâmet-i fârikalarından bir tanesi, haberin yok
Gayet haberim var ancak genel geçer verdiğim cevabı üstüne neden alındın bilmiyorum. Sadece seninkinden yola çıkarak bir şey demedim. Ayrıca eğer bir insan ciddi ciddi "Arkadaşlar boş yapmayın yhawww" diyorsa onun fikrine saygı duymam ciddiye de almam. "Gerizekalı" kelimesi yerine "Zekası geri" kalıbını kullanmamım nedeni de zekası geride kalan insanların bu tarz yorum yapacak olması. Gerizekalı diyerek amacımın agresiflik olmadığını belirtmek istemiştim, dediğin gibi birbirlerini tanımayan insanlardan oluşan bir tartışma platformu, forumda bu mümkün olmuyor. Arkadaşlarımla muhabbet ederken bu üslupla konuşuyorum ve anlıyorlar, hâliyle bu durum ister istemez diğer konuşmalarıma da yansıyor.
"shjssjs"
lkjbsadsajdıusaıudasd

@Rkar Böyle bir forum tartışma konusunda ''hala laf kalabaligi yapiyorsunuz forumda.'' yazarsan ters tepki alman normal ironi falan yapsada birşey farketmez brocuğum.Ben ne bileyim ironi yaptığını arkadaşlığım yok samimiyetim yok burdaki insanlarında olmayabilir lafı ortaya atarak konu sadece hadsizlik oluyor.Arkadaşındır onu bilemem ama toplum içinde bu tarz söylemlerde sadece ters tepki alırsın.Arkadaş arası whatshapp grubu değilki burası nerden bilelim amacı ne.

Mümkünse cevap vermeyin veya özelden verin, bunun uzamasının mânası yok
Bence de uzatılmasının bir anlamı yok. Karşı tarafın yanlış öngörüsü sebebiyle konu uzadı. Burada konu Emrenin iğneleyici bir tabir kullanması değil, ironi. Ha varsa bir iğneleyici laf moderatörü zaten etiketler veya özelden yazar geçersin, o da uyarısını yapar geçer diye düşünüyorum. Ancak senin de "laf kalabalığı yapıyorsunuz" tabirin ve "zekası geri dersin geçersin" önerin de hoş değildi.

Arkadaşlar aslında doğru söylüyorsunuz ama arkadaş o kadar saçma bir yazı yazmış ki ironi olması yada olmaması bir şey değiştirmeyecek. Benim gibi He deyip geçseydiniz keşke boşuna uzamış. Galiba ters gününüze denk geldi arkadaş normalde daha fenalarına bu kadar girmiyor beni yanlız bırakıyordunuz :grin:.

Yapay zekanın sürekli savaşa girmesini engelleyen, azaltan bir mod var mı?
Neden bu modu hiç kullanmadım bilmiyorum o kadar mod arasında ama artık kullanıyorum dün türkçe pakedinide paylaştılar.
Barış ilan ettikten sonra ne kadar gün içersinide savaş ilan edebileceğini barış süresini detaylı bir şekilde ayarını sunan mod.
İyi oyunlar dostum.

Neden bu modu hiç kullanmadım bilmiyorum o kadar mod arasında ama artık kullanıyorum dün türkçe pakedinide paylaştılar.
Barış ilan ettikten sonra ne kadar gün içersinide savaş ilan edebileceğini barış süresini detaylı bir şekilde ayarını sunan mod.
İyi oyunlar dostum.
Teşekkür ederim.

İyi oyunlar dostum.
Bu en popülerler den di :grin:, oynadığım zamanlarda yüklemiştim ama her sürüm de geride kalması beni modları silmek zorunda bıraktı.

Oyun baya iyi ne konuşup duruyorsunuz 1300 saatten fazla oynadım ben daha da oynayacağım adamlara 1 bug bildirsek onlar 1 değil 2 bug duzeltiyor bu kadar nankör olmayın (!)(!)(!)1)(!&()

bence söz konusu mesajın ironik olarak yazıldığı belliydi ancak arkadaşın kullandığı ifade yani beğenmiyosan daha iyisini yap cümlesi başkasına aitti ve o kişi kesinlike ironik olarak söylememişti TW röportajı sırasında oyun eleştirilerine karşı yapılan bi savunmaydı :smile: daha başka şeyler de söylemişti hatta ama yazmaya lüzum yok bilen biliyor zaten :iamamoron:

ironi haznem çok geniştir falandı galiba :smile:
'Küfür haznem' beyim keşke ironi olsaydı :grin:
bence söz konusu mesajın ironik olarak yazıldığı belliydi ancak arkadaşın kullandığı ifade yani beğenmiyosan daha iyisini yap cümlesi başkasına aitti ve o kişi kesinlike ironik olarak söylememişti TW röportajı sırasında oyun eleştirilerine karşı yapılan bi savunmaydı :smile: daha başka şeyler de söylemişti hatta ama yazmaya lüzum yok bilen biliyor zaten :iamamoron:
Bir cümle söylerken ses tonu bile o kadar çok değiştiriyor herşeyi ama bir yazıda bu mümkün değil eğer tanımıyorsan veya konusu açılmadı ise.Tire içinde bile kullansa gayet net olurdu şahsen veya benzeri bir hareket düz yazınca maalesef beyim.

Last edited:
Taleworlds'ün beceriksiz olduğuna kanaat getirmiş insanlar haklı bir şekilde bu tarz ironilerde bulunurlar öyle çok şey yapmayın. Herkesin istediği tek şey olan oyunun iyi olması,evet. Ancak olması gereken yerden çok uzak bir yerde olduğu gerçeği ise şirkete olan güvensizlikten ötürü sanırım. Bu ise burada olan ironiyi anlamamaya yol açıyor. Ve eminim bu konuyu aktif bir şekilde kullanan herkes konuştuklarının havada kalıp gerekli mecrada kaydının olmadığının da farkındadır. Multiplayer oynayanlar bilir, oyun 1 yıl önce fps drop'a sahipti, bu düzeldi, bir yıla özel tekrar ortaya çıktı. Ve bu ufak bir bug bir şey de değil ki hemen çözemiyorlar. Oyun resmen kumla doldurulmuş derenin üstüne yapılmış bir bina, en ufak bir şey de tatsız deneyimlere yol açıyor.

Edit: imla

Hem dönen tartışma bitsin hem de zaten konuşacak bir şey yok diye tekrar ortaya şunu/şunları bırakayım: bu görüntü/atmosfer kalitesini neden mevcut Bannerlord'da göremiyor kimse? Ben cevabını biliyorum az çok da tartışma çıkacağına bunlar konuşulsun.
2016-17
iR3dGik.jpg
8oWumHl.jpg
9712FEj.jpg
qQUWZcWJBEJb2Mm5QYitiF.jpg
Mount%2B%2526%2BBlade%2BII%2BBannerlord%2BGamescom%2B2016%2BTrailer%2B%2526%2BNew%2BScreenshots%2B%25287%2529.jpg
Mount%2B%2526%2BBlade%2BII%2BBannerlord%2BGamescom%2B2016%2BTrailer%2B%2526%2BNew%2BScreenshots%2B%25282%2529.jpg
Mount%2B%2526%2BBlade%2BII%2BBannerlord%2BGamescom%2B2016%2BTrailer%2B%2526%2BNew%2BScreenshots%2B%25289%2529.jpg

2013
Bannerlord_01.1380523832.jpg

Bannerlord_02.1380523835.jpg

2015
b1e88b216076e739d147da03304026bd.jpg

2016
0fby1d6.jpg

Back
Top Bottom