Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

ya ne kadar cok takiliyorsunuz bu kadar yok bu bozuk yok su bozuk birazda bardagin dolu tarafina bakin. oyunu 300-500 saat belki daha fazla oynamis hala laf kalabaligi yapiyorsunuz forumda. Crash vermiyor hic degilse kusatmada. git daha iyisini sen yap kardesim madem bu kadar kötü durum. Kardesim oyun 50-60 gb insallah battleterrain sisteminden sonra 80-90 gb olucak. warband ciktiginda ne kadardi. 800 mb bir seydi.

ya ne kadar cok takiliyorsunuz bu kadar yok bu bozuk yok su bozuk birazda bardagin dolu tarafina bakin. oyunu 300-500 saat belki daha fazla oynamis hala laf kalabaligi yapiyorsunuz forumda. Crash vermiyor hic degilse kusatmada. git daha iyisini sen yap kardesim madem bu kadar kötü durum. Kardesim oyun 50-60 gb insallah battleterrain sisteminden sonra 80-90 gb olucak. warband ciktiginda ne kadardi. 800 mb bir seydi.
Ahahahaha :smile:

konumuzla ne alakası var? oyunu oynuyoruz zaten eksik kısımlarını dile getiriyoruz oyun tam sürüme de böyle çıkarsa dünyaya rezil oluruz. Erken erişim diye alttan alıyoruz aksaklıkları bu hızla giderse yetişmeyecek demektir.

Umarım 150 GB a doğru giderek game of The year da seçilir.

ya alakasız olacak ama battleterrain sistem sadece beni heyecanlandırmadı sanırım herkes söylüyor ama bana çok içi dolu bi olay gibi gelmedi (videoda köprü olan yerlerde köprülü mapte savaşıyoduk bunu gördüm sadece) onun yerine rp öğelerine yüklenicez diyaloglar seslendirilecek falan deselerdi daha çok sevinirdim

not:2 aydır oynamıyorum umudumu kestim öylesine yazıyorum foruma arada bir :smile:

Warband'ı 10 yıl sıkılmadan oynayan insanlar için 400-500 saat nedir ki? Eğer insanlar 400 saatte şikayet edip yakınıyorsa ve katlanamayıp oyunu siliyorsa ciddi bir sorun var anlaşılan. Önemli olan zaten boyutu değil işlevi.

Tebrikler Taleworlds Onur Plaketi kazandınız!
OTfLPA.png

Last edited:
ya alakasız olacak ama battleterrain sistem sadece beni heyecanlandırmadı sanırım herkes söylüyor ama bana çok içi dolu bi olay gibi gelmedi (videoda köprü olan yerlerde köprülü mapte savaşıyoduk bunu gördüm sadece) onun yerine rp öğelerine yüklenicez diyaloglar seslendirilecek falan deselerdi daha çok sevinirdim
İnsanlar hiçbir yenilik göremediği için onu görünce sevindi hocam napsınlar. Bence bu arada güzel bir özelik, özellikle sürekli hep aynı haritada savaşmayacak olup, neredeysen orada savaşacaksın. Gerçekçilik açısından da güzel

Bir ara diğer Lordların yanında da yoldaşlar olacak deniyordu.Bu plan iptal mi edildi yoksa geçerli mi?

Yine birisi gelip forumda ne konuşulması gerektiği hakkında talimat vermiş. Her ayın 15'inde biri gelip "yaav ne konuşup duruyonuz, bunu bunu konuşmayın" deyip gidiyor. Kadrolu çalışanlar mı nedir anlamadım ama bir türlü bitmediler. Taleworlds röportajına katıldığın için mi bu haddi kendine buldun? Veya bu yüzden mi bardağa dolu tarafından bakma gereği hissediyorsun? Bu kadar insan toplanıp "vay nasıl güzel oyun, ne kadar şahane her şey 10 numara, yaşasın ırkımız..." diye bağırıp çağırsak mı daha iyi, yoksa oyunun eksiklerini dile getirsek mi? Senin "bardağa boş tarafından bakmak" olarak nitelendirdiğin çoğu yorum gerçekte oyun geliştiricileri için hazine değerinde. Çünkü para versen oyunu bu kadar çeşitli ve detaylı test ettiremezsin. İnsanlar burada dile getiriyor ki bir adım daha ileri gitsin. Sıkıntı bunu dile getirmekte mi? Yoksa dile getirilen şeylerin görmezden gelinmesi mi? "Çok biliyorsan git daha iyisini sen yap" gibi kahvehane ağzıyla konuşmak olmuyor. Herkese yerini bilmesini tavsiye ederim.

"vay nasıl güzel oyun, ne kadar şahane her şey 10 numara, yaşasın ırkımız..." diye bağırıp çağırsak mı daha iyi, yoksa oyunun eksiklerini dile getirsek mi? Senin "bardağa boş tarafından bakmak" olarak nitelendirdiğin çoğu yorum gerçekte oyun geliştiricileri için hazine değerinde. Çünkü para versen oyunu bu kadar çeşitli ve detaylı test ettiremezsin.
Şunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Adamlar zaten senin @Neyzen Tevfik tabirinle bardağın boş tarafında neler eksik, ne tam değil diye, eleştirelim ve daha iyi olsun diye erken erişimde oyun? Birde bu konuda tanınan birisisin ozan abinin konuşmasını o kadar videoya kaydetme zahmetinde bulundun, oyunun sorunları hakkında şikayetler de bulundun bı anda kahvehane ağzıyla saçma şekilde burdakinlere sardin. Nasıl bı tezatlik anlamadım. Ama yok yine ayın belli bı gününde başka biri daha gelecek.

İroni (Eski Yunanca: eironeía), söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. ... Türk Dil Kurumu ise 2005 basımı sözlükte madde başı olarak yer verdiği “İroni” kelimesine; Gülmece, söylenen sözün tersini kastederek kişiyle veya olayla alay etme anlamlarını vermiştir.

İroni (Eski Yunanca: eironeía), söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. ... Türk Dil Kurumu ise 2005 basımı sözlükte madde başı olarak yer verdiği “İroni” kelimesine; Gülmece, söylenen sözün tersini kastederek kişiyle veya olayla alay etme anlamlarını vermiştir.
"(!)" işaretini de öğretebilseydik keşke de kullansaydı arkadaş.

İroni yapıldığı belli, sadece laf kalabalığı yapıyorsunuz. Zaten kullanıcı adı "Neyzen Tevfik" olan birinin "İnşallah kardeşim 2023" demesi beklenemez. @Neyzen Tevfik 'in yazısında "Daha iyisini sen yap" muhabbeti yapımcı ekibindeki biri tarafından söylendi hatta whhksjsjj.
Durumun absürtlüğünü ortaya koymak için ironi yapılınca üstüne çullanmayın arkadaşlar, ironi olup olmadığı anlaşılmıyorsa "İroniyse komik, değilse zekası geri kalmış, gözleri kapanmış bir arkadaş" diyip geçin niye bu kadar büyütüyorsunuz? Anlamsızca Mexxico ile röportaja falan bağlanmış konu shjssjs. Eminim sana mı soracağız ne diyeceğimizi, diyenler olacaktır ama içinizdeki nefreti forumda gördüğünüz herhangi birine kusmayın, laf kalabalığı oluyor hoş olmuyor.

"(!)" işaretini de öğretebilseydik keşke de kullansaydı arkadaş.

İroni yapıldığı belli, sadece laf kalabalığı yapıyorsunuz. Zaten kullanıcı adı "Neyzen Tevfik" olan birinin "İnşallah kardeşim 2023" demesi beklenemez. @Neyzen Tevfik 'in yazısında "Daha iyisini sen yap" muhabbeti yapımcı ekibindeki biri tarafından söylendi hatta whhksjsjj.
Durumun absürtlüğünü ortaya koymak için ironi yapılınca üstüne çullanmayın arkadaşlar, ironi olup olmadığı anlaşılmıyorsa "İroniyse komik, değilse zekası geri kalmış, gözleri kapanmış bir arkadaş" diyip geçin niye bu kadar büyütüyorsunuz? Anlamsızca Mexxico ile röportaja falan bağlanmış konu shjssjs. Eminim sana mı soracağız ne diyeceğimizi, diyenler olacaktır ama içinizdeki nefreti forumda gördüğünüz herhangi birine kusmayın, laf kalabalığı oluyor hoş olmuyor.
İroni yapıldığı belli falan değil. İroniyse de gelip ironi arkadaşlar yanlış anlaşıldım falan da diyebilir(demeyede bilir umrumda değil ben ortada ne var ona bakarım). Emre nin dediği gibi ironi olduğunu belirten parantez içinde ünlem kullansaydı. Durumun kötü olduğunu biliyorsa yorumu yaparken öngörülü olması gereken o, burdaki kimse değil.

Ayriyetten büyütülen bir şey yok. Kimse de arkadaşı haraslamıyor. Sadece her ay ikide bir gelip bu yorumu yapıp konudaki insanların canını sıkanlar oluyor. Arkadaş yanlış anlaşılmış olabilir, düzenlemeye basıp ironi belirten ünlemi ekleyebilir.

Last edited:
Yazı ile iletişim kurduğun, jest ve mimiklerin görülemediği bir ortamda ironi yaparken "(!)" işareti kullanılmıyorsa bir zahmet insanlar bu şekilde anlasın. Yok ismi Neyzen Tevfik'miş yok böyle bir nicki varsa bunları demezmiş. Bu tarz düşünceler boş muhabbetten öte değil. Ayrıca benim söylediklerimin tamamı senin "gerizekalı" diyerek hakaret etmenden daha hafif kalıyor. Bir sebepten tartıştığın insana "zekası geri" demek bahsini ettiğin zeka geriliğinin alâmet-i fârikalarından bir tanesi, haberin yok "shjssjs"

Last edited:
İroni yapıldığı belli falan değil. İroniyse de gelip ironi arkadaşlar yanlış anlaşıldım falan da diyebilir(demeyede bilir umrumda değil ben ortada ne var ona bakarım). Emre nin dediği gibi ironi olduğunu belirten parantez içinde ünlem kullansaydı. Durumun kötü olduğunu biliyorsa yorumu yaparken öngörülü olması gereken o, burdaki kimse değil.

Ayriyetten büyütülen bir şey yok. Kimse de arkadaşı haraslamıyor. Sadece her ay ikide bir gelip bu yorumu yapıp konudaki insanların canını sıkanlar oluyor. Arkadaş yanlış anlaşılmış olabilir, düzenlemeye basıp ironi belirten ünlemi ekleyebilir.
Yazı ile iletişim kurduğun, jest ve mimiklerin görülemediği bir ortamda ironi yaparken "(!)" işareti kullanılmıyorsa bir zahmet insanlar bu şekilde anlasın. Yok ismi Neyzen Tevfik'miş yok böyle bir nicki varsa bunları demezmiş. Bu tarz düşünceler boş muhabbetten öte değil. Ayrıca benim söylediklerimin tamamı senin "gerizekalı" diyerek hakaret etmenden daha hafif kalıyor. Bir sebepten tartıştığın insana "zekası geri" demek bahsini ettiğin zeka geriliğinin alâmet-i fârikalarından bir tanesi, haberin yok "shjssjs"
Birşey söylemeye gerek kalmamış gayet net.

Back
Top Bottom